לא שווה בפני החוק

בצל פרשת פישמן, עינת גוטמן זועקת את זעקת האזרחים שאינם חיים במשך שנים על הלוואות של מיליארדים מכספי הציבור. תנו לנו שוויון בפני החוק, לא תספורות

התפרסם לראשונה בפרופיל הפייסבוק של עינת גוטמן

לא יודעת אם יצא לכם פעם להיות בעלי חוב. לי יצא.

בעברי, בתקופת היותי סטודנטית באוניברסיטה, גיליתי לחרדתי שאני שקועה בחובות כבדים של 350,000 שח (!!!), בגלל חתימה אומללה שחתמתי בתמימותי, (אין טעם בפרטים)…

בשנים שעברו עלי מיום ״הגילוי״ ועד סגירת כל החובות, בתשלום שלי לכל אחד ואחד מהנושים, סבלתי רדיפה, השפלה, צווי מעצר, עיקול משכורות, הייתי מוגבלת בכל הבנקים, היה עלי אות קלון, לא יכולתי אפילו לשלם חשבון וגם לא היה לי ממה, כי המשכורות שלי עוקלו בזו אחר זו, לא יכולתי לצאת מהארץ, גם לא לירח דבש, עבדתי ימים ולילות בלפתור את האסון, חוויתי שבר אישי וזוגי ובעיקר, רוב הזמן, נתקלתי בקירות אטומים ובלב קשה וקר, מצד הרשויות.

עינת גוטמן, אזרחית מן השורה שמתמודדת עם חובות (אלבום משפחתי)

 בימים אלה, אותן רשויות ובעיקרן, שליחי השטן עלי אדמות = הבנקים, עומדים למחוק למיליארדר אליעזר פישמן, חובות דומים לשלי, רק עם הרבה יותר ספרות, (מיליארד וחצי ש״ח ליתר דיוק!!!! תחשבו רק כמה בעיות אמיתיות של אזרחים, כסף כזה יכל לפתור) בלי להכריז עליו פושט רגל, בלי לעקל את רכושו הרב עד מאוד, בלי לחייב אותו לשלם מכספו, בלי לשלול את זכויותיו, בלי לרדוף אותו עד צאת נשמתו. למה? כי הוא לא אחד האדם. לגביו לא מתקיים שוויון בפני החוק. הוא מיליארדר. במדינת ביבי, יש חוקים אחרים לפשוטי העם ולמיליארדרים. אותנו ירדפו עד הקבר בשביל 1,000 ש״ח, להם, פשוט מוחקים מיליארדים!

אתם יודעים מה בכל זאת ההבדל ביני ובין פישמן? אני החזרתי מכספי, עד השקל האחרון, חובות שנוצרו בזמן שניסיתי לעזור לאדם אחר לשרוד. פישמן מינגד, קיבל הלוואות של מיליארדים, מכספי ציבור בד״כ, (כבעלי מניות וחסכונות וכמפקידים שישלמו עמלות גבוהות יותר כדי לסייע לבנק לכסות את הפסדיו הכבדים). כל זאת, ללא כיסוי, ללא ערבות, ללא כל היגיון עסקי ולאורך שנים, כאשר הוא מצדו, השתמש בהם בציניות, בראוותנות ובחוסר אחריות האופיינית למי שמשקיע את כספם של אחרים ולא את כספו שלו וגם כשכבר היה חייב מיליארדים, עדיין המשיך וקיבל הלוואות, מאותם בנקים שרודפים אותנו ושמוחקים לו חובות, על חשבוננו. פישמן, קנה בכסף הזה רכוש אסטרונומי על שמו ועל שם בני משפחתו. חי ועוד יחיה כמו מלך ויקבל כבוד של גביר. יוכל להמשיך לנהל את עסקיו ולעמוד בראש דירקטוריונים של חברות, לפתוח חברות כושלות נוספות בעצמו, לנהל חשבונות בנק ולקבל הלוואות.

כי למרות ״הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון״, הוא ואנחנו לא שווים בפני החוק. אנחנו כולנו, משה סילמן ז״ל, שאיבד עצמו לדעת וברגע של ייאוש, הצית עצמו למוות, בגלל חובות שלא יכל יותר להתמודד אתם. חובות בסכום שעבור פישמן וראש הממשלה, המוביל את המדיניות הכלכלית האיומה הזאת, מדובר בכסף לסיגרים קובנים ושמפניה ורדרדה.

אני יודעת שנהיינו חברה קהת חושים, שאדישה ומקבלת כמובנת מאליה, גם את השחיתות העמוקה ביותר, אבל אנחנו באמת כבר חייבים להתעורר! אי אפשר לתת לאבסורד הזה להמשיך להתקיים יותר! אסור לנו להמשיך לשתוק ולוותר! זה לא רק הכסף, זאת לא רק רמת המוסר החולה שהפכה להיות נורמה, זאת גם הדמוקרטיה שלנו, החשובה כל כך, שחייבים לשמור עליה ולהתעקש שכככככולם, עניים, עשירים ופוליטיקאים מושחתים, יהיו שווים בפני החוק! מבלי שיחידים מיוחסים, יקבלו הנחות מופלגות, תספורות ומיסמוסי חקירות!

#תבוטלמחיקתהחובלפישמןלאלתר

שתפו אם אתם מסכימים. תודה.

עינת גוטמן ומשפחתה (אלבום משפחתי)