הכל מהכל: עיצוב דירת סאבלט תל אביבית שמתאימה לכולם

איך מעצבים דירה להשכרה לטווח קצר שמתאימה גם למשפחות, גם לרווקים, גם לתיירים וגם לצעירים? הסוד הוא בשילוב כמעט בלתי אפשרי בין אקלקטיות, אורבניות, חמימות וכפריות

מאת: מערכת אתר בניין ודיור | צילום: עומרי אמסלם

הדיירים: דירה המתאימה למשפחה בת 6 נפשות או לשלושה זוגות
המקום: מרכז תל אביב
השטח: 100 מ"ר
תקציב: 200,000 שקלים
עיצוב פנים: דנה שבדרון

הדירה נקנתה על ידי בעלי הבית להשקעה בשלב שבו לא היה ברור לגמרי אם לבסוף תימכר, או תושכר לטווח ארוך או קצר. לפיכך היה קצת קשה למקד את התכנון לכזה שיתאים לכל האופציות. ובכל זאת, העבודה התמקדה בעיקר באזור הסלון והמטבח. האזור הציבורי של הבית אינו גדול ובכל זאת היה מאוד חשוב שיהיה פונקציונלי עם מטבח מפנק, סלון מרווח ושולחן אוכל שיכול להיפתח לארוחת רבת סועדים יחסית וירגיש גדול. המטרה הייתה שמשפחה או שוכרים מחו"ל למשל יוכלו ליהנות מדירה עם כל האפשרויות.

האילוץ העיקרי של הבית היה בעיקר הגודל, שכן החלל הציבורי לא גדול, אבל מהי דירת צעירים בתל אביב בלי שולחן אוכל ומטבח? לפי מחשבה זו, המרחב נוצל באופן אולטימטיבי כך שיכלול את כל האופציות מבלי להרגיש שהחלל "חנוק". בנוסף, נוצרו חללי אחסון כמו מזווה, ארון כביסה, אחסון אודיו, ארונות מטבח מספקים ועוד.

הקונספט העיצובי הותאם לכמה שיותר סגנונות, כך שיענה על הטעם של קהל רחב ככל האפשר. מאחר ולא היה ברור אם יאכלסו את הדירה שוכרים מחו"ל או מהארץ, משפחה צעירה או זוג בוגר עם ילדים גדולים, דיירים צרפתים, אמריקאיים או בכלל ישראלים – המטרה הייתה לכוון לכמה שיותר קהלי יעד. על כן העיצוב אינו עמוס מדי אך גם אינו מינימליסטי, עם צבעים בהירים ונקיים אבל עדיין יש פינות צבעוניות שמכניסות חיים וחום. בסופו של דבר יש מעט מכל הסגנונות באותו חלל – נגרות ומשטח נירוסטה מודרני, לצד גוף תאורה תעשייתי, ריהוט וינטג', ריהוט כפרי, בטונים תעשייתיים ושטיחים כפריים.

המטבח עשוי מחזיתות פורמייקה, מקרר 60 אינטגרלי, גומחה לפינת קפה מחופה מראה שתגדיל את המרחב, ותאורה נסתרת שמאירה את כל הפינה. במטבח יש אי שעליו תוכננה להתבצע רוב העבודה במטבח – כיור וכיריים יחד עם אזור ישיבת בר. משטח האי הינו משטח נירוסטה שהוזמן על פי מידות מדויקות בשטח, והאי עצמו כולל ביחידה אחת את הכיור ואת הכיריים שמושתלות בתוך המשטח. ניתן לראות שלמעשה אין יחידת כיריים רגילה, אלא כל להבה וכל כפתור מושתלים עצמאית במשטח. על האי 2 מקומות ישיבת בר, וליד האי שולחן אוכל ל-6 סועדים במצב שולחן סגור, עם אופציית פתיחת השולחן ל-10 סועדים בסך הכל.

בחוץ ישנן 3 פינות: פינת 2 כורסאות נוחות ושולחן קפה, בר המשקיף על הרחוב עם 4 כסאות בר, וספסל בטון להשלמת ישיבה אם ישנם יותר אנשים. ניתן מענה לצורות ישיבה שונות כי כל אחד אוהב את הפינה שלו אחרת, בים אם ישיבת בר עם בירה, או שתיית קפה על כורסה.

רשימת ספקים חלקית:

נגרות כל הבית – נגריית חמד בחולון
משטח נירוסטה, כיריים וכיור מטבח – תותחני
ריצופים, חיפויים, סניטריה – ויה ארקדיה
תאורה – קמחי קיבוץ גלויות תל אביב
ריהוט – kastiel as is, פיק אפ בר כסאות, איקאה
אקססוריז – לאופרד קיבוץ גלויות תל אביב
ריהוט בטון ובמבוק – קנה קש

 

רוצים לסבלט את הדירה? תוכלו למצוא אותה באתר של חברת Sea 'N Rent.


עוד בתים משופצים: