חשמל זורם בגלגליך – איך תדעו אם רכב חשמלי מתאים לכם?

מגמת הרכבים החשמליים תופסת עוד ועוד תאוצה בישראל וצרכנים רבים תוהים אם כדאי להם להצטרף למגמה. במאמר הבא נציג יתרונות וחסרונות של רכב חשמלי וננסה להבין למי הוא מתאים

בחסות לאומי

לפי נתוני האיחוד האירופי, בשנת 2020 נשבר שיא של כל הזמנים בביקוש לרכב חשמלי. בשנה הקודמת, כמעט כל מכונית 1 מתוך 10 מכוניות חדשות היו כלי רכב חשמליים מלאים – ובמקביל נמכרו עוד כחצי מיליון מכוניות פלאג-אין. נכון להיום, עוד 1.2 מיליון מכוניות חשמליות שמונעות בסוללה בלבד צפויות לעלות על כבישי העולם עד סוף השנה הנוכחית, שכמחציתן באירופה.

הנתונים על אירופה מעניינים מכמה סיבות. ראשית, הם מעידים באופן כללי על האופן שבו מגמת הרכבים החשמליים תופסת תאוצה. מלבד עלייה במספר הרכבים שיש להם מנוע חשמלי לצד מנוע בנזין רגיל, ניתן לראות מעבר יחסית גורף למכוניות חשמליות מלאות. שנית, השוק האירופי מאוד קרוב אלינו – גם מבחינה פיזית וגם מבחינת תקינה. על אף זאת, הנתונים בישראל מעט שונים.

 

המכירות רחוקות מהיעד

המעבר ההמוני לרכב חשמלי באירופה נובע בחלקו מהסובסידיות שהוענקו על ידי מדינות האיחוד. כמו כן, אי אפשר להתעלם מיתרונות אובייקטיביים של הרכבים החשמליים מבחינת הוצאות דלק, תחזוקה ותרומה לאיכות הסביבה. אבל אצלנו, המכירות של הרכב החשמלי ב-2020 עדיין לא מגיעות אפילו ל-1% מכלל השוק.

משמעות הנתונים היא שנכון להיום, המכירות של הרכב החשמלי בישראל לא עומדות ביעד שהציב משרד האנרגיה: 5% מכלל מכירות הרכב עד 2022, עם יעד ביניים נוסף שקובע חדירה של 23% מכלל השוק עד 2025. על רקע תחילת השיווק של רכבי טסלה בישראל, כאחד המותגים המפורסמים ביותר בשוק הרכב החשמלי בעולם, עולה השאלה מדוע.

 

למה לכם אין עדיין רכב חשמלי?

אם אין לכם עדיין רכב חשמלי, כנראה שהמחסום הוא השימושיות המוגבלת. אם משתמשים במשוואת המחיר לעומת טווח הנסיעה של הסוללות, מגיעים למסקנה שכלי הרכב החשמליים עדיין מוגבלים יותר לעומת מנועי הבנזין. בתנאי פתיחה כאלה, הממשלה תצטרך להתאמץ הרבה יותר כדי שחלקנו יסכים לעבור לרכב חשמלי.

כך למשל הממוצע המקובל בתעשייה בכלי רכב חשמליים הוא צריכה של 15 קילו-וואט כל שעה ל-100 ק"מ של נהיגה בתנאים סטנדרטיים. בפועל, זה אומר שכדי להגיע טווח נסיעה של 500 ק"מ, כמו למשל מתל אביב לאילת, צריך רכב שמצויד בסוללה של 75 קילוואט-שעה מינימום. אז נכון שמחיר סוללות הליתיום לתחבורה ירד בשנים האחרונות, אך הוא עדיין גורם להתייקרות של כלי רכב חשמליים לעומת מכונית משפחתית בנזין ממוצעת לפני מיסים.

התוצאה היא שהיצרנים של הדגמים החשמליים מציעים לישראלים בעיקר דגמים נגישים, בגרסאות בסיס זולות יותר. בשביל נהג ישראלי שרגיל למזגן, פקקים והרבה האצות ועצירות פתאומיות – הטווח פשוט לא מספיק טוב.

 

אז רגע, למי זה טוב?

הצד השני של המטבע מגלה שבאמצעות הון עצמי יחסית נמוך ניתן להשיג *מימון לרכב ולהשתמש בו כדי לשדרג את רמת החיים. הרכב החשמלי נעים יותר לנסיעה, הוא שקט והוא כאמור תורם לאיכות הסביבה. בנסיעות קצרות בתוך העיר וגם בסידורים משפחתיים עם או בלי הילדים, זה ככל הנראה הרכב האידיאלי עבורכם.

אז אם אתם נוסעים למרחקים גדולים ולא רוצים לעצור להטענה – רכב חשמלי כפי שהוא משווק בינתיים בישראל עדיין לא בשבילכם. בכל מקרה אחר או כרכב שני למשפחה המורחבת, שווה להצטרף עוד היום למגמה שרק תלך ותאיץ כבר בעתיד הנראה לעין.

 

*כתבה זו אינו מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.