טיפים לעיצוב מטבח קטן

אם גם אתם נמצאים בהליך תכנון ועיצוב מטבח קטן, להלן מספר טיפים מנצחים שכדאי לכם ליישם

כאשר זה נוגע למטבחים, הגודל לא באמת קובע. זה אומנם נכון, שמטבח עם שטח גדול, יצריך פחות התפשרות או גמישות. וכחלק מכך, בכדי לעצב מטבח גדול, אין חובה להפעיל חשיבה יצירתית, בדרך ליצירת חלל פונקציונאלי.
יחד עם זאת, גם מטבחים קטנים יכולים להיות פונקציונאליים, מרשימים ומעוצבים – רק שבמקרה הזה, יש צורך בגמישות מחשבתית ורמה יצירתיות גבוהה.
אז אם גם אתם נמצאים בהליך תכנון ועיצוב מטבח קטן, להלן מספר טיפים מנצחים שכדאי לכם ליישם:

בחירת סגנון עיצובי
אם יש משהו שמשותף בין הליך עיצוב מטבח גדול ובין הליך מטבח קטן, זה נוגע לנושא בחירת הסגנון העיצובי.
הסיבה לכך, טמונה בעובדה שהבחירה יכולה למקד את החיפוש באלמנטים אשר משתייכים לאותו סגנון.
כך שאם לדוגמא, החלטתם שאתם מעוניינים לעצב מטבח כפרי. בשלב הבא, ניתן ללמוד ולהכיר את כל המאפיינים, הצבעים והחומרים של מטבח כפרי ולאחר מכן, לדאוג ליישם אותם בפועל.


ניצול נכון של השטח הקיים
כאשר מדובר בעיצוב מטבחים, חשוב להסתכל על מה שיש ולא על מה שאין. מה שזה אומר, זה צורך למקסם את השטח הפנוי ולאפשר זרימת תנועה.
יש לא מעט אלמנטים אשר יכולים לסייע לנצל את השטח לדוגמא, מדפים, ניצול של פינות ובחירה של עיצובים בצורות אשר מנצלות נכון יותר את השטח.

בחירה בריהוט רב תפקודי
כדאי לחפש אחר רהיטי מטבח ופתרונות אחסון שהינם רב תפקודיים – כלומר, כאלו אשר יכולים לשמש ליותר ממטרה אחת.
לדוגמא, אם החלטתם על אי למטבח, תוכלו לבחור באי אשר כולל גם פתרונות אחסון ואולי גם ישמש כמשטח עבודה.

הקפדה על בחירת תאורה מתאימה
יש לשלב תאורה מספקת כדי להאיר את החלל ולגרום לו להרגיש גדול ומזמין יותר. לצורך כך חשוב להשתמש בשילוב של מספר אמצעי תאורה שונים על מנת להאיר אזורים שונים במטבח – זאת בהתאם לפונקציונאליות של אותם האזורים.

העדפה של צבעים בהירים
ההמלצה היא לבחור צבעים בהירים לקירות, לארונות ולמשטחים כדי ליצור תחושה של פתיחות ואווריריות. צבעים בהירים משקפים אור טבעי וגורמים לחלל להרגיש מרווח יותר, בעוד שצבעים כהים יכולים לגרום לחדר להרגיש קטן יותר וצפוף יותר.

בחירה בפתרונות אחסון חכמים
יש להשקיע בפתרונות אחסון חכמים כדי למקסם את שטח הארונות והמגירות. לצורך כך, מומלץ להשתמש במדפים נשלפים, ארונות פינתיים מסתובבים, מתלים תלויים ורצועות מגנטיות כדי לייעל את האחסון ולשמור על פריטים מאורגנים ונגישים בקלות.

צמצום כמות מכשירי החשמל
מומלץ לשקול לצמצם מכשירי חשמל כך שיתאימו לקנה המידה של המטבח ועדיין יוכלו לענות על הצרכים שלכם. כדאי לחפש מכשירי חשמל קומפקטיים או דקים, כגון מקררים, מדיחי כלים ותנורים, המציעים אפשרויות לחסוך במקום מבלי לוותר על פונקציונליות.

 

שימוש במדפים פתוחים
מומלץ לשקול להחליף את הארונות העליונים הסטנדרטיים המאפיינים מטבחים במדפים פתוחים. פעולה זו יכולה לסייע  ליצור תחושה פתוחה ואוורירית יותר במטבח. מדפים פתוחים יכולים גם להרחיב את החלל חזותית על ידי מתן אפשרות לאור לעבור דרכו ומתן מקום להצגת פריטים דקורטיביים או כלי מטבח המשמשים בתדירות גבוהה.

לסיכום, מטבחים קטנים יכולים להיות פונקציונאליים, מרשימים ואפילו מפתיעים. כל מה שצריך לעשות, זה כמובן, להגדיר תחילה את מלוא הצרכים והציפיות. בשלב הבא יש להקפיד על תכנון נכון. לשים דגש על פרטים גדולים כקטנים. במידת הצורך, כדאי כמובן להכניס לתמונה מעצב פנים המתמחה בתחום של עיצוב מטבחים והוא יחזיק בידע ובכלים אשר יסייעו בהשגת התוצאה המיטבית.