פושטת את המדים בסטייל

"אחרי 25 שנים במדים, החלטתי להפוך לסטייליסטית" ענת אברהם מספרת על הקריירה השנייה שלה והמעבר לעצמאות טוטאלית, באמצע החיים

הסיבה העיקרית שבגינה החלטתי להיות עצמאית הייתה בשביל להיות נוכחת יותר עבור שלושת הנסיכים שלי, שכשאני קוראת להם כך, צוחקים עלי שאני פשוט רוצה להרגיש מלכה. סיבה נוספת היא שהחלטתי שהגיע הזמן, אחרי כמעט 30 שנים בצבא (25 בקבע ו-5 במילואים), לנהל את עצמי באופן עצמאי. עד כה, במהלך כל שנותיי בקבע התנהלתי בכפוף לפקודות, לנהלים ולצרכי הצבא – בשלב זה החלטתי "שתם עידן הבוסים" ושאני יוצאת לדרך חדשה ועצמאית.

באופן כללי, פרישתי מהצבא (ההתנתקות אינה מוחלטת, "אפשר להוציא אותי מהצבא אבל אי אפשר להוציא את הצבא ממני", אני מתנדבת למילואים וממשיכה ללבוש מדים בגאווה ובאהבה) הייתה תהליך מדהים. צה"ל מלווה, עוטף את אנשיו באופן אופטימלי, מחבק ותומך. קיבלתי קורסים והשתלמויות ולפתע היה לי זמן פנוי לחשוב ולדמיין כיצד אני רוצה שיראו חיי מעכשיו. ראשית, היה לי ברור שאמשיך לעבוד עם אנשים, לתת שירות ולשמח אותם כפי שעשיתי עד כה בתפקידיי הרבים והמגוונים בצבא, "אני אישה של אנשים". יש לי תואר ראשון במזרחנות ותואר שני במנהל מערכות בריאות – ובצבא עסקתי בתחומים אלו, אולם היה לי ברור שאני משנה כיוון, הרגשתי תחושת מיצוי. שנית, רציתי להעניק לילדיי קומץ מהדברים שהם הפסידו כשהייתי בצבא, למשל: לאכול ארוחת צהריים יחד סתם ככה באמצע היום ולא רק באירוע חגיגי או בסופ"ש, להתפנות לסייע ולהסיע אותם למחוז חפצם גם באמצע היום, להיות נוכחת בשגרת יומם ולא להגיע עייפה ומיוזעת ליום הורים או למסיבה בבית הספר. כמובן, רציתי משהו שתהיה לי לגביו תשוקה אמיתית, שאוכל להתפתח, לצמוח ולחיות דרכו את היצירתיות, הקצב והאופי שלי, שאוכל להביא את ענת לעיסוק שאבחר.

ענת אברהם

אחרי 25 שנים במדים, החלטתי להפוך לסטייליסטית

תמיד אהבתי את העיסוק בבגדים, הייתי "גברת מגונדרת" מגיל צעיר, גם בשירותי הצבאי השתדלתי תמיד להיראות טוב במדים ולדאוג שהמדים והנראות ישדרו את מי שאני. אבל העולם שנפתח בפני מאז שהתחלתי לעסוק בסטיילינג באופן מקצועי שונה לחלוטין ממה שדמיינתי. ברמה הכי בסיסית, השינוי הראשון שרציתי להעביר לנשים עמן אני עובדת הוא העובדה שהעיסוק בביגוד אינו שטחי וכשצוללים לתוכו מבינים עד כמה הוא עמוק. סטיילינג בכלל לא עוסק באופנה, סטיילינג עוסק באהבה עצמית, בחסכון כספי ובביטחון עצמי. אצל אנשים רבים בחירת הבגדים אינו תהליך מודע, אך בסופו של דברים הבגדים שאנחנו בוחרים מעידים על האישיות שלנו, על המזג שלנו, על המצב הנפשי ועל פרמטרים נוספים (יש תחום שלם של פסיכולוגיה שעוסק בריפוי דרך סטייליניג). באמצעות הבגדים אנו מבטאים ומביעים עמדות, רגשות, תסכולים ומשדרים מסרים שאנו רוצים להעביר.

