הצד שלו הצד שלה: כך תעצבו חדר שינה מתאים לו ולה

בחדר שינה פרחוני ומלא בובות פרווה – אין סיכוי שהוא ישן, בחדר שינה בו הארונית שליד המיטה היא ארגז בירה הפוך – את לא תצליחי להרדם. כך תעצבו חדר שינה ששניכם תאהבו

הצד שלו הצד שלה: כך תעצבו חדר שינה נוח לו ולך (צילום: Shutterstock)

עיצוב חדר שינה הוא אתגר מורכב: החלל האישי ביותר בבית, ששניכם – את ובן הזוג, צריכים להרגיש בו הכי בנוח בעולם.

רק שמה לעשות שהרעיונות שלכם למה זה 'נוח' די הפוכים? הוא מרגיש בנוח בכאוס מוחלט: לא ממש מבין את הערך המוסף שבוילון או שטיח, ומניח את הבגדים בסוף היום על רהיט שנוצר מערימת הבגדים של הימים שקדמו לו. את לעומת זאת מרגישה בנוח בקרב בובות פרווה רכות, כשקרוב אליך ליד המיטה נמצאים בקבוקוני קרמים ובשמים, ונמסה ממצעים בוורוד רך עם הדפס פרחוני. אז איך מיישבים את הפער? הנה 5 פתרונות יצירתיים:

 

1. אזנו בין צבע לחומר:

אפשרות אחת היא בחירה בצבעים שקטים, רציניים ו'גבריים' יותר: אפור, לבן, עץ טבעי מול חומרים וצורות רכות: כריות פרווה אקססוריז בצורת לב או נגיעות של וורוד עתיק רך.

 

שילוב בין מוטיביים 'גבריים' 'לנשיים': צבעוניות שקטה פוגשת כריות פרווה ואקססוריז לבביים (עיצוב: ביתילי)

2. תשכחו מהסט:

האסטטיקה שלכם שונה, אז למה שהאזורים שלכם בחדר שינה יראו אותו הדבר? כבר כתבנו פה על סגנון העיצוב האקלקטי שבו הסט עף מהחלון, ובמקומו ניתן לבחור שידות לילה, מנורות ליד המיטה, שטיחונים ואפילו צבעי קיר שונים לכל צד שישקפו את טעמו וצרכיו השונים של כל אחד מבני הזוג.

צבע קיר ושידה ליד המיטה שונה בכל צד: זורקים את הסט מהחלון (צילום: Shuttersock)

 

3. השתמשו בהומור:

את המתח שבינו לבינה, הריבים הקטנים (והגדולים) וחוסר ההסכמות העיצוביות (והאחרות) אפשר ורצוי תמיד ליישב בהומור. כריות לו ולה מקשטות את המיטה, יוצרות אחידות ויזואלית מצד אחד ומתייחסות בחיוך להבדלים שבינך לבינו…

כריות לו ולה: התייחסו להבדלים בניכם בהומור (עיצוב: ביתילי)

כריות לו ולה: התייחסו להבדלים בניכם בהומור (עיצוב: ביתילי)

 

4. פריטים ששניכם אוהבים:

אפשרות נוספת היא להחליט שלחדר השינה נכנסים רק פריטים ששניכם אוהבים. לבחור צבעוניות שמוסכמת על שניכם, חומרים ששניכם מתחברים אליהם, להשאר בפרטים בסיסיים שהחומר או הצורה שלהם לא 'צועקים' לשום כיוון מסויים אלא יושבים טוב בעיין לשניכם.

חדר שינה בכחול לבן בעיצוב נינוח: מורכב רק מצבעים פריטים וחומרים ששניכם אוהבים (עיצוב: ביתילי)

5. תאהבו:

האמת היא שכל חדר שינה, יפה ומעוצב ככל שיהיה, לא ירגיש נוח בלעדיה – אהבה בסוף היא שם המשחק.

בדירות שכורות, בתקציב מוגבל, בלו"ז צפוף רובנו מתפשרים על עיצוב אידיאלי, ולא תמיד חיים בחדר שינה מהחלומות, אבל החדר האינטימי ביותר בבית בוודאות יהיה אפוף באווירה נפלאה אם לנים בו מידי לילה שני אנשים אוהבים.

בסופו של דבר אהבה היא שם המשחק (צילום: Shutterstock)

לירון אוחנה
עורכת תוכן בסלונה, דוקטורנטית לתקשורת, חוקרת אופנה ועיתונאות נשים ובוגרת לימודי אופנה בבצלאל.