שבבי עץ לעישון במגוון זנים וטעמים Traeger

"וואו! באיזה טעם הגז שלך!!" – אמר אף אחד, אף פעם… רוצים לדעת למה? כי במקרה הטוב- כשמכינים אוכל על גריל גז, מקווים שלאוכל לא יהיה טעם של גז. כי לגז אין טעם טוב. ומה לגבי מעשנת פחם? יש אנשים שאוהבים טעם של בשר מעושן על פחמים. אך זהו טעם חזק ומריר, שלא כולם אוהבים. לעומת זאת, אין כמו טעם של בשר שעבר עישון בעשן כחול דליל . עשן כזה תמיד ישיג תוצאות טובות יותר, ויהיה טעים יותר.

קרדיט תמונה: Traeger- ברוך ברנר

עישון בשר בעשן כחול דליל

"תראה איזה עשן לבן ויפה! הבשר הזה יהיה טעים מאוד!" לו רק היה לי שקל על כל פעם ששמעתי את המשפט הזה בזמן שעמדתי ליד מעשנה. הדעה הרווחת היא שצריך להפיק הרבה עשן לבן כדי כדי לתת טעם טוב לבשר. אני יכול להבטיח לכם שבכל הנוגע לעשן: פחות זה בהחלט יותר. תחשבו על עשן כתיבול. יותר מדי תבלינים גם יכול להיות רע. יותר מידי עשן מוביל לטעם מעושן משתלט שלא מאפשר להרגיש את הטעם של הבשר, וטעם לוואי מר בפה. במעשנות פחמים או גז זה עשוי להיות מורכב להשיג את הכמות הנכונה של עשן. במיוחד אם אתם חדשים בתחום העישון. המפתח כאן הוא לגרום למעשנות לייצר את העשן הכחול הדק והיפה שכמעט בלתי נראה לעין.

להיות הבייביסיטר של המעשנה

אם אתם רואים עשן דק וכחול יוצא מהמעשנה, זה מעיד על אש בוערת נקייה. בין אם אתם מעשנים במעשנת פחם, מעשנת גז או מעשנת אש עצים, תמיד נשאף להגיע לעשן שהוא כמעט בלתי נראה. אש בוערת נקייה פירושה גם ללא קריאוזוט. קריאוזוט (שאריות עבות, שחורות ועשירות בפחמן) הוא תוצאה של שריפה לא מלאה של עץ, והוא מה שגורם לבשר המעושן שלך לעבור מטעם "מעושן" ל"מריר". זה גם מה שגורם לגריל שלכם להתלכלך.  ניתן לשלוט בכמות העשן שהגריל מייצר על ידי השילוב הנכון של זרימת אוויר ורמה מדויקת של בעירה- לא יותר מידי, ולא פחות מידי, ובטמפרטורה עקבית ומדוייקת. שילוב מאוזן זה מביא לבעירה יעילה יותר ולעשן כחול דליל. פיטמאסטר הוא אדם שיודע כיצד לנהל את האיזון המדויק במעשנה, ויכול להגיע לתוצאות טובות עם המעשנה שלו על ידי הכנסת פחמים במידה המדוייקת, ניטור לאורך כל שעות העישון, ומעקב של זרימת האוויר. כדי להגיע לרמה כזאת של יכולת אדם צריך להיות בעל ניסיון רב בעישון בשר, ולהיות מוכן לעסוק בזה הרבה שעות ביממה, מכיוון שברגע אחד של חוסר תשומת לב הבעירה עלולה להיות גבוהה מידי או נמוכה מידי ולהרוס את הבשר.

להנות מהטעם בלי המאמץ

אחד היתרונות הגדולים ביותר של הגרילים שהם גם מעשנות בשר של טרייגר היא העובדה שהם קלים לשימוש. כל שעליכם לעשות הוא למלא את המיכל בשבבי עץ לעישון, לבחור את הטמפרטורה וללחוץ על כפתור. הגריל כבר יעשה את שאר העבודה. הפיקוד האוטומטי יזין שבבים לפי הצורך, כדי לשמור על העשן המושלם וטמפרטורה אחידה ועקבית לאורך כל זמן העישון. מכיוון שהגריל עושה את כל העבודה, אפשר פשוט לדאוג לכך שיש מספיק שבבים בתא, וללכת לטיול, או לשתות בירה עם החברים. אין צורך לבדוק כל הזמן את טמפרטורת הגריל או רמת העשן. נשמע פשוט? זה אפילו יותר פשוט מכך. אפשר לנתר את הטמפרטורה של הגריל ושל הבשר עצמו מרחוק על ידי האפליקציה של טרייגר.

שבבי עץ לעישון במגוון זנים וטעמים

שבבים איכותיים מייצרים עשן כחול דליל, אך אם החומרים אשר רכשתם למנגל מעשנה קצת פחות איכותיים הם יפיקו עשן לבן וסמיך יותר מהתוצאה הרצויה. את ההבדל בין עשן כחול דליל לעשן לבן סמיך נרגיש במבחן הטעימה, ולכן שחשוב לבחור בקפידה רק את השבבים האיכותיים ביותר. בבחירת שבבי עץ למעשנה חשוב לבחור בשבבים שעשויים 100% עץ טבעי. שבבים אלה צריכים להיות נקיים לחלוטין מכל התוספות הלא רצויות כגון, דבקים וכימיקלים המשפיעים על הבריאות ועל הטעם. שבבי העץ של טרייגר נמכרים תחת אישור ה-FDA ואתם יכולים להיות בטוחים שהשבבים יעשו את העבודה, ולכם נותר רק ללקק את האצבעות. אצלינו בחברת Traeger יש מגוון עצום של שבבי עץ לעישון מזנים שונים של עצים יספקו תוצאה אחרת. יש מבחר עשיר וחשוב לזהות את ההשפעה של כל זן על הטעם והארומה כדי שתוכלו לבחור את הטוב ביותר. שבבי עץ תפוח מספקים טעם מתקתקת ועדין מאוד ולכן הם מתאימים למאפים ומנות עם טעם עדין מאוד של עישון. בניגוד לכך, עץ הדובדבן נותן טעם של פרי מתקתק שקשה להתעלם ממנו ולכן חשוב מאוד להבין את ההבדלים ולדעת מתי להשתמש באיזה סוג שבבים. בנוסף לכך, נותן להשתמש בתערובות של כל מיני סוגי שבבים בשביל לקבל את הטעמים הרצויים.

 

לחברת טרייגר שירות לקוחות מהיר מקצועי ויעיל, אנו נכונים לתת מענה ולסייע, ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון מספר: 1800-10-12-84 או לבקר באתר האינטרנט שלנו בכתובת: https://www.traegergrills.co.il/.

תוכלו גם לבקר בחדר התצוגה שלנו בכתובת: יד חרוצים 6, נתניה. נתראה😊