התהליך שאני עוברת עם נשים הוא תהליך של גילוי והשלמה. נשים רבות סבורות שישנו קשר בין המשקל והמידה לבין היכולת להתלבש ולהיראות בסטייל. אני סבורה, ואף מוכיחה הלכה למעשה ללקוחותיי, שאין קשר: אפשר להיות מידה 48 ולשקול מעל 80 ק"ג ולהיראות בסטייל ולשדר נשיות. סטיילינג לא קשור לגיל, למידה או למשקל – הוא קשור למבנה גוף ולאופי -זוהי חייבת להיות ההתעסקות בחיצוניות דרך קבלה של הפנימיות שלנו. לכן, כשאני מגיעה ללקוחה חדשה שאינני מכירה, ראשית אני יושבת איתה לכוס קפה, ההיכרות עמה עוזרת לי להבין לאן אני רוצה לקחת אותה בתהליך.

ענת אברהם

לשחרר, לשחרר, לשחרר

במסגרת הפרישה כפי שנפרדתי מהמדים שהיו חלק דומיננטי מחיי כך גם נפרדתי מהרכב הצבאי שעמד לרשותי ושירת אותי ואת משפחתי נאמנה. בכל השנים בצה"ל היה לי רכב צבאי צמוד, שילמתי סכום חודשי שהיה יורד מתלוש המשכורת והרכב הצבאי זכה לכל הטיפולים והמעטפת הנדרשת.

כך, בגיל 44, מצאתי את עצמי לראשונה מתמודדת עם ההתלבטויות המלוות קניית רכב. לבסוף החלטתי לחכור רכב בליסינג, זה התאים לי כלכלית שכן לא הייתי צריכה לשלם את מלוא הסכום במעמד הקנייה, וכך פיניתי את כספי להשקעות אחרות. בחוויה הראשונית הפריעה לי העובדה שהרכב נשאר בבעלות החברה, אבל מהר מאוד הבנתי שהדבר חסר משמעות: כשאת הבעלים של האוטו את לא באמת ישנה יותר טוב בלילה. כך, באמצע כל השינויים שחוויתי, יציאה לדרך חדשה והקמת עסק עצמאי, יכולתי להחליט מה לעשות עם כספי, ובמקום להשקיע אותו בארבעה גלגלים השקעתי אותו באפיקים אחרים.

היכולת ללמוד לשחרר (כפי שעשיתי בתהליך חכירת הרכב), היא מה שאני מנסה להעביר וללמד את הנשים שאיתן אני עובדת. לרוב הנשים אין הכוונה, הן הולכות לחנות בגדים, המוכרת אומרת להן שהבגד נראה נפלא, הן רוכשות אותו, בבית הן כבר לא חושבות שהוא נפלא, אז הן זונחות אותו בארון ומתוך תסכול קונות בגד נוסף. כך אנו צוברים כמויות ענקיות של בגדים ואביזרים שלא מתאימים לנו, תופסים לנו במשך שנים מקום בארון ובלב. צריך ללמוד לשחרר, לשחרר, לשחרר, לדעת שאפשר גם להיות מאושרים מהעובדה שהארון מדויק ונכון לנו, ובעיקר לתרום לאנשים רבים שאין להם, שהם חסרי יכולת.

היום אני מרצה בתחום הסטייליניג וייעוץ התדמית בארגונים ובחברות, באירועים פרטיים כגון: ימי הולדת, מסיבות רווקות, ערבי גיבוש ומסיבות פרישה של נשים. אני מלווה לשופינג וקניינות לקוחות על מנת לסייע להן בבחירה מדויקת ונכונה של פרטי הלבוש והאביזרים המתאימים להן. אני מתנדבת במוסדות לנזקקים ובמעונות לנשים מוכות, שם אני תורמת הרצאות, פרטי לבוש ואביזרים שונים בהתאם למקום, לגיל ולסיטואציה. כך, מזה מס' שנים מאז פרישתי מצה"ל הרכב שאותו חכרתי (ומאז גם קניתי מהחברה) נתן לי את הניידות והעצמאות שכה הייתי צריכה, לוקח אותי נאמנה לכל מקום בארץ, ממטולה ועד אילת ומסייע לי להגשים את חלומי להגיע לכל אישה בארץ המעוניינת בשירותי הסטיילינג אותם אני מציעה.

ליצירת קשר:

ענת אברהם בפייסבוק נייד: 054-4443980

.

ענת אברהם.