סוגי שיש – המדריך הגדול והעדכני

כפי שכולם יודעים שיש היא אבן טבעית שמגיעה בסוגים שונים, לכל אחד מאפיינים ומראה ייחודיים משלו, כך שרגע לפני שאתם מקבלים החלטה ומבצעים בחירה חשוב שתכירו את סוגי השיש פופולריים:

שיש למטבחים

נמצאים לקראת בחירת שיש למטבחים? לפני שאתם מקבלים החלטות ומבצעים בחירה, יש לא מעט ידע שכדאי שתצברו בנושא.
צבירת ידע יכולה להוות מקור כוח ולהתוות לכם את הדרך לעבר הבחירה הנכונה והמתאימה ביותר.
כפי שכולם יודעים שיש היא אבן טבעית שמגיעה בסוגים שונים, לכל אחד מאפיינים ומראה ייחודיים משלו, כך שרגע לפני שאתם מקבלים החלטה ומבצעים בחירה חשוב שתכירו את סוגי השיש פופולריים:

שיש למטבחים

שיש קררה
שיש קררה מהווה את אחד מסוגי השיש הידועים והנפוצים ביותר. הוא נחצב בקררה, איטליה ומכאן גם לקוח שמו. שיש קררה מתאפיין ברקע הלבן או האפור שלו עם הווריד האפור אשר מייחד אותו. הוא משמש לעתים קרובות בפסלים, משטחים ואריחי רצפה.

שיש קלקטה
שיש קלקטה נחצב גם הוא כמו קודמו בארץ המגף. הוא ידוע ומזוהה בזכות רקע הלבן או הקרמי שלו עם עורקים עבים בגוונים של אפור וזהב. שיש קלקטה נחשב מבוקש מאוד בשל המראה היוקרתי והאלגנטי שלו, והוא נפוץ ביישומים מתקדמים כמו משטחים וחיפוי קירות.

אבן קיסר
אבן קיסר נחשב כיום כמשטח השיש המוכר והפופולארי ביותר מבין כל משטחים השיש – כך שמומלץ לשים עליו את הפוקוס ולאסוף את כל הפרטים והמידע הרלוונטי לגביו.
אבן קיסר מהווה למעשה כמשטח אשר עשוי קוורץ. מדובר במשטח אשר בכדי לייצר אותו היה צורך להעביר אותו לא מעט כמו: חימום, לחץ, הוספה של פיגמנטים ועוד.. עד לשלב התוצאה הסופית הפופולארית והאהובה. כל מי שמתעניין בשיש אבן קיסר עתיד לגלות מגוון רחב של אפשרויות, הבאות לידי ביטוי בדגמים, צבעים וטקסטורות שונות – כך שכל אחד יכול לבחור את המשטח אשר ישתלב בצורה הרמונית ויפה במטבח שלו.

שיש פורצלן
משטחי שיש גרניט פורצלן מהווים גם הם כיום את אחת מהבחירות הפופולאריות בקרב אנשים אשר מחפשים אחר שיש למטבחים.
שיש זה מתאפיין באיכות ועמידות גבוהה מפני מפגעים שונים כמו: שחיקה, שריטות, טמפרטורות גבוהות ועוד..

שיש נאוליט
שיש נאוליט מהווה למעשה כמשטח פורצלן איכותי אשר מיוצר בספרד. בדומה למשטחי פורצלן מסוגים אחרים, גם שיש מנאוליט מתאפיין בעמידות גבוהה, בחוזק, עמידות לחום,  אשר הופכים את משטח הנאוליט לבחירה האופטימאלית ובעיקר עבור כאלו אשר מחפשים אחר שיש שיהווה כמשטח עבודה למטבח.

שיש דקטון
שיש דקטון מהווה כמשטח שיש איכותי ומרשים, אשר גם הוא טומן בחובו תכונות חשובות כמו: עמידות גבוהה מפני מפגעים שונים, חוזק ונראות מרשימה – אשר בכוחה להתאים ולשדרג כל מטבח.

שיש ברצ'יה
שיש ברצ'יה מתאפיין במראה ייחודי, הוא מגיע עם דוגמאות שבורות וצורות לא סדירות אשר נוצרו על ידי מיזוג של שברי סלע שונים. שיש מסוג זה מגיע בצבעים שונים לבחירה ומתאפיין בין היתר בדפוסי ורידים מרשימים – דבר אשר הופך אותו לבחירה פופולרית בקרב מעצבי פנים ואדריכלים אשר מחפשים אחר פתרון אסטטי ואיכותי למטבחים בסגנונות עיצוביים שונים.

לסיכום, יש כאמור לא מעט סוגי שיש, כאשר, הודות לטכנולוגיות מתקדמות וחדשניות ההיצע רק הולך וגדל עם הזמן. כחלק מכך, ההמלצה היא לערוך תחילה היכרות עם כמה שיותר אפשרויות – וזאת לאחר הגדרת צרכים כמו: גובה התקציב, דרישות שונות ונראות רצויה.
כמובן, שמי שמסיבה כזאת או אחרת מתקשה לבצע את הבחירה ההמלצה עבורו היא לערוך להיוועץ עם איש מקצוע בעל ידע ניסיון והיכרות מעמיקה עם סוגי השיש השונים, על מנת שזה יקשיב לדרישות ולצרכים ויכווין אותו לעבר הבחירה הנכונה והמתאימה ביותר בעבורו מתוך ההיצע.