ד"ש מהעתיד: עיצוב בית חייזרי בירושלים

שלושה אלמנטים – התקרה, הגבס והתאורה – חוברים יחד בצורה לא שגרתית בבית שלפניכם, והופכים אותו למעין פסל סביבתי המסמל חיים חדשים

מאת: מערכת אתר בניין ודיור | צילום: יואל אליווה, באדיבות דלתות פנדור

הדיירים: אישה + 4 ילדים
המיקום: ירושלים
השטח: 140מ"ר
התקציב: 250 אלף שקלים
עיצוב פנים: סבסטיאן ארוך

החלל הדינמי בבית שלפניכם מתחיל מהעמוד במטבח, שנחשף לאחר הורדת המחיצה בין המטבח לסלון, על מנת ליצור חלל אחד. העמוד כאילוץ נהפך ללב ולמרכז צמיחת האלמנט התיקרתי, אשר מחבר בין שלוש הפונקציות העיקריות – המטבח, הסלון ופינת האוכל. הפסל מסמל את התהליך החדש שעוברים הדיירים, שמתחיל מהעמוד.

הקונספט הראשי בחלל הוא צמיחה מחדש – חיים חדשים. הוא צומח לתקרה ומלווה את האלמנט התיקרתי לכל אורך החלל המאוחד. אלמנט הגבס הוא עצם בתוך החלל הגדול עם תאורה נסתרת. ההשראה לצורות של הנישות בקירות ובתקרה היא מהבית הקודם, שעוצב גם כן על ידי המעצב. הצורות יוצרות דינמיות ודו שיח בין התקרה, הקירות והעמודים. צורת הספרייה היא שילוב של קשת אובאלית הבאה לידי ביטוי בתקרה ובמדפים האופקיים. האלמנטים העגולים הם אנטיתזה של הנישות הסגולות בסלון.

התאורה בבית משחקת תפקיד חשוב: היא נעשתה בהזמנה אישית ועוצבה במיוחד לחלל זה. נעשה שימוש בסוגים שונים של תאורה ומצבים שונים ליצור תרחישים של נקודת ראות לחלל, המגדירות מחדש את מערכת היחסים בין הצורות לפסל. התקרה בחדר השינה של ההורים שולבה עם הנמכת גבס, תאורה נסתרת ופסל שהם בעצם המשך ישיר של הפסל שבסלון.

בואו לסיור בבית החדש:

 

רשימת ספקים חלקית:
דלתות: דלתות פנדור
תאורה: חברת לוקאס תל אביב, לוקאס סטייל לייטינג
ציור ופסל: סבסטיאן ארוך
מטבח: סמל מטבחים
חיפוי זכוכית: מיטרני


עוד בתים מעוצבים:

פטיו באמצע החיים: בית בשרון עם הרבה אור ואוויר
חוצה טעמים: שיפוץ דירה למכירה בתל אביב
לפרק, להחליף, לפתוח: שיפוץ בית ברמת גן
שינוי מקצה לקצה: בית פרטי שעבר מהפך צבעוני
שבע שנים של שפע: שיפוץ דירה זמנית בצפון תל אביב