איזה פלא!

"פלא", סרטו של הבמאי סטפן צ"בוסקי, יוצא השבוע אל האקרנים ויהפוך בניחוש קל, ללהיט חורפי מובטח. אנחנו מחלקות כרטיסים אז אל תפספסו!

מאת חוה ברק

מה הסבירות שילד שנולד עם פנים יוצאות דופן, שמונעות ממנו ללכת לבית ספר רגיל , יסיים לבסוף את שנת הלימודים בכתה ה', כתלמיד מצטיין, אהוד ואהוב על כולם? "פלא", סרטו של הבמאי סטפן צ'בוסקי, יוצא השבוע אל האקרנים ויהפוך בניחוש קל, ללהיט חורפי מובטח ואולי הטיפות שיזלגו לכם מהעיניים יתערבבו להם בין הרגש, והצחוק.

הסרט, בכיכובם של ג'וליה רוברטס, אוון ווילסון, ג'ייקוב טרמבלי, מנדי פטינקין ודיוויד דיגס. מבוסס על רב מכר עולמי מאת ר"ג פלאסיו ומספר על ילד הגדל במשפחה אמריקאית הכוללת מלבדו אמא, אבא וילדה. העלילה הופכת למורכבת הודות לכך שהמשפחה מתמודדת עם ילד חריג ועומדים בפניה אתגרים רבים. אוגי (ג'ייקוב טרמבלי), נותן משחק יוצא דופן ומשכנע בתור ילד שנולד עם מום בפניו והוא מצליח לחדור לך לנימי הנימים של הנשמה עד שאתה מרגיש רצון עז לרוץ ולחבק אותו כל כך חזק, כדי שיבין עד כמה הוא מייצג נאמנה את כל החריגים עלי אדמה.

הסרט פלא

גם אחותו בסרט (איזבלה וידוביץ') ש"נדחקת" לפינה עקב תשומת הלב שמקבל אוגי מההורים, מבינה כי זו הדרך שלהם כולם להתמודד. אוגי שלמד בבית עד כתה ה', עם אמו (ג'וליה רוברטס הנפלאה), שפינתה את מסלול חייה למענו, מגיע לשלב בו הוא חייב להגיע לבית ספר "רגיל" ולהתחיל להתמודד לבדו עם החיים – עם הילדים שילעגו לו ,יציקו לו, יפחדו ממנו. מנהל בית הספר, מר טושמן (אותו מגלם מנדי פטנקין), במשחק אנושי כל כך מגייס כמה תלמידים לעזור לו להתאקלם אבל גם זה לא עוזר ואוגי מפלס בחוכמתו, ברגישותו ובגבורה עילאית את הדרך לקבלתו.

הסרט פלא

יפה הגדיל הבמאי לעשות כשהוא מביא רגע של מציאות המתלכד עם הדימיון והילד צריך להתמודד עם אתגרים רבים ומודגש היכולת שלו להסתגל לסביבה, כמו אותה קסדת חלל שהוא נאחז בה ומכסה את פניו כשהוא מרגיש מאויים או נלעג. הסרט שסובב בין החיים בבית, בית הספר של אוגי, ההתמודדות שלו וגם של אחותו שמתמודדת בבית הספר שלה, מטיח בצופים את ה"אמת" בפרצוף ומוכיח עד כמה פנים מעוותות לא תמיד מוכיחים על טיפשות או ריקנות.

סוף טוב הכל טוב, אוגי מתקבל באהבה בחברת הילדים, אחותו מוצאת אהבה ותמיכה, האמא מסיימת את התזה, והבית ממשיך לתמוך בכולם. ואין הרגשה של קיטש למה? ככה ולא זאת בלבד, גיבור הסרט מסיים את שנת הלימודים כתלמיד מצטיין וכולם עומדים ומריעים לו, כאן גם תזדקקו לטישו. סרט חובה לכל המשפחה, סרט חובה לבתי ספר חטיבות ביניים על קבלת השונה, האחר.

[youtube qYzweRQnaGs nolink]

במילה אחת: נפלא! בשלוש מילים: 10 בסולם ברק.

הסרט מופץ ע"י פורום פילם ומגיע לבתי הקולנוע ב- 16.11.17

רוצים לקבל הזמנה זוגית לסרט? מלאו את הטופס ואולי תהיו בין הזוכים!

תוקף הכרטיסים לימי חול א-ה, החל מיום 16.11  ועד יום  12.12 בבתי הקולנוע של רשת רב חן ויס פלאנט.