איוונקה טראמפ ומשפחתה חוגגים פסח

בניגוד לנשיא הקודם ברק אובמה, דונלד טראמפ נעדר מסעודת ליל הסדר בבית הלבן ובכך שבר מסורת של שנים. לפחות ניתן להתנחם בבתו איוונקה, שהעלתה תמונה משפחתית יפה ומכובדת מערב החג

מה נשתנה בקדנציה הזו מכל קודמיה? בעיקר שדונלד טראמפ, נשיא ארצות הברית, לא ממש ראה סיבה להיות נוכח בקריאת ההגדה, בארוחת ליל הסדר האחרון, שהתקיים בבית הלבן.  בעוד שעובדים יהודים רבים הצטלמו בארוחה החגיגית, הנשיא בחר להיעדר ובכך הצליח לשבור מנהג שקודמו, הנשיא אובמה, הנחיל במהלך הקדנציה שלו.

לפחות נוכל להתנחם  בתמונה החגיגית שהעלתה בתו של טראמפ, איוונקה, לצד שאר בני משפחתה. לצד הפריים היא היגגה על החג בכמה שורות כי  בכל זאת, זה אינסטגרם ולא ההגדה לפסח.

"במהלך פסח, אנחנו מהרהרים במשמעות יציאת מצרים וחוגגים את החירויות הנהדרות שמהן אנחנו נהנים היום #חג_פסח", כתבה איוונקה.

אפילו דובר הבית הלבן, שון ספייסר, העלה תמונה חגיגית וכתב כי הסעודה "מציינת את הלילה הראשון של החג". הגולשים לא איחלו לו רק "חג שמח" בתגובות ורבים מיהרו להעביר ביקורת על כך שטראמפ נעדר מן הסעודה. "אובמה עשה זאת טוב יותר, וגם, אתה יודע, היה שם", הגיב גולש. בתקופת כהונתו של אובמה, הקפיד הנשיא להיות נוכח בארוחת הסדר הפוטוגנית אך לא תמיד הוא דייק בזמנים ולפעמים הוא חגג מעט לפני או אחרי המועד המקורי, לאור הלו"ז הצפוף שלו.

איוונקה טראמפ ומשפחתה

אולי עוד תרצי לקרוא על:

השמלה של איוונקה טראמפ נחטפה מהמדפים

ויראלי:  המבט של איוונקה טראמפ לג'סטין טרודו

אין מה לעשות, טראמפ הוא לא בדיוק האיש שיצטלם ויפזר חיוכים ליד חרוסת ומצה ואני בעיקר מבוהלת מה"אפיקומן" שהוא ישלוף בעתיד הקרוב – בצורת מדיניות קיצונית וחדשה ששוב תרמוס זכויות ותיצור מהומה. מה שכן, לפחות הנשיא טרח לברך את היהודים בחשבון הטוויטר שלו: "חג פסח שמח לכל מי שחוגג בארצות הברית, בישראל ומסביב לעולם".

היו ימים:

אובמה הנשיא

נשארנו עם הדובר, גם משהו:

דובר הבית הלבן