6 טיפים לבחירת רכב

אם אתם מעוניינים לקנות רכב, הן חדש והן משומש, חשוב שתשכילו לקבל החלטות נכונות, בדרך לאותו הרכב אשר יענה על מלוא הדרישות שלכם וישמש אתכם נאמנה לאורך תקופת זמן ארוכה.

אם אתם מעוניינים לקנות רכב, הן חדש והן משומש, חשוב שתשכילו לקבל החלטות נכונות, בדרך לאותו הרכב אשר יענה על מלוא הדרישות שלכם וישמש אתכם נאמנה לאורך תקופת זמן ארוכה.
אז בכדי להקל עליכם את הבחירה להלן טיפים ישימים אשר יתוו לכם את הדרך לעבר הבחירה הנכונה:

טיפ 1
חשבו עם עצמכם לאיזה רכב אתם זקוקים. האם אתם מעוניינים ברכב מסוג ומדגם מסוים או שלפחות יש לכם דרישות לגבי הקטגוריה אליה שמתייך הרכב: רכב משפחתי, רכב מיני, רכב סופר מיני ועוד.. כמובן, שיכול להיות מצב בו לא יהיה לכם מושג ולו הקטן ביותר לגבי הרכב הרלוונטי..
אם אתם מרגישים שנכון לשלב זה אין לכם את הידע והכלים לקבלת ההחלטה הנכונה, תוכלו להשלים את אותו המידע מרשת האינטרנט. באפשרותכם לחפש פרטים על כל אחת מהקטגוריות הרלוונטיות ובהתבסס על אותו המידע לקבל החלטה לפחות על הקטגוריה.
המלצה נוספת היא להגדיר את מלוא הדרישות והצרכים שלכם ואף להעלות את כל אותן הדרישות על הכתב – כך שכאשר תגיעו למעמד הרכישה, תוכלו לוודא שאתם לא מתפשרים על אף אחד מהפרמטרים אותם הגדרתם.

טיפ 2
ניתן ליהנות ממגוון רחב של סוגי עסקאות לרכישות רכבים ובין היתר: רכישת רכב חדש מהיבואן, רכישת רכב יד 2 מאנשים פרטיים או מחברות ליסינג, רכישת רכב בעסקת אפס קילומטר וכיוצא בזה..
נסו לאסוף פרטים לגבי סוגי העסקאות השונות המוצעות עבורכם ובינן היתר גם על ההבדלים ביניהם ובסופו של דבר, להחליט איזו דרך תהיה הרלוונטית ביותר בעבורכם – וזאת, בהתבסס על גובה התקציב אותו אתם מקצים עבור המטרה.

טיפ 3
הגדרת התקציב אמורה להתבסס על לא מעט פרמטרים ובין היתר: סכום הכסף שאתם יכולים להרשות לעצמכם להקצות עבור המטרה (כמה כסף הצלחתם לחסוך עד לאותה הנקודה), האם אתם מעוניינים ברכב חדש בלבד או פתוחים להצעות אחרות, האם יש לכם העדפה לגבי דגם ושנת ייצור ספציפיים או שאתם גמישים.
כמובן, שכדאי גם לאסוף מידע מקדים לגבי מחירי רכבים – על מנת שתוכלו לתכנן את התקציב בצורה מושכלת ונבונה.

טיפ 4
מהיכן לקנות את הרכב? אם לדוגמא אתם מעוניינים לדוגמא לקנות רכב 2 – באפשרותכם לקנות את הרכב הן מאנשים פרטיים והן מסוכנויות רכבים ומחברות ליסינג – כאשר לכל אחת מאותן ההחלטות יכולות להיות היתרונות והחסרונות שלה.
כדאי להכיר את האפשרויות השונות, להבין את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן ולקבל בסופו של דבר את ההחלטה הנכונה לגבי בחירת הרכב.

טיפ 5
לשאול את השאלות הנכונות: אם אתם לא נמנים על אותם אנשים, אשר יודעים בדיוק איזה רכב הם מחפשים ויכולים להרשות לעצמם לקנות רכב חדש, ההמלצה היא להקפיד ולשאול את כל השאלות הרלוונטיות לפני שבוחרים את הרכב בין היתר: שאלות לגבי הבעלות על הרכב? לגבי קילומטרז' שהרכב עבר עד לשלב זה? לגבי מצב הרכב? לגבי תיקונים וטיפולים שונים אותם הרכב בעבר לאורך השנים? ועוד..

טיפ 6
במידה והחלטתם לרכוש רכב מיד 2, חשוב מאוד להקפיד על ביצוע של כל הבדיקות הרלוונטיות (כאשר ניתן לגשת אל מכון בדיקות ייעודי) – ההמלצה היא לא לוותר על אף אחת מהבדיקות, אשר יבטיחו לכם את הבחירה האופטימאלית באותו הרכב – וימנעו ממכם אכזבות אשר יתגלו רק בשלבים מאוחרים יותר. מעבר לכך, ההמלצה היא להגיע ולראות את הרכב גם בשעות היום – מה שיאפשר לאתר פגמים אותם ניתן לראות רק באור שמש.