מתכננים לקנות רכב? 5 דברים שחשוב לדעת!

אם אתם מתכננים לקנות רכב חדש ועבר זמן רב מאז שביצעתם את הרכישה האחרונה – או שזאת בכלל הפעם הראשונה שלכם, ישנם מספר דברים שחשוב שתדעו על התהליך

אם אתם מתכננים לקנות רכב חדש ועבר זמן רב מאז שביצעתם את הרכישה האחרונה – או שזאת בכלל הפעם הראשונה שלכם, ישנם מספר דברים שחשוב שתדעו על התהליך (כאשר, היכרות עם אותם הדברים, תאפשר לכם לקבל החלטה מושכלת ונבונה ולבחור בצורה נכונה , הן את סוג הרכב והן את סוג העסקה:

רכישת רכב במסלול 0 קילומטר
במקרים רבים, ההעדפה תהיה לקנות רכב חדש, אך בגלל מגבלה תקציבית, המטרה תהיה לחפש אחר הוזלות או הנחות ברכישת הרכב.
לכן, חשוב שתהיו מודעים לאפשרות של רכישת רכב 0 ק"מ – רכישה אשר מוצעת על ידי חברות ליסינג.
היתרון המרכזי של רכישת רכב במסלול שכזה, טמון במחיר נמוך מזה אשר יוצע על ידי היבואן – כאשר, הרכב הוא אממנם חדש מהניילון, אבל הוא ירשם על בעל הרכב כיד 2, מכיוון שהבעלים הראשון הוא למעשה חברת הליסינג עצמה.
יש לקחת בחשבון, שהדגמים אשר מוצעים בעסקאות אלו הם יחסית בסיסיים – אך במקרים רבים, ניתן להוסיף כסף על מנת לשדרג אותם.

פתרונות מימון
לא מעט אנשים מגלים רצון עז לקנות רכב, אך מה שמונע מהם לממש את אותו הרצון, זאת העובדה שאין ברשותם את מלוא סכום הכסף הנדרש עבור המטרה.
אז החדשות הטובות הן שכיום, ניתן ליהנות ממגוון רחב של פתרונות מימון, אשר יאפשרו גם לכאלו שאין להם את כל ההון העצמי הנדרש למטרה, לממש את רצונם זה וליהנות מרכב חדש.
בין הפתרונות המוצעים: הלוואות בנקאיות, הלוואות חוץ בנקאיות, פתרונות מימון מטעם היבואן ועוד..
היכרות עם כמה שיותר אפשרויות ועם התנאים השונים אותם הן טומנות בחובן, יסייע בקבלה של החלטה מושכלת ונבונה.

עסקת טרייד אין
לא מעט סוכנויות רכב, חברות ליסינג ויבואנים, מאפשרים לבצע עסקת טרייד אין – למעשה מדובר, בעסקה בה אתם מקבלים הצעה עבור מכירת הרכב הישן שלכם, הצעת מחיר על הרכב החדש אותו אתם מעוניינים לקנות ומה שאתם צריכים לשלם, זה למעשה את ההפרשים.
ההמלצה היא כמובן, לבחון בצורה קפדנית את כל פרטי העסקה, על מנת לוודא שמדובר בעסקה משתלמת – מבחינת נוחות ומניעה של כאבי ראש, אין כל ספק שמדובר בדרך נוחה יותר, מאשר לנסות ולמכור את הרכב באופן עצמאי.

בחרו בתבונה את החברה
אם לדוגמא, החלטתם לבצע רכישת רכב דרך חברת ליסינג או סוכנות רכב, חשוב לבחור בתבונה את אותה החברה. יש לוודא שמדובר בחברה מקצועית ואמינה, בעלת שם ומוניטין בתחומה – במידה ויש אפשרות לקבל המלצות מלקוחות מרוצים של אותה החברה, דבר זה יוכל לסייע במידה רבה בקבלת ההחלטה.
כמובן, שבחירה מושכלת באותה החברה איננה מספקת לבדה וקיימת חשיבות גבוהה לוודא שאותה חברה גם מציע לכם עסקה משתלמת ומתאימה.

להסתייע בייעוץ מקצועי
אז בעוד שיש אנשים אשר יודעים בדיוק מהם מחפשים, מה גובה התקציב אותו הם מקצים למטרה, באיזה רכב הם מעוניינים ובאיזו סוג של עסקה, אנשים אחרים יכולים למצוא את עצמם קצת חסרי אונים או מתקשים בקבלת ההחלטה המתאימה.
במקרים כאלו, ההמלצה היא לפנות ולקבל ייעוץ מקצועי – כאשר, הייעוץ יכול להינתן כחלק בלתי נפרד מהשירות אשר מוצע על ידי החברה ממנה אתם מעוניינים לקנות את הרכב.

היכרות עם כל הפרטים, הדרכים והאפשרויות אשר יסייעו לכם להשיג את המטרה ולרכוש מכונית חדשה, תאפשר לכם ליהנות מקנייה אשר תספק מענה על מלוא הדרישות והצרכים שלכם – וכאשר, מדובר על רכישה משמעותית וחשובה כמו רכישת רכב, לא מומלץ להסתפק על פחות מכך.