רטרו שיק – געגועים לשנות ה-70

צבעוניות עזה, קווים מעוגלים, הדפסים נועזים ובלגאן בעיניים – הסטיילינג הביתי של הסבנטיז נראה במבט לאחור כמו אוברקיל עיצובי, אבל אפשר וכדאי לקחת ממנו השראה, בקטנה.

shutterstock_427692490

פינק פלויד הפכו את הרוק למתקדם, דיוויד בואי שבר את חוקי המגדר, ג'ון טרבולטה חיסל לבבות ב'שיגעון המוסיקה', בארון שכנו מכנסי הפדלפון ונעלי הפלטפורמה ועיצוב הפנים הפך לכאב עיניים צורב אבל בו בזמן מענג ומגניב – אז איך אפשר להעניק לו מחווה עיצובית בת-זמננו? הנה 4 דרכים מומלצות:

 1. רהיטי עץ:

צבעוניים או בגוון טבעי, ממש כמו בשנות ה-70 ולמעשה בכל תקופה לאורך ההיסטוריה, רהיטי עץ תמיד ישתלבו בכל חדר בבית ויעניקו לדייריו תחושה ביתית חמימה עם קריצה לטבע, גם אם הבית שוכן בלב עיר שוקקת.

COLOR WOOD CHAIRS

צבעוניות עזה שמתאימה לכל חדר בבית (עיצוב: ביתילי)

SOODEN CUPBOARD

טאץ' של טבע, גם בסביבה אורבנית (עיצוב: ביתילי)

2. טאי – דאי:
אחד המאפיינים החזקים לעיצוב הפסיכודאלי של הסבנטיז הוא הטאי דאי. מצעים, כריות נוי, ואפילו שטיחונים שנצבעו בטכניקת טאי דאי יזריקו לעיצוב הבית שלכם את החופש ושבירת הגבולות שאפיינה כל כך את הפסיכודליות המהפנטת של שנות ה -70.

 

272168

כריות נוי בהדפס טאי דאי: אין יותר סבנטיז מזה (עיצוב: ביתילי)

shutterstock_1049388

סטייל שגם הבית יכול ללבוש

3. הדפס עם ריספקט
הסוד האמתי לעיצוב בהשראת שנות ה-70 הוא בהדפסים – אז, הם כיסו את פנים הבית בדומיננטיות, היום, אפשר לתת להם להתבטא בנגיעות, לשלב אותם בסביבה מונוכרומטית או בפינה שכולה קולור-בלוק ולתת להם לבלוט, כמו שמגיע להם.

print access chair

כורסה מודפסת שתשדרג כל פינה בבית (עיצוב: ביתילי)

269979

אגרטל בהדפס גאומטרי וצבעוני – אין פרח שלא ירצה לשבת בתוכו (עיצוב: ביתילי)

shutterstock_164338292

4. עיגולים וקימורים
אחד המאפיינים החזקים של הסבנטיז היא תת-התרבות 'מוד' שהחלה בשלהי שנות ה-50 והתעוררה מחדש בשנות ה-70 כשהיא מביאה איתה שלל אלמנטים עיצוביים המאופיינים בקווים עגולים שיוצרים תחושת הרמוניה, שובבות וקצת הומור.

mod chair

כורסת מוד – נעים מאוד. (עיצוב: ביתילי)

round lamp

מנורת תקרה –  מקומרת במקומות הנכונים (עיצוב: ביתילי)