מכבסים תולים

כביסה טובה זאת אומנות. קבלו 8 טיפים לשימוש נכון באבקה, נוזל ומרכך כביסה שיעשו לבגדים, למצעים ולמגבות שלכם רק טוב

כל אחד או אחת שהתכווץ להם בגד בכביסה, נשאר להם כתם עיקש על המפה הלבנה או שהמגבת שלהם הפכה לקשה ומחוספסת (שזה בעצם, רובינו) הם ניצולי מלחמת האדם בכביסתו. אז כדי שלא יקרו לכם יותר טרגריות קטנות של כביסה שהתפקששה, קיבלנו מרונה בלאש-דר, ממותג sunday של סופר-פארם, 8 טיפים שישמרו על הכביסה שלכם זוהרת, נעימה וריחנית.

1. מיונים ומחלקות- לא רק בצה"ל

מיון והפרדה של סוגי בדים הם הבסיס לכביסה מצוינת.

מיון ראשוני: בגדי צמר, כותנה, מצעים, מגבות, בגדים צבעוניים.

מיון שני: כביסה צבעונית וכביסה לבנה

מיון שלישי: מכל אלו מפרידים כביסה עדינה.

מה ואיך: בגדי עבודה, בגדי ילדים ג'ינס, ומגבות צבעוניות מכבסים בין 40-50 מעלות. בגדים בהירים מכבסים בתכנית של 30 מעלות. מגבות לבנות, מצעים בהירים מכבסים בתכנית כביסה של 50-60 מעלות. 

 כתבת כביסה סופר פארם
מיונים ומחלקות (צילום shutterstock)

דבר הכובסת: הכובסת ממליצה להפריד מהכביסה הצבעונית את הבגדים הצהובים. מניסיונה בגדים צהובים נוטים להכתים את אחיהם הצבעוניים גם בטמפרטורה נמוכה.

2. כתמים, עכשיו תורכם

למען האמת, תורכם היה מיד כשהחלטתם להיצמד לנו לבגד, ואז הטוב ביותר היה לנקות אתכם מיד במגבון מסיר כתמים או לרסס במסיר כתמים. אבל אם שכחנו / הדחקנו / התעצלנו, זה הזמן לטפל בכתם עם מסיר כתמים, לשטוף, ליבש ורק אז לצרף אותו לשאר הכביסה. כביסה ויבוש לפני הסרת הכתם תקבע אותו לבגד.

דבר הכובסת: כתמי שמן ואוכל קל להסיר דווקא עם סבון כלים שממילא יודע להתמודד עם שאריות אוכל אבל בחזית אחרת. מורחים סבון כלים נוזלי על הכתם. מניחים להתייבש לגמרי, שוטפים במים קרים, מכניסים למכונת הכביסה ונפרדים מהכתם לשלום ולא להתראות.

כתבת כביסה סופר פארם
דבר הכובסת (צילום shutterstock)

 

3. רגע לפני שהכנסתם את הבגדים למכונה

 כפתרו כפתורים, סגרו רוכסנים, הפכו בגדים, רוקנו כיסים, ורק אז – לתוך המכונה.

 כתבת כביסה סופר פארם
ג'ל כביסה של sunday! (צילום: יח"צ סופר-פארם)
מחיר: ג'ל כביסה: 24.9 ש"ח,  קפסולות ג'ל: 22.9 ש"ח

4. אבקה, נוזל, טבליות?

כל התשובות נכונות ובתנאי שתקפידו על כמויות מדויקות ותכנית כביסה מתאימה.

אבקת הכביסה שארוזה באריזות גדולות, בעלת ממשקל סגולי נמוך, ועל כן כוס המידה שלה גדולה. טבליות הכביסה הן למעשה אבקת כביסה בעלת משקל סגולי גבוה וחשוב להשתמש במספר הטבליות המומלץ לכמות הכביסה, כך גם לגבי נוזלי הכביסה. 

