טיפים קטנים שיעזרו לך לחסוך בגדול

חלק מרכזי בהתנהלות כלכלית נבונה הוא חיסכון בהוצאות. אין זה אומר שאת צריכה לוותר על הנאות החיים ולחיות בסגפנות, שכן החיסכון יכול להיעשות גם בצעדים קטנים. אספנו עבורך מגוון דרכים, שבהן תוכלי לחסוך את כסף לדירה שרצית לקנות, לחופשה שעליה חלמת לנסוע או פשוט כדי שתוכלי ליהנות מביטחון פיננסי.

חיסכון בהוצאות הרכב

 

אם את מחזיקה ברכב, את בוודאי יודעת שמדובר בהוצאה לא קטנה. מעבר למחיר הרכישה הראשוני ישנן לא מעט הוצאות שוטפות של תחזוקה, רישיונות ודלק. אומנם לא ניתן לחמוק מההוצאות הללו לגמרי, אך ניתן בהחלט לצמצם אותן במספר דרכים: ראשית, הקפידי לקחת את הרכב לתחזוקה שוטפת בזמן, כך תוכלי למנוע תקלות חמורות הדורשות תיקונים יקרים. כדי לחסוך בדלק, השתדלי שלא להשאיר את המנוע פועל שלא לצורך, למשל בזמן שאת עוצרת בצד הדרך. גם עצירות פתאומיות או שינויי מהירות חדים יביאו לצריכה מוגברת של דלק שממנה תוכלי להימנע. בנוסף, מומלץ להוריד את האפליקציה של YELLOW, שבה יש ארנק דיגיטלי המאפשר תשלום על התדלוק באפליקציה. בכול תדלוק שכזה או בעת רכישה בחנויות YELLOW תצברי כסף בארנק הדיגיטלי שישמש אותך בתדלוק או בקנייה הבאה.

 

הימנעי מעמלות מיותרות

 

העמלות הנגבות על פעולות שונות יכולות להצטבר במהלך הזמן לסכומים לא מבוטלים, שאותם היית יכולה לחסוך. אחת הדרכים לחסוך בעמלות היא להקפיד למשוך כסף מזומן בכספומטים של הבנק בלבד. אם יש לך חשבון בנק וירטואלי, לא תצטרכי לשלם על משיכת כסף בכספומט הבנק כלל. אם אין חשבון שכזה, עדיין תשלמי עמלה נמוכה הרבה יותר מאשר בכספומטים שאינם משויכים לבנק.

 

דרך נוספת להיפרד מעמלות מיותרות היא לבטל כרטיסי אשראי שאינך משתמשת בהם. בכול חודש בחודשו את משלמת עמלה על כרטיס האשראי. באמצעות ביטול הכרטיס תוכלי לחסוך את העמלה ולצבור יותר כסף. אגב, ישנם כרטיסים פטורים מעמלות ומומלץ לערוך מחקר שוק איזה כרטיס יהיה הכי משתלם עבורך.

 

השתדלי לאכול יותר בבית

 

יציאה למסעדה או לבית קפה היא בהחלט מהנה ומפנקת, אך היא גם יכולה להסתכם בסכומים גדולים מאוד. אינך צריכה לוותר על התענוג לגמרי. במקום, הגדירי לעצמך תקציב ליציאות שבועיות, שיסייע לך לדעת מתי את יכולה לאכול בחוץ ומתי עדיף לבשל ולאכול בבית. אם את רוצה לצאת בכול זאת, השתדלי לאכול לפני היציאה בבית. כך תוכלי לחסוך כסף על אוכל וליהנות ממשקה בלבד.

 

תמיד תשווי מחירים

 

בעידן הדיגיטלי עומדים לרשותנו מספר כלים המאפשרים השוואת מחירים על מוצרים שונים. אם יש מוצר שהחלטת לרכוש, התאפקי עם ההוצאה עד שתערכי השוואה בין הספקים השונים. לא תאמיני אילו הבדלי מחירים את עשויה לגלות, לעיתים מדובר בחיסכון של מאות שקלים! בסופו של דבר תקני את המוצר שרצית, אך גם תוכלי להיות בטוחה שרכשת אותו במחיר הטוב ביותר.

 

עקבי אחר ההוצאות שלך

הדרך לחיסכון היא משוואה פשוטה למדי, את צריכה להרוויח יותר כסף ממה שאת מבזבזת. הדרך היחידה לדעת מהן ההוצאות שלך היא לעקוב אחריהן באדיקות. ישנן אפליקציות שונות המאפשרות מעקב מסודר, אך בהחלט ניתן גם לרשום את ההוצאות במחברת, באקסל או ברשימות בטלפון החכם. מעקב אחר ההוצאות יעניק לך תמונה כלכלית ברורה יותר, שתעזור לך לחסוך כסף נוסף בחודש הבא. ככל שתתעדי ותעקבי יותר, כך תמונת ההוצאות וההכנסות תתבהר ותוכלי לדעת היכן ניתן לצמצם והיכן ההוצאות הן הכרחיות. זכרי כי ידע הוא כוח, ודאי כאשר מדובר בעתיד הכלכלי שלך.