איך מכשירי החשמל הביתיים עוזרים לנו לשמור על ההיגיינה?

כולם מדברים על חשיבות השמירה על ההיגיינה כדי להימנע מהדבקה בקורונה וחשוב מאוד להקפיד על היגיינה גם בתוך הבית. כך תוודאו שמכשירי החשמל הביתיים שלכם נקיים ובטוחים

בימים אלה בין חנויות המזון לפארם, כולם חובשים מסיכות וכפפות על מנת למנוע את ההדבקות הבאה בנגיף הקורונה. החשיבות לשמירת היגיינה בחוץ גבוהה, כאשר שמירת היגיינה בתא הביתי חשובה לא פחות. מלבד המסכות והכפפות, גם מוצרי החשמל שלנו יכולים לסייע בשמירה על כך. עינת הולנדר, מנהלת תקשורת שיווקית בחברת BSH, יבואנית בוש, סימנס וקונסטרוקטה, מציעה מספר טיפים על שימוש הגייני נכון במגוון מוצרי החשמל הביתיים:

מדיח כלים:

בימים אלה מומלץ במיוחד להקפיד לשטוף את הכלים במדיח הכלים.

כבר הוכח שהספוגים והסקוצ'ים שנשארים בכיור הם מדגרה לחיידקי אי-קולי וסלמונלה. לצערנו, טמפרטורת המים המקסימלית שאנו יכולים לסבול בשטיפה ידנית לא תמיד תצליח לקטול אותם בבטחה. המדיח לעומת זאת, מגיע לטמפרטורה גבוהה בהרבה והורג כל חיידק מיד בעזרת המים החמים במיוחד. בנוסף, כדאי שתדעו שבכיור המטבח שלכם חיים כ-100 מיליון סוגי בקטריות. עם המדיחים של בוש, תהיו בטוחים שהכלים שלכם יוצאים באמת נקיים. כך תדאגו לשטיפה בצורה ההגיינית ביותר:

בימים אלה חשוב במיוחד להשתמש במדיח כלים (צילום: שאטרסטוק /pikselstock)

  1. 1.      שימוש בטמפרטורת מים גבוהה- רצוי להשתמש בתכנית הכוללת טמפרטורה של 65 מעלות ומעלה, או בתכנית ייעודית לשמירה על ההיגיינה שנקראת HygienePlus להסרה מקסימלית של החיידקים על פני הכלים ובכך, מאפשרת שימוש בכלים לאחר ההדחה ללא חשש, כולל בקבוקי תינוקות וקרשי חיתוך אשר נדרשת רמת היגיינה גבוהה עוד יותר.
  2. 2.      כמות נכונה של חומרי ניקוי- ככל שחומר הניקיון יהיה חזק יותר בשילוב תכנית הדחה עם טמפרטורת מים גבוהה, כך תוצאות הניקיון יהיו טובות יותר. יש לוודא שמינון חומר הניקיון במדיח, תואם לכמות המים בתהליך ההדחה. לשם כך, רצוי לקרוא את המידע על האריזה.
  3. 3.      גם מדיח הכלים שלכם זקוק לניקיון- בכדי לשמור על ניקיון הכלים שלכם, מפעם לפעם צריך לנקות גם את המדיח, באמצעות מספר פעולות פשוטות:
  • אחת לחודש-חודשיים, תפעילו את המדיח על תכנית Machine Care, תכנית ייחודית המנקה את פנים המדיח. אם במדיח שלכם אין את התכנית הזו, רצוי להפעיל את המדיח ללא כלים על התכנית עם הטמפרטורה הגבוהה ביותר ולהוסיף חומר מיוחד לניקוי המדיח, אותו ניתן לרכוש בכל סופר-מרקט.
  • אחת לארבעה חודשים עד חצי שנה, מומלץ להשתמש בחומר תחזוקה למדיח של המותג Bosch, המסיר לכלוך קשה ומסיר שאריות שומנים.
  1. 4.      כיוון רמת האבנית במדיח – רוב מדיחי הכלים מגיעים עם כיוון רמת האבנית כפי שהגדירו במפעל. ברוב המקרים זו בדיוק הרמה הנכונה. אך אם אתם גרים במקום בו רמת האבנית במים גבוהה, כדאי להיכנס לאתר של רשות המים המקומית ולבדוק את רמות האבנית. בהתאם, תוכלו לכוון את המדיח על מנת לקבל תוצאות ניקוי מיטביות.
  2. 5.      חומר הברקה – טיפ אחרון וחשוב. נוזל הברקה ישמור על הכלים שלכם מבריקים, אבל בנוסף הוא יסייע לתהליך הייבוש.

חשוב לנקות לעתים תכופות את ידית התנור (שאטרסטוק / Herrndorff)

תנורים:

בימים אלה מומלץ לעבור עם מטלית לחה או מגבון על ידית התנור שכן נגעו בה הרבה. בנוסף, כיום בתנורים המתקדמים קיימת תוכנית "פירוליזציה" – מדובר בסדרת תנורים מתקדמת שמנקים את עצמם ((ActiveClean. למעשה, התנור מתחמם עד לטמפרטורה של כ- 480 מעלות צלזיוס והופך את שאריות המזון לאפר. על כן, כל מה שנשאר לעשות כדי לקבל תנור נקי הוא לנגב את פנים התנור עם מטלית ללא כל מאמץ.

מכונות כביסה:

מומלץ לכבס במכונת כביסה בחום גבוה של 60 מעלות או להפעיל תכנית היגיינית, על מנת לוודא כי היא הורגת את החיידקים שנדבקו לבד. בנוסף, במכונות הכביסה המתקדמות, קיימת תוכנית שמנקה את התוף כל 20 כביסות, וכן תוכנית היגיינה ייחודית-  AllergyPlus בתכנית זו השטיפה נעשית עם כמות מים גדולה יותר, מתווסף סיבוב שטיפה והייבוש ארוך יותר כדי לשמור על היגיינה מוגברת.