נשים בחזית 2017: היכרות עם שלוש יזמיות מקוריות במיוחד

שלוש מהיזמיות שישתתפו בכנס נשים בחזית 2017 הן: מיכל גייטו אלבז, עו"ד עינב אשכול והגברת חמדה קורניק ואלה הם סיפוריהן

בשנים האחרונות יותר ויותר נשים זונחות את משרותיהן הקודמות ופונות לאפיקים מקצועיים חדשים, הפעם כעצמאיות וכבעלות מיזמים פרטיים. כנס נשים בחזית 2017 מבקש להאיר זרקור על נשים יזמיות מתחומים שונים, ולשמוע מהן על האתגרים שהן עברו ועדיין עוברות בדרך להצלחה. להלן שלוש מהיזמיות שהרצו  בכנס נשים בחזית 2017: מיכל גייטו אלבז, עו"ד עינב אשכול וחמדה קורניק.

מיכל גייטו אלבז: מכלכלה מסורתית לפריצת דרך דיגיטלית

[youtube Gi2fKbizRj8 nolink]
מיכל היא מייסדת ומנכ"לית אתר הביוטי והקוסמטיקה guilty.co.il, אשר הוקם לפני חמש שנים כשעולם ה-eCommerce עוד היה בחיתוליו, והפך במהרה לאתר מוצרי הקוסמטיקה המוביל והפופולרי בישראל, עם מעל 250 אלף גולשים מדי חודש שרוכשים את מוצרי האיפור שבו וחוזרים אליו בכל פעם מחדש. בכנס נשים בחזית, גייטו אלבז סיפרה על הדרך שהיא עברה מעיסוק בכלכלה המסורתית של שיווק מסורתי דרך קוסמטיקאיות ומאפרות, ועד להקמת עסק מקוון בעידן הדיגיטלי שסחף אחריו את ההמונים.

עו"ד עינב אשכול: לנפץ את המיתוסים על פונדקאות

[youtube 2APR0EwtLPI nolink]
עו"ד עינב אשכול עוסקת בעשור האחרון בליווי תהליכי פונדקאות בישראל. המיזם שלה מבקש לשבור את הפרדיגמות השגויות באשר לתהליך הפונדקאות והיחס לנשים פונדקאיות, ולשנות את הגישה הכללית של הציבור כלפי התופעה. עינב משדכת בין נשים ישראליות שמבקשות להיות פונדקאיות ובין זוגות חשוכי ילדים שמבקשים לשכור את שירותיהן. היא בוחרת את הנשים בקפידה, וחשוב לה שהמניעים שלהן יהיו קודם כל אלטרואיסטיים, ושהן יהיו מעוניינות לעבור חוויה שתשנה הן את חייהן והן את חייהן של הנשים שהן עוזרות להן. בהרצאתה, דיברה עינב על המיתוסים הרבים אשר קשורים לעולם הפונדקאות, מתוך מטרה להעניק נקודת תצפית חדשה לתחום מורכב שזכה למוניטין בעייתי.
נשים רבות חשות הודיה בסוף התהליך, כך היא סיפרה, על הזכות להעניק חיים ולהפוך זוג להורים.
״כשנכנסתי למסע ליוו אותי כל הזמן זוג עיניים מטפוריות, ליבי השתוקק שהעיניים יוחלפו בעיניים של האישה שאפגוש. המבט שלך לעד יישאר עימי, אותו מבט מאושר בחדר הלידה. תודה על האמון שלך בי, הרגשתי שליבי התרחב מאושר והוקרה על כך״ סיימה בהקראת הדברים המרגשים של הילה הפונדקאית לאישה שעבורה ילדה.
 

חמדה קורניק: המהפכה שעושה סדר באי סדר

[youtube 3-g14us-q94 nolink]
חמדה היא מארגנת מידע בסביבת עבודה, ויועצת להתנהלות פרודוקטיבית. תחשבו על "מארי קונדו הישראלית", אישה שהחזון שלה הוא ללמד אותנו, אחת ולתמיד, איך לארגן בצורה נכונה ויעילה את סביבת העבודה שלנו, וכיצד להפסיק לחיות ולעבוד בתחושה של לחץ, כאוס ופספוס. בהרצאתה בכנס "נשים בחזית" סיפרה חמדה, שהגיעה מתחום הפסיכולוגיה והחינוך והתמחתה בפסיכולוגית ארגונית, על הרגע שבו החליטה להקים חברה שמתעסקת בתחום ארגון מידע בסביבת עבודה מודרנית, ועל המהפכה שהיא מנסה לייצר בעולם העסקי.
 
לוגו מוטי רייף
ניהול ועריכת תוכן – כרמית חומש
ניהול מסחרי – שרון אדלר

פס חסויות נשים בחזית 2017