דבר הכובסת: מומלץ להשתמש באבקות הכביסה לתכניות כביסה ארוכות שיאפשרו לאבקה להתמוסס במים מבלי להשאיר שאריות אבקה על הבגד.

5. סטריפ- כובש פסגות גבוהות

כשפגשנו אותם לראשונה הם נראו לי קטנים, דקים ולא שוקלים מספיק כדי להתמודד עם ההר המתמלא כל ימות השנה בסלסלת הכביסה שלנו, והאפשרות שהם גם יבשמו את הכביסה נראתה לי קלושה. אבל כל התכונות המחשידות הוכיחו את עצמן כיתרונות. הם מתמודדים מצוין עם כל סוג של כביסה ולא תופסים מקום בארון חומרי הניקוי. חשוב להניח את הסטריפ בתוך תוף המכונה לפני הכנסת הכביסה. לכביסה מלוכלכת במיוחד מומלץ להשתמש בשני סטריפים.

6. מרככי כביסה – מעט ובטוח

רוב הנשים בישראל, משתמשות בכמות גדולה בהרבה של מרכך כביסה מהכמות המומלצת. למה? מתוך הנחה שהכביסה תהיה רכה יותר והריח ישאר לאורך זמן. הבשורה הרעה היא שכמות גדולה מדי של מרכך כביסה לא תהפוך את הכביסה לרכה יותר, ואף עלולה להשאיר כתמים אפרפרים על הכביסה. הבשורה הטובה היא שאם תקפידו לכבס בכל פעם כמות קטנה של כביסה ותשתמשו במרכך במינון המדויק, תקבלו כביסה רכה וריחנית שתישאר כזו גם לאחר שתבלה מקופלת בארון.

 כתבת כביסה סופר פארם
ריח של ניקיון ובית (צילום shutterstock)

דבר הכובסת- כביסה רכה וריחנית עושה לי פרפרים בלב לא פחות ממה שנעלי מנולו עושות לקארי ברדשו.

כתבת כביסה סופר פארם
מעט ובטוח- מרככי הכביסה של sunday! (צילום: יח"צ סופר-פארם)
מחיר: 14.9 ש"ח. מרכך כביסה בייבי: 15.9 ש"ח

7. מגבות רכות – לא רק בספא 

גם אצלכם בבית. וכדי שיהיו כאלו חשוב להקפיד על כמה כללים: לכבס כמות קטנה של מגבות בכל הפעלה של מכונת כביסה כך שיהיה להן מקום לנוע בתוך תא הכביסה ולהתנקות היטב. לבחור תכנית סחיטה מהירה. הסחיטה המהירה לא רק תקצר את תהליך הייבוש, היא גם תמנע התגבשות של אבנית על סיבי המגבת. יבוש במייבש כביסה ישאיר את המגבות רכות וריחנית. מיד לאחר הייבוש חשוב לקפל את המגבות ולהכניס לארון.

 

כתבת כביסה סופר פארם
מגבות רכות – לא רק בספא (צילוםshutterstock)

 

דבר הכובסת – חצי כוס חומץ לתא המרכך תתרום גם לשמירת צבע המגבות.

8. עשר אצבעות לי יש- כביסה ביד

אמנם רוב מכונות הכביסה העכשוויות מצוידות בתכנית לכביסה עדינה, אבל גם הן לא ידעו אם השמלה ההודית שמאיימת להעלם בכביסה תשאיר לנו למזכרת את חוטי הרקמה הזהובים. אז מה עושים? כביסה ביד. לא עם קרש כביסה ליד הנהר, אלא בכיור מלא מים קרים ושמפו לכביסה עדינה ביד . לאחר הכביסה חשוב לשטוף את הבגד משאריות חומר הכביסה, ולתלות מבלי לסחוט במקום מוצל.

כתבת כביסה סופר פארם
קרש כביסה (צילום shutterstock)

דבר הכובסת- לא להתפתות לכבס במים קרים עם אבקת כביסה רגילה משום שהאנזים הפעיל באבקות יוצא לפעולה רק במים חמים.