כך תתנהלנה נכון עם כרטיסי האשראי

השימוש בכרטיס אשראי מאפשר לנו נוחות רבה ללא ספק. ניתן לבצע באמצעותו רכישות גדולות, לצבור הטבות ולהימנע מלעמוד בתור הכספומט כדי להוציא כסף מזומן. לצד זאת אתן ודאי יודעות כי השימוש בכרטיס יכול להיות מסוכן לחשבון העובר ושב שלכך, לכן יש להשתמש בו בחוכמה. אספנו עבורכן מספר טיפים שיסייעו להתנהל בחוכמה עם כרטיס האשראי שלכן, כדי שתוכלו ליהנות מעצמאות כלכלית ולהימנע מלחצים מיותרים.

הימנעו ככל הניתן מתשלומים

 

אחת הסכנות הגדולות של כרטיס אשראי היא אי־עמידה ביכולת לשלם עבור התשלומים הנצברים בו. פעמים רבות אנו מתפתים לרכישות שאיננו יכולות באמת לעמוד בהן, רק משום שניתן לחלק אותן לתשלומים לאורך תקופה. הבעיה היא שתשלומים הם סוג של הלוואה, היוצרת חוב מול חברת האשראי. כשיש פריסה לתשלומים של רכישות רבות, אנו עשויות להביא לסכומים גבוהים למדי בכרטיס האשראי מדי חודש. אותו חוב לחברת האשראי ילווה לא פעם בריביות גבוהות שיקשו על ההחזר עוד יותר.

 

ישנם מקרים שבהם החלוקה לתשלומים היא הכרחית. למשל, אם אתן זקוקות לרכישה חיונית שמחירה גבוה, כמו – מחשב נייד ללימודים, מקרר חדש, מכונת כביסה או רכב אפילו. במקרה זה סביר להניח שאין ברשותכן את מלוא הסכום בחשבון הבנק, כדי לשלם את הרכישה בחודש אחד. החלוקה לתשלומים מסייעת לנו גם במקרה של תשלומי חשבונות קבועים. למשל, תשלום על חשבונות מים וחשמל או מנוי לחדר הכושר. לפני שאתן פורסות רכישה כלשהי לתשלומים, בדקו אילו תשלומים כבר ישנם על הכרטיס, ואם אתן יכולות באמת לעמוד בהגדלת הסכום החודשי לחיוב.

 

אל תתחייבו לכרטיס עם עמלות

 

החזקה של כרטיסי אשראי מגיעה בדרך כלל עם עמלות חודשיות. אומנם סכום העמלות נראה זעום בכול חודש וחודשו, אך הן מסתכמות בסכומים לא מבוטלים ככל שהזמן עובר. למרבה המזל אתן ממש לא חייבות לשלם עמלות בשביל להחזיק בכרטיס אשראי. בפתיחת חשבון בנק וירטואלי, אתן יכולות לקבל כרטיס אשראי ללא עמלות, שבאמצעותו אף תוכלו למשוך מזומן מבלי לשלם עמלות כלל. החיסכון הקטן הזה ישתלם מאוד בטווח הרחוק. חוץ מזה שבאמת אין כול סיבה לשלם עמלות על כרטיס האשראי אם את יכולה להימנע מכך.

 

החזיקו כרטיס אחד בלבד

 

ישנו פיתוי גדול בהחזקה של מספר כרטיסי אשראי, משום שישנם כרטיסים המשויכים למועדונים שונים, המאפשרים לכן ליהנות משלל הטבות והנחות. אך יש גם סכנה גדולה הטמונה בכרטיסים מרובים הגורמת להטבות הללו להפוך ללא משתלמות כלל. מעבר לכך שתצטרכו לשלם על מרבית הכרטיסים עמלות, כפי שציינו בסעיף הקודם, הריבוי הזה הוא מסלול ישיר להוצאת כספים העולה על ההכנסות וכניסה לחובות וריביות. כשיש ריבוי כרטיסי אשראי, קשה הרבה יותר לעקוב אחר ההוצאות וההתחייבויות, כך שקל לאבד שליטה על המצב הפיננסי שלכן. לכן, עדיף שלא תתפתו ותחזיקו בכרטיס אחד שאחריו תוכלו לעקוב באדיקות.

 

עקבו אחר הפעולות שלכן

 

ידע הוא כוח וידע כלכלי המאפשר חופש וביטחון. ההמלצה שלנו היא לא להשתמש בכרטיס בצורה עיוורת ולחכות שהמסגרת תתריע על סיומה. ישנם כלים וירטואליים המאפשרים גישה למידע על כול הוצאה והוצאה, דבר שיאפשר לכן שליטה מלאה ויכולת לחסוך. למעשה ניתן אפילו ליהנות מעדכונים בלייב דרך בנק וירטואלי, שבאמצעותם תוכלו לראות שהתשלום נעשה על הסכום הנכון. טעויות בחיוב קורות וזה בסדר, אך חוסר תשומת לב לסכום שחויב יכולה להביא לתשלום של סכום גבוה יותר. היעזרו בכלים הווירטואליים ועקבו אחר הפעולות בכרטיס. הידע הזה יעזור לכן להתנהל בחוכמה במהלך החודש ולשלוט במצב הפיננסי שלכן בצורה הכי עצמאית שיש.

 

*אי-עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. פרסום זה אינו מהווה הצעה ו/או התחייבות להעמדת אשראי.