אפשר גם לעשות עיצוב פנים לחיים שלנו

לא הכל היה ורוד בדרכה של שחר הכט לעמדה מקצועית גבוהה ומבוססת, כיו"ר ארגון מעצבי הפנים בישראל. היא גדלה עם אם חד-הורית לאחר שאביה נטש אותן ונזרקה 4 פעמים מבתי ספר. סיפור על נחישות

לא הרבה יודעים על חייה של שחר הכט, מעצבת פנים שבין לקוחותיה הרבה אושיות מהאלפיון העליון, שהגיעה לטופ המקצועי שלה לאחר שהתמודדה עם מצבים לא פשוטים בעבר. הכט הוכיחה שאפשר להצליח למרות שבתי הספר לא האמינו בה. היא לא נתנה לאף אחד לשבור את רוחה ובנתה קריירה בעשר אצבעות.

מכיכר המדינה לדירת חדר

"באתי ממשפחה שלא היה חסר לה כלום. הורי התגוררו בכיכר המדינה ואבי היה רופא שיניים ואימי מורה, ואז אמי נכנסה להריון, ומשם הסיפור מקבל טוייסט גדול לרעה. אבי נטש את אמי ועבר להתגורר בארה"ב. והוא לא רק נטש אותה אלא גם אותי. מעולם לא פגשתי אותו עד היום, וכשהצלחתי למצוא את מספרו ולהתקשר אליו לארה"ב כשהייתי בת 18 הוא שאל "מה את רוצה, כסף? וניתק לי בפנים" בעצם הפכתי לתינוקת וילדה לאמא חד הורית. אמא שמנסה להתמודד עם ההלם של העזיבה, לצד לפרנס אותה ואותי. כמובן שעזבנו את תל אביב וכיכר המדינה. כל שנות ילדותי חיינו בחולון, בתחילה בדירת חדר. וזו המציאות היחידה שהכרתי. מעולם לא הייתי עסוקה בלבכות על מר גורלי ולמעשה דווקא החוסר היה חלק מהותי ממנו, כשלא היה כסף לבית ברביות כמו לכולם תכננתי ובניתי כזה מקרטונים, שעות על גבי שעות בדירה הקטנה הכנתי ריהוט מיניאטורי לבובות שלי, זו הייתה תקופה שלא אשכח לעולם.

שחר הכטדירת גן צילום ליאור טייטלר

הפרעת קשב קשה

בנוסף לחוסר הכלכלי, נתברכתי בהפרעת קשב קשה. קוטלגתי כ"מופרעת" ואף "עבריינית" ופשוט לא מצאתי את עצמי בשום מסגרת. מצד אחד היה ברור לכל מי שבאו איתי במגע שאני סופר מוכשרת וסופר אינטיליגנטית (אפילו עברתי מבחני מיון לכתת המחוננים)  אבל מצד שני, ממש לא עמדתי בשום קוד מסגרתי כלשהוא,  4 בתי ספר אמרו לי bye bye. וזרקו אותי החוצה, בפועל, פשוט התייאשתי מהמסגרות בכתה י"א והפסקתי לנסות. לאחר שנת שירות כמדריכה במועדון נוער (כי גם הצבא לא רצה סוררת שכמותי) גילתי את יכולותיי האמיתיות שאינן קשורות לשום מסגרת אלא במה שיש לי בלב ובראש, למדתי לכל הבגרויות לבדי וסיימתי אותן בהצטיינות יתרה, ללא מסגרת.

שחר הכט צילום ליאור טייטלר

שיא הסטייל

הבגרות בהצטיינות פתחה לי את הדלת להגשמת חלומות והתקבלתי למכון הטכנולוגי בחולון ללימודי עיצוב פנים. אחרי שהשלמתי את תואר הBA למדתי לתעל את האש שבי, את האנרגיה ליצירתיות ועשייה. נמשכתי לעיצוב פרוייקטי מגורים גדולים בעלי תקציב עיצוב משמעותיים מאד. למדתי איך להתנהל מול אנשים שכל דקה שלהם שווה הרבה כסף וצריכים להיות סופר ממקודים ות'כלסים. מה שמאד התאים לקצב הקדחתני שלי.  אין ספק שיש משהו שסוגר מעגל בלעצב בתים כל כך גדולים בחיים שלי, אני שגדלתי בדירה של חדר אחד.

שחר הכט רמת גן צילום ליאור טייטלר

לא נחה על זרי הדפנה

הרגשתי שאני חייבת גם לתת בחזרה והחלטתי לסייע ביחד עם קולגות יקרים שלי לפתור אחת ולתמיד רעות חולות בסביבה המקצועית של מעצבי הפנים בארץ,  הקמנו יחד את "ארגון מעצבי הפנים בישראל", בו אני מכהנת זו השנה השניה כיו"ר. מטרת הארגון הינה להסדיר בחוק ולאגד את שוק מעצבי הפנים שלצערי מאד פרוץ היום. כל אדם גם אם לא למד יום בחייו יכול להיקרא מעצב פנים בישראל, מה שגורם לעוגמת נפש רבה ללקוחות הקצה ולתעשייה כולה. אני מייחלת ליום שבו רק מי שלמד בסטנדרטים גבוהים והינו בעל ניסיון ויהיה רשום בפנקס מסודר (כדוגמת רשם המתווכים/המהנדסים וכו) יוכל לעסוק בעיצוב פנים בישראל.   מי היה מאמין שדווקא אני שנזרקתי כמעט מכל מסגרת, אוביל את  המהלך שבונה מסגרת חדשה".

שחר הכט עמק המעיינות צילום ליאור טייטלר

** שחר הכט 37, נשואה + 2 מחולון, מעצבת פנים במקצועה, כאשר רוב לקוחותיה הינם מהאלפיון העליון. 

כסף וקריירה
איך להתנהל נכון כלכלית, איך לחסוך, איך לנהל את הקריירה, איך לקנות בחכמה, וגם דיווחים כלכליים שאסור לפספס