כל הבדיקות שצריך לעשות בהליך השכרת דירה

אם אתם מעוניינים להשכיר דירה, יש מספר בדיקות שחשוב שתקפידו לבצע על מנת להבטיח בחירה מושכלת ונבונה בדירה

אם אתם מעוניינים להשכיר דירה, יש מספר בדיקות שחשוב שתקפידו לבצע על מנת להבטיח בחירה מושכלת ונבונה בדירה – ולהימנע ממצבים בהם אתם עתידים לגלות רק "בדיעבד" שההחלטה שעשיתם רחוקה מלהיות נכונה בעבורכם.
אז להלן רשימה של בדיקות אותן כדאי לבצע:

להגיע באור יום ולבדוק את כל הפרטים
ההמלצה היא להגיע ולבדוק את הדירה באור יום וכמובן, לשים דגש על כל הפרטים – כדאי לפתוח את הברזים ולבדוק את זרימת המים, מומלץ לבדוק את מצב הקירות והמרצפות, את מצב הארונות והרהיטים ולמעשה לשים דגש על כל הפרטים בתוך הדירה.
מעבר לכך, כדאי גם לבחון את הסביבה, לנסות ולראות מי השכנים, אם י שלכם ילדים, נסו לדלות פרטים לגבי הגנים, בתי הספר והפארקים הציבוריים הממוקמים בסביבה

לשאול את השאלות הנכונות
אתם לא צריכים להיות בוגרי קורס בתחקירניות או להשלים תואר בתחום של לימודי פסיכולוגיה, בשביל לדעת לשאול את כל השאלות הנכונות.
למעשה, כל מה שאתם צריכים לעשות, זה פשוט להכין רשימה מסודרת של שאלות רלוונטיות לבעלי הדירה או למתווך (תלוי ממי אתם מתכננים להשכיר אותה).
אם מי שמראים לכם את הדירה אלו השוכרים הנוכחיים, כדאי להקפיד ולשאול גם אותם את השאלות הרלוונטיות – ככל שיותר גורמים יתנו לכם תשובות, כך תוכלו להיות רגועים בידיעה שקיבלתם תשובות אמינות, אשר יספקו לכם את התמונה המלאה לגבי הדירה.
השאלות יכולות להיות בנושא, מצב הדירה, בנושא השכנים, לגבי גובה החשבונות, לגבי בעל הדירה ועוד.. ועוד.. כאשר, מומלץ לקחת את הזמן ולהשקיע בהכנת רשימה מסודרת של שאלות.

לבדוק פרטים לגבי בעל הבית
ראשית כל, יש לברר שמי שמשכיר לכם את הדירה, הוא או בעל הדירה או מיופה כוח מטעמו – ניתן לבקש ולראות פרטים המעידים על כך, כמו תעודות זהות, נסח טאבו של הדירה וכיוצא בזה.
אם אתם לא פוגשים את הדיירים הקודמים בדירה, ההמלצה היא לנסות ולהשיג את מספר הטלפון שלהם – על מנת לקבל פרטים קצת יותר מקיפים על בעל הבית, על אופן ההתנהלות שלו – המטרה היא לוודא שלא מדובר בבעל בית "קשה" או מאתגר.

מה לבדוק בחוזה?
בהליך ההשכרה, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש משמעותי על החוזה ועל הסעיפים השונים אותם הוא כולל. כדאי לבקש ולראות טיוטה של החוזה ולבחון בקפידה את כל הסעיפים – במידת הצורך ההמלצה תהיה גם להיוועץ עם עורך דין, על מנת להבהיר פרטים שאולי פחות מובנים או ברורים.
יש לבדוק שהדירה מבוטחת בביטוח מבנה – אשר אמור לכסות מפני נזקים שונים כמו שריפה או הצפה.
פרמטרים נוספים עליהם חשוב לשים דגש זה כל מה שקשור לחובות שיכולות להיות על הדירה: חובות לחברת חשמל, לעירייה, לגז וכיוצא בזה.. מעבר לכך, ברגע שכבר קיבלתם החלטה להשכיר את הדירה, יש להקפיד לקחת קריאת מונה של חברת החשמל וכמובן גם קריאה של המים.

שימת דגש על כל הפרמטרים אשר הוזכרו יכולה להבטיח בחירה בדירה האופטימאלית – כאשר, מומלץ כמובן, להגיע יותר מפעם אחת לבקר בדירה – פעם אחת בשעות היום – על מנת לראות באור, פגמים שונים ופעם אחת גם בשעות החשכה, על מנת לבדוק את הסביבה ולוודא שהתחושה בדירה היא תחושה בטוחה.
כמובן, אין שום סיבה להתבייש לשאול שאלות – וגם אם שכחתם להעלות חלק מהנקודות בזמן שראיתם את הדירה, זכרו שתמיד תוכלו להרים טלפון או לשלוח הודעה, כאשר, המטרה היא לקבל את התמונה המלאה והמדויקת ביותר לגבי הדירה.