הדרך להצלחה – על חשיבותה של השקעה

אם אתם נמצאים לפני שלב משמעותי בחיים כמו: לפני לימודי תואר, או בהליך חיפוש אחר עבודה כדאי שתיקחו בחשבון, שגם אם אתם מוכשרים,  מוצלחים ויפים, אתם עדיין צריכים להשקיע בכדי להגיע להישגים.

תואר ראשון בפסיכולוגיה

זה נכון שאנחנו חיים בתקופה בה רשת האינטרנט והטכנולוגיה המתקדמת מקצרות עבורנו תהליכים. דברים שבעבר היינו צריכים להשקיע לא מעט זמן ומאמצים בכדי למצוא אותם, ניתנים היום לאיתור בהליך פשוט של לחיצת כפתור.
יחד עם זאת, למרות הטכנולוגיה, גם כיום, בשנת 2023 בשביל להצליח בתחומים שונים, יש צורך להשקיע – ולעיתים גם לא מעט זמן ומשאבים.
כך שאם אתם נמצאים לפני שלב משמעותי בחיים כמו: לפני לימודי תואר, או בהליך חיפוש אחר עבודה כדאי שתיקחו בחשבון, שגם אם אתם מוכשרים,  מוצלחים ויפים, אתם עדיין צריכים להשקיע בכדי להגיע להישגים.

פיתוח מיומנויות
השקעה כוללת בין היתר רכישת ידע חדש ופיתוח מיומנויות יקרות ערך. על ידי למידה מתמדת ועבודה על הכישורים הקיימים, אתם למעשה משפרים אותם ולומדים לשלוט בצורה טובה יותר באותם התחום. פיתוח מיומנויות משפר את היכולת שלכם לבצע משימות ביעילות, להתמודד עם אתגרים חדשים ולנצל הזדמנויות לקידום אישי, במגוון רחב של תחומים שונים בחיים.

חיים בעולם תחרותי
זה לא סוד שכולנו חיים בעולם תחרותי ומי שרוצה להתבלט על פני המתחרים ולהשיג יתרונות חייב להשקיע. באמצעות  שיפור מתמיד של הידע והכישורים, אתם מעלים את הסיכויים שלכם להתקבל לעבודה או לבלוט בלימודים.  גם אם אתם כבר עומדים במקום עבודה והמטרה שלכם היא לצמוח ולהתקדם, ברגע שתשקיעו ותתאמצו אתם תעלו במידה רבה את הסיכויים שלכם להתקדם – וכמובן, גם לבלוט על פני המתחרים שלכם לאותה המשרה.

שיפור ביטחון עצמי והאמונה העצמית
השקעה תורמת במידה רבה לבניית הביטחון והאמונה העצמית. ההשקעה מאפשרת רכישה של מיומנויות וידע חדשים, מה שגורם להעלאת הביטחון העצמי בכל מה שקשור ליכולות.
ביטחון שכזה פותח אף צוהר לקבת החלטות טובות ומדויקות יותר, לפיתוח יכולות מנהיגות חזקות יותר, ונכונות לקחת סיכונים מחושבים – וכל אלו יכולים לתרום תרומה גדולה להצלחה הכוללת.

יצירת רשתות ובניית קשרים
 השקעה כרוכה לעתים קרובות במעורבות עם אחרים שחולקים תחומי עניין או מטרות דומות. על ידי השתתפות בכנסים, הצטרפות לארגונים מקצועיים או לקיחת חלק בסדנאות. פעולות אלו מאפשרות להרחיב את המעגל החברתי ולבנות קשרים עם אנשים בעלי מכנה משותף. קשרים אלה יכולים להוביל להזדמנויות תעסוקתיות שונות, להנחיה או להפניות בעלות ערך אשר יכולות לקדם אתכם.

צמיחה והגשמה אישית
השקעה באה לידי ביטוי גם בתחום של צמיחה והגשמה אישית. על ידי התמקדות ברווחה האישית, קביעת יעדים משמעותיים והשתתפות בפעילויות המתואמות לערכים ולתשוקות ניתן ליצור תחושה של מטרה והגשמה. גישה הוליסטית זו להשקעה תורמת להצלחה ואושר כלליות הן בתחום האישי והן בתחום המקצועי.

כי לעיתים אין באמת ברירה
נניח שהחלטתם שאתם רוצים להיות פסיכולוגיים. עכשיו, בשביל להשיג את המטרה, קודם כל עליכם לסיים תואר ראשון בפסיכולוגיה בהצלחה, לאחר מכן לסיים גם תואר שני בפסיכולוגיה בהצלחה. ולאחר מכן, לעבור התמחויות ולעמוד בכל הדרישות בדרך לקבלת הרישיון.
אם לא תעשו את כל הדרך הזאת (שאורכת שנים רבות), לא תוכלו לעבוד כפסיכולוגים (לפחות לא באופן חוקי).
לכן, ישנם מקרים בהם ההשקעה היא לא באמת בחירה – הבחירה היא רק המטרה, אבל אם אתם רוצים להשיג אותה אז אין לכם באמת ברירה…

לסיכום, ההשקעה משתלמת והמשפט הזה נכון גם היום בתקופה של טכנולוגיה מתקדמת שרק הולכת ומקצרת תהליכים. לכן, מומלץ לבחור את התחום בו אתם רוצים להשקיע וכאמור "ללכת על זה" מכיוון שבסופו של דבר רשימת התועלות אותן ניתן יהיה להפיק מהשקעה היא ארוכה..

תואר ראשון בפסיכולוגיה