הבלוג של קרין מילשטיין

הכל אפשרי …corny

סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)

עדכונים:

פוסטים: 695

החל מדצמבר 2013

הרמזים המוטמנים בציוריו של ואן גוך הם רק חלק מן המסתורין האופף את ימיו האחרונים של וינסנט באובר. בשבעים הימים שבהם שהה בכפר הוא השלים יותר משבעים ציורים. בהם גם דיוקנות של מרגריט, שהיתה לו למוזה בימיו האחרונים.

16/06/2019

הציור האחרון של ואן גוך

וינסנט ואן גוך הגיע ב-1890 לאובר-סור-אואז שבצרפת ,כדי לצייר ולחיות תחת השגחתו הצמודה של ד”ר גאשה. וינסנט סבל בעבר מהתקפי חרדה ודכאון ואף אושפז בבית חולים בעקבות התקפיו. הוא נשלח לאובר בתקווה שד”ר גאשה, אשר טיפל בעבר באומנים מפורסמים, יוכל לעזור גם לו.
ד”ר גאשה לא היה רופא קונבנציונאלי. הוא עצמו היה צייר חובב ואספן אמנות, בעיקר מיצירות שהשאירו לו מטופליו תמורת שירותיו. הוא היה רוקח מגוון תרופות הומאופטיות מצמחים שגידל בגינתו והבין לנפשם של האומנים המיוסרים.
לד”ר שאגה היו שני ילדים: פול ומרגריט. פול, כאביו ניסה להיות צייר, אך דרכו לא צלחה. מרגריט לאחר מות אמה, טיפלה עבור אביה בכל משק הבית. היא ניקתה, כיבסה ובשלה עבורו ועבור מטופליו. לכן, לא מפליא שד”ר שאגה לא היה מעוניין לחתנה, למרות שהיא הגיע לגיל המתאים.
היא היתה כבר בת עשרים ואחת, כשוינסנט הגיע לאובר והיא היתה בשלה כמו פרח לאהבה…

ממבט ראשון משהו ניצת בין השניים. הוא הגיש לה פרח מכופל כמניפה והטביע עמו את הזרעים למה שיתרחש בין השניים בהמשך.

וינסנט סיקרן וריגש את מרגריט. הוא היה שונה. אמנם כסף לא היה לו, אבל העוצמה בה צייר והתשוקה שבה אחז במכחול הצליחו להרטיט את ליבה.
וינסנט מצא גם בה עניין רב… הוא ראה בה, את מה שהאחרים לא הצליחו לראות. וכך גם הוא צייר אותה.

הוא צייר שני דיוקנות שלה, פעם אחת בגינה ופעם אחת ליד הפסנתר. הוא צייר את דמותה במקומות האהובים עליה, שהיו נחמתה בעולמה הבודד והמבודד.

הציור האחרון של ואן גוך היה דיוקנה הסודי של מרגריט, דיוקן הפרידה, שהשאיר את חותמו לנצח בליבה של מרגריט.

הספר “הציור האחרון של ואן גוך” מעניק קול לשתי דמויות נשיות, שמקומן הצטמצם רק להערת שוליים בהיסטוריה, ובמיוחד למרגריט, בתו של ד”ר גאשה. הספר מספר גם את סיפורה של בתו הלא חוקית, אשר התגוררה יחד עם אמה בביתו. אך, על מנת שסודו של ד”ר גאשה לא יתגלה, הוא שמר עליהן בבית והסתירן שם.
מה שהנחה את הסופרת בספרה, הוא כי מרגריט לא היתה רק מוזה לווינסנט בימיו האחרונים, אלא גם עדה לטקטיקות הרפואיות המפוקפקות של אביה במהלך טיפולו בווינסנט וקורבן לזעמו של אחיה.

הרמזים המוטמנים בציוריו של ואן גוך הם רק חלק מן המסתורין האופף את ימיו האחרונים של וינסנט באובר. בשבעים הימים שבהם שהה בכפר הוא השלים יותר משבעים ציורים. וספר זה מבקש לבחון את מקורות ההשראה ליצירתו האחרונה.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת ;-)

עוד מהבלוג של קרין מילשטיין

תצוגה מקדימה

פסטיבל אשה בחולון 2016- ללא מחיצות, קרוב לעין , ללב ולנשמה

אדווה ירמיהו ,פלמנקו. צילום:מיכל מנצר כאישה, זה כייף שיש יום אחד עבורנו. אבל לא פחות חשוב איך נתייחס ליום זה. יום האישה הבינלאומי מצוין בעולם כולו בתאריך ה-8 במארס. יום זה...

תצוגה מקדימה

המסע המופלא שלי בקווסטומניה- מתחם חדרי הבריחה הגדול בישראל

חדרי בריחה הם חדרי משחק אמיתיים, אליהם נכנסים בקבוצה קטנה ומטרת המשחק לפתור כתב חידה, כאשר באמצעות הפיתרון ניתן להיחלץ מהחדר . המשחק אורך עד שעה וכמובן שהמטרה היא להימלט...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

"LITTLE BLACK DRESS"- מופע מוזיקלי של 'ENGLISH ON STAGE'

צלם: הרשל גוטמן המופע "LITTLE BLACK DRESS" הינו מופע מוזיקלי, שבבסיסו שמלה שחורה, המשתנה בהתאם לכל אחת שלובשת אותה (כי כל אחת שונה ומיוחדת) ובהתאם לאקססוריז שלובשים איתה. וכמו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה