נשים חרדיות עושות עסקים

באירוע "עושים עסק", שבו השתתפו כ-1,200 נשות עסקים ויזמיות מהמגזר החרדי, זכו המשתתפות לשמוע הרצאות מעוררות השראה, ליצור קשרים עסקיים עם נשים אחרות ולקבל כלים חדשים לניהול העסק

אלף מאתיים נשות עסקים ויזמיות חרדיות נפגשו השבוע במפגש עסקי יוקרתי שיזמה והפיקה מחלקת האירועים מבית עיתון 'משפחה'. זו השנה החמישית שמחלקת האירועים של עיתון משפחה מפיקה אירוע שנועד להעניק לאישה החרדית כלים מקצועיים לקידום ופיתוח לצד חווית פנאי מרתקת ומעצימה.

האירוע נפתח בקבלת פנים שנועדה לאפשר מינגלינג פורה וחיבורים עסקיים בין בעלות העסק ועם עמדות מקצועיות, דוכני מוצרים שונים לאשת העסקים החרדית ומתחם מעוצב עם פרטי לבוש המותאמים לזירה העסקית – חרדית.

משתתפות הכנס נפגשות ומתמנגלות (צילום: עזרה טרבלסי)

בחלקו השני של הערב, הציגה מחלקת האירועים של עיתון משפחה מתחם הרצאות 'טד', שנתן כלים מקצועיים למשתתפות האירוע. בהרצאות קצרות ומתומצתות העבירו מרצים מהשורה הראשונה של עולם העסקים מסרים חזקים אשר ביכולתם לקדם את בעלת העסק בצורה משמעותית, הן מבחינה עסקית והן מבחינה אישית.

יונתן לוי, יזם הייטק ומומחה ליצירתיות וחדשנות (צילום: עזרה טרבלסי)

מר יונתן לוי, יזם הייטק ומומחה ליצירתיות וחדשנות, דיבר על הדרך שבה כל אשת עסקים יכולה להכניס חדשנות ויצירתיות בעסק. הוא ציין כי הרעיונות המובילים בעולם העסקים לא נוצרו בתנאי מעבדה אלא מתוך התנסות בשטח ותנאי לחץ קיצוניים. "המוצרים המנצחים המוכרים בעולם צמחו תוך כדי תנועה של העסק", אמר לוי וחלק עם נשות העסקים שלושה הרגלים פרקטיים שיאפשרו לעסק לצמוח.

חוה לבקוביץ, מנהלת סניף בנק 'לאומי' (צילום: עזרה טרבלסי)

אחריו עלתה לדבר הגברת חוה לבקוביץ, מנהלת סניף בנק 'לאומי'. לבקוביץ דיברה על דרכי התנהלות יעילים והישגיים עם הבנק וניסחה טיפים ומשפטי מפתח החשובים לכל עסק בקשריו עם הבנק. "תנו דיווח אמין לבנק, יידעו אותו בשינויים בעסק, נהלו משא ומתן על עמלות בצורה נכונה, קחו הלוואה חד פעמית לצורך השקעה ואל תסתמכו על האשראי הקבוע" אמר לבקוביץ וסיכמה: "התנהלות נכונה עם הבנק תאפשר לכם להשיג יותר ובעיקר לחוש כי הבנק שותף לדרך ולהצלחה העסקית"

גורו ההרזיה, חלי ממן (צילום: עזרה טרבלסי)

את הרצאת ה'טד' השלישית העבירה הגברת חלי ממן, מייסדת רשת קבוצות תמיכה להרזיה, ששמה הפך לשם נרדף בקהלים המבקשים שינוי.

ממן שיתפה את הקהל בסיפורה האישי, תוך התייחסות לתחילת דרכה בעולם העסקים. "התחלתי בקטן, ושאפתי לגדולות. זו הגישה שהובילה אותי לאימפריה רבתי".

האג'נדה העסקית של ממן גורסת שהכוח החזק ביותר שמאפשר הצלחה הוא כוח האמונה. "לכל אחת מאתנו חלום משלה, וחלומות מספרים רק למי שאוהב אותך, אמרה לי אמא" אמרה ממן, "רק מי שמאמין בעצמו וביכולת שלו יוכל להאמין גם בך. את האיש הזה, שתפי בחלומך. מצאי אדם כזה, בחברות או בתשלום".

ממן הדגישה שלא כל הכנסה של עסק נמדדת בכסף מזומן. ישנן הכנסות עוקפות כמו שיח ציבורי חיובי שמשרת את בעלת העסק יותר מכל פרסומת אחרת. "בעולם מוצף ידע כמו שלנו – אל תפחדו להעניק מידע. האנשים שיקבלו מכם ידע בחינם יהפכו לשגרירים הטובים ביותר שיביאו לכם לקוחות רבים לעסק".

ממן התייחסה גם למשולש המוכר לכולנו: בית, עסק ומצפון והבטיחה שהדבר הטוב ביותר לילדים הוא אימא מתפתחת, צומחת, מאושרת ומלאת סיפוק מאימא מתוסכלת שאינה מגשימה את חלומותיה.

משתתפות הכנס מקשיבות ולומדות (צילום: עזרה טרבלסי)

בסיום ההרצאות, עברו המשתתפות לאולם המרכזי, להמשך ערב של העצמה וצמיחה.

במתחם השלישי, באולם המרכזי של אולמי 'כתר הרימון', המתינה חווית פנאי, סביב שולחנות עגולים וארוחת ערב מוקפדת.

דנה ורון מגישה קטעי דיבור (צילום: עזרה טרבלסי)

החוויה כללה פסקאות 'דיבור' שהוגשו על ידי הגברת דנה ורון, ששילבה לאורך האירוע קטעי דיבור רצופי תובנות בעלות זיקה לעולמות התוכן של האישה החרדית המשלבת עסקים מצליחים ומשפחה.

ורון הציפה את נקודות משמעותיות, והזכירה כי חוקי ליפול אך אל תשכח לקום, בחר בנכון וראוי ולא במתחשק, ועוד. ה'דיבור' היה מלא בהעצמה ובייחודיות.

גולת הכותרת של הערב, הייתה בגמר מרגש לתחרות 'העסק המצטיין' לשנת 2019. אל הגמר עלו עשר עסקים שנבחרו בקפידה, וענו על פרמטרים בתחום המיתוג והמותג העסקי. שלושת הזוכות בגמר, נבחרו על ידי קהל של עשרות אלפי קוראות על ידי הצבעות טלפוניות. הזוכות עלו לבמה, וקבלו פרסים יקרי ערך.

אתנחתות מוזיקליות הוגשו על ידי האומנית עדנה גיאת.

מחלקת האירועים דאגה לאפשר לכל אחת מהמשתתפות לצבור כלים לצמיחת העסק וליהנות מחוויית פנאי איכותית.

בימים אלה נערכת מחלקת האירועים של עיתון 'משפחה' לאירוע הבא בסימן הורות ומשפחה "אמא יש רק אחת".

אודליה פורוש, מנחת הכנס (צילום: עזרה טרבלסי)