עורכת הדין שבאה בטוב

מאז ומתמיד עו"ד טלי נחמיה היתה עצמאית, אבל רק כאשר הגיעה ל"דיגיטליות בעסקים" היא הבינה עד כמה האישיות שלה יכולה להביא לה בדיוק את הלקוחות אותם היא מחפשת

“אבא שלי הוא איש עסקים מאוד מוכר בירושלים", מספרת טלי נחמיה (42), מגשרת ועורכת דין לענייני משפחה מירושלים. “מהסיבה הזו היה ברור לכולם שבשום שלב בחיים שלי אני לא אהיה שכירה, העניין הזה של להיות איש עסקים זורם לנו בעורקים במשפחה. בהתחלה פתחתי מכון קוסמטיקה לא רחוק מהבית ועשיתי טיפולי פנים וטיפולי לייזר. הקרבה לבית אפשרה לי לגדל את שלושת הילדים שלי, שכיום הם כבר בני 17,15 ו-13 ובמקביל גם ללמוד לימודים אקדמיים. אחרי שהשלמתי תואר ראשון במדעי החברה והרוח ותואר שני בלימודי דמוקרטיה, החלטתי לעשות תואר ראשון נוסף במשפטים".

 "היה ברור שבשום שלב לא אהיה שכירה". צילום: רפי בן חקון

אם המרחק בין קוסמטיקה לעריכת דין נראה לכם גדול מאוד, עבור טלי זו ממש אותה הגברת בשינוי אדרת. “בשני המקרים מדובר במקצוע שבנוי על קשרי אמון בין אנשים", היא אומרת. “כמובן שהתוכן הוא שונה, אבל במהות יש אמון בין עורך דין לבין הלקוח והאחרון מבין שהוא בידיים טובות, ממש כמו כאשר מישהי מגיעה לטיפול פנים. היא סומכת על הקוסמטיקאית שתדע את העבודה ונותנת לה להוביל".

ללימודי משפטים הגיעה טלי אחרי שעברה חוויה קשה דווקא כאשר נזקקה לשירותיו של עורך דין. “קיבלתי יעוץ כושל מעורך דין שעל הדרך במהלך הפגישה שלנו גם הטריד אותי מינית", היא מספרת. “הגשתי נגדו תלונה במשטרה והתברר שהוא עשה דברים דומים ואפילו קשים יותר ל- 13 נשים נוספות. אותו עורך דין ריצה 8 חודשי מאסר וכשהעדתי נגדו היה לי ברור שאני הולכת ללמוד משפטים ולספק ללקוחות שלי חוויה טובה ומעצימה. כיום במשרד שלי אני עושה את כל שביכולתי כדי שהלקוחות שאני מלווה יגיעו להסכמה עם הצד השני ולא יאלצו להתמודד עם פסקי דין של בית משפט. בית המשפט בעצם מנחית את פסק הדין וכאשר מגיעים להסכמה בהבנה, בלי מלחמות מיותרות ובלי לשפוך עוד שמן למדורה, הסיכוי שהחיים ימשיכו לזרום על מי מנוחות וששני הצדדים יכבדו את ההסכמות גבוהים יותר".

 "עושה את כל שביכולתי כדי שהלקוחות יגיעו להסכמה עם הצד השני", צילום: רפי בן חקון

למרות הניסיון עתיר השנים כאשת עסקים עצמאית, טלי נחמיה הרגישה עדיין שמשהו חסר לה, את התשובה היא מצאה בקהילה המקוונת "דיגיטליות בעסקים" שבה חברות אלפי נשים עצמאיות. “עקבתי אחרי שתי נשים שאני מכירה שלקחו חלק בקורס דיגיטליות בעסקים וחשבתי שזה יכול להועיל גם לי. אחרי שהמועמדות שלי נדחתה בפעם הראשונה, הגשתי מועמדות נוספת והפעם לשמחתי זכיתי לקחת חלק בקורס. השינוי הגדול ביותר שחל בי כתוצאה מהקורס הוא שהתחלתי להיפתח ולשתף יותר בחוויות אישיות שלי. עד לפני הקורס עשיתי מהלכים שיווקיים, אבל הם היו רק ברמה המקצועית. עצם זה שאני מרשה לעצמי להיחשף מושך אלי לקוחות שאני רוצה לעבוד איתם. משהו באנרגיה השתנה, הפידבקים שאני מקבלת הם טובים יותר ואני מרגישה שנפתחו לי אפיקים מקצועיים חדשים. גם ברמה הדיגיטלית הקורס נתן לי כלים נוספים שבהם אני יכולה לעשות שימוש כדי לקדם את העסק שלי, כמו למשל סרטונים שיווקיים. לצד זה, כמובן, הכרתי 52 נשים עוצמתיות. אין מה לעשות – אנרגיה נשית היא משהו שאי אפשר לעמוד בפניו".

לעצמאיות שקוראות את הכתבה, טלי אומרת שחשוב לזכור שעסק לא נבנה ביום אחד. “חשוב לדעת שמדובר בריצה ל"מרחקים ארוכים", ואם יש חודש אחד או שניים טובים פחות, צריך להמשיך להאמין ולא להתייאש. לא סתם רווחיות של עסק נמדדת על פני שנה שלמה ולא לפי חודש זה או אחר. לצד זה, חשוב להיעזר באנשי מקצוע נכונים. כעורכת דין לא פעם אני נעזרת ביועצים חיצוניים בתחומים שאני פחות בקיאה בהם. בדרך הזו הלקוחות מקבלים מענה כולל ומקיף, אני רוכשת ידע חדש וכל הצדדים יוצאים נשכרים".

לדף הפייסבוק של טלי נחמיה לחצי כאן

לקהילת דיגיטליות בעסקים בפייסבוק לחצי כאן