בחיים לא הכל שחור לבן

עיצוב שחור-לבן הוא הקלאסיקה של עולם ההום סטיילינג. מתאים לעיצוב הסלון או חדר השינה: אי אפשר לטעות בו, אבל בהחלט אפשר להוסיף לו. 3 רעיונות שיוסיפו טאץ' מפתיע לשחור לבן המוכר

עיצוב שחור-לבן: השמלה השחורה הקטנה של עולם ההום סטיילינג (צילום: Shutterstock)

עיצוב שחור-לבן הוא השמלה השחורה הקטנה של עולם ההום סטיילינג. מה זה אומר? שממש כמו ששמלה שחורה קטנה תתאים לכל אירוע כך גם עיצוב בשחור לבן הוא 'ללכת על בטוח'. הוא לא יתישן, ולא יצא מהאופנה. הוא לא יראה צעקני, לא יראה זול, ותמיד ישדר יוקרה ותחכום. זה הטריק שכל מעצב מתחיל מכיר, ולכן אינסוף אתרי אינטרנט, כרטיסי ביקור, מסעדות ובתי קפה מעוצבים בהשראת שילוב הצבעים הללו.

אם יש לכם חלל בבית: חדר, פינת חלון, או סידור שולחן שאתם לא בטוחים לגביו: שחור-לבן יכול להיות הפתרון המושלם. מצד שני, בגלל שראינו עיצוב שחור- לבן כבר מליון פעמים, רצוי וכדאי להשתעשע בו, ולהוסיף לו.

הנה 3 רעיונות יצירתיים לעיצוב בשחור-לבן עם תוספות קטנות שיתנו לו רכות, צבע, וחום:

 

טאץ' של חמימות: עיצוב בשחור-לבן וחום

עיצוב שולחן בשחור-לבן וחום: נקי וחמים (עיצוב: גאלה מבית שופרסל)

אחת הבעיות עם עיצוב שחור-לבן 'נקי' היא חומרת הסבר שלו: עיצוב רציני, אולי אפילו קודר, גיאומטרי ונקי מידי, שיכול לשדר סטריליות יתר.

הגוונים החומים והחומרים הטבעיים שמאפיינים אותם: עץ, עור, פשתן או יוטה טבעיים משדרים חמימות, אפילו כפריות. וביחד: שחוד -לבן וחום הם שילוב מושלