"חשוב לא להיבהל מהחדש"

העולם מתקדם ומי שתדאג לא להישאר מאחור היא לילך בן-ארצי לוי, מנהלת תחום השיווק הדיגיטלי של מכבי שירותי בריאות. האשה שהפכה את מערך הדיגיטל של מכבי לאחד החזקים והמשפיעים, מגלה לנו מה מפעיל אותה ולמה חשוב לה לשים את הדיגיטל בצד כשהיא עם הילדים

אחת הנשים שבאמת מבינות איך לפעול ברשת, היא לילך בן-ארצי לוי , מנהלת תחום שיווק דיגיטלי של מכבי שירותי בריאות. מאחוריה רקורד מפואר של מקומות נחשבים בהם תרמה מכשרונה, כגון חברת הביטוח מגדל, סלקום, בזק בינלאומי ו-012. בתפקידה בשלוש השנים האחרונות הובילה את מכבי להיות שחקן מוביל ברשת כאשר התפיסה הרווחת היא כי השיווק ברשת עובד.

בן-ארצי לוי אומרת אם פעם היינו מעלים פרסומת בטלוויזיה והאינדיקציה היחידה שלנו הייתה רייטינג,  היום אני יודעת בדיוק מי התעניין בקמפיין והאם המסר שהעברתי מדבר אליו. הכל מדיד ברשת וזה הופך את העבודה ליעילה וממוקדת יותר. הויראליות ברשת מוכיחה את עצמה והקמפיין שעשינו לפני שנה הגיע לחשיפה חסרת תקדים שעד היום ממשיכה לצבור צפיות אורגניות. יש לזה כוח שאין לו תקדים.

בנוסף, הובילה בן-ארצי לוי את הארגון לחשוב דיגיטל. כל עובד במכבי יודע שאם הוא רוצה לדבר אל אוכלוסיה מסויימת, להיות ממוקד הוא עושה את זה דרך הרשת. גם בגזרת התגובות, המענה היום הוא מהיר וכבר אין צורך להסביר למה חשוב לענות מייד. "מקרים חיוביים ושליליים ברשת למדו את כולנו שברשת "אין חוכמות" ומי שלא משכיל להגיב מהר ובצורה שירותית עלול להתמודד עם משבר".

לילך בן ארצי

חווית השירות של חברי מכבי מתחילה בתור לאחות ומסתיימת מבחינתי בדף הפייסבוק שלנו אומרת בן-ארצי לוי. החברים מצפים שנקשיב להם, למערכת יחסים בה אנחנו נותנים להם מענה על מכלול הצרכים.אם זה ברמה יזומה של עדכונים שוטפים על הנעשה אצלנו, שינויים בזמני קבלת קהל, מידע על נושאים "בוערים" וכו'. לדוגמא בערב בו התפרסמה הכתבה בערוץ 2 על העופרת במכונות קפה, בבוקר למחרת העלנו פוסט עם הנחיות לחברי מכבי על הנושא, כי זה חלק מהאחריות שלנו, לדבר בריאות ולהבין מה מעניין ולתת תשובה אחראית ומקצועית באותו רגע.

בן-ארצי לוי מנהלת את תחום השיווק הדיגיטלי במכבי שכולל את דף הפייסבוק, יוטיוב, קמפיינים, אתר האינטרנט, תוכן שיווקי ותפיסת המותג. העבודה הנכונה בדיגיטל לטעמה היא שיטת ה always on, הרעיון הוא לא רק לצעוק סלוגן וללכת. אנשים מצפים למענה מהיר ברשת וכך זה בעולם כולו. ועדיין, גם היא מודה שעם כל הכבוד לעידן הטכנולוגי בו אנחנו חיים, יהיו מצבים שאנשים יעדיפו לדבר עם קול אנושי. "אדם מבוגר יעדיף טלפון או להיפגש אך הדור הצעיר יעדיף דיגיטל. צריך להשאיר בסיס כלשהו למענה אנושי".

"העובדים לא עובדים בשבילי אלא איתי"

בניגוד לאימהות רבות, שמרגישות רע כאשר הן יוצאות מדלת הבית מוקדם בבוקר וחוזרות מאוחר בשל עבודתן התובענית, בן-ארצי לוי גאה להודות שהיא אמא ואשת קריירה במשרה מלאה. היא מגדלת עם בעלה בועז את שני ילדיהם: נעה ורועי  (14.5, 10) והיא מודה שבלי העזרה מההורים והחמות , היה לה מאוד קשה להתקדם.

"בלי העזרה שלהם לא הייתי מצליחה לעבוד בתחום הזה. אין לי רגשות אשמה. אני מנהלת את הכל מרחוק. אני כמו קמב"צית. הילדים מצלצלים מכל מקום ואני מעודכנת בהכל. תמיד הרגשתי, למרות שאני אמא בכל רמ"ח איבריי, שאני צריכה קודם כל להיות לילך, הבנתי שעלי להגשים את עצמי. הילדים יודעים שלא משנה מה, גם אם אהיה באמצע קמפיין, ארוץ אליהם אם צריך. חשוב לי להעביר לילדים שלי את הערכים של הישגיות והגשמה עצמית".

בן-ארצי לוי יודעת באיזה עולם היא חיה, בו גבר ואשה לא יקבלו את אותו שכר על אותה משרה אך לשמחתה היום היא נמצאת בארגון בו לא קיימות אפליות שכר על רקע מגדרי. "בניתי את עצמי במקצועיות והשקעה. הוכחתי את עצמי. היו בדרך רגעים שפחות התייחסו להיבט המקצועי, כמו בצבא, אני עוד זוכרת איך הייתי קצינה וכשהגיע אלוף משנה ובאתי לפרט לו על היחידה, הוא זרק לי 'איפה המפקד שלך?'. שם הבנתי שלא אסכים שידברו אלי בצורה מתנשאת. אני בנאדם של אנשים. העובדים לא עובדים בשבילי אלא איתי. מנהל לא אמור להגיד 'אני מנהל' אלא להיות כזה שיגרום לאנשים להידבק בחיידק, לצעוד איתו ולהתאהב במשימה".

 "אני לא צריכה את מכשיר הנייד ליד הראש שלי"

 אמנם בן-ארצי לוי מאמינה בדיגיטל אבל בכל הנוגע לחייה האישיים, היא למדה עם הזמן לחשוב פעמיים לפני שהיא מעלה משהו לרשתות החברתיות. "אני נמצאת שם ופעילה. השווצתי לא מזמן בתמונה של הבת שלי שהעליתי לפייסבוק אך אני משתדלת לעשות איזון בין הפרטי לציבורי.

את הגבולות היא מיישמת גם בבית. בן-ארצי לוי היא אולי פריקית של דיגיטל אבל היא לא מוכנה להשתעבד לזמינות שהתחום דורש בכל רגע. "בערב אני לא פותחת מחשב כי אני יודעת שזה לא יגמר בכמה דקות אלא בסוף אהיה מולו שעות אבל כמובן שבמקרים דחופים יש את הסלולרי ואני זמינה למענה. כשאני משחקת עם הילדים, אני מבקשת שישימו ניידים בצד. כשאני אלך לישון אני אשים את הנייד בהטענה במטבח ולא לידי. אני לא צריכה את זה ליד הראש שלי. איכות החיים השתפרה עם הטכנולוגיה ואנחנו חיים בחברה המקדשת אינסטנט אבל אני דואגת בתוכו לא לאבד את האנושיות".

 בן-ארצי לוי אוהבת את תפקידה ואם תשאלו אותה מה הדבר הבא שהיא מכוונת אליו, היא תענה "להיות בעמדת השפעה". חשוב לה לדעת שהיא מובילה תהליכים, ועושה משהו בעל משמעות. "הרגשתי גאה כאשר עשיתי שינוי פנימי או חיצוני בארגון", היא אומרת. "פחות מעניין אותי הטייטל. חשוב לי הסיפוק. אם גרמתי ללקוח לדבר אחרת עשיתי את שלי".

המשיכה שלה לתחום הדיגיטל נובעת גם מאישיותה התזזיתית ועם היד על הדופק. "אני אדם שאוהב שינויים, אנרגטי והדיגיטל הוא תחום שמשתנה כל רגע. אני אוהבת ללמוד כל הזמן משהו חדש. חשוב לא להסתכל רק על העכשיו ולא להיבהל מהחדש. אז מה יהיה הדבר הבא? אי אפשר לדעת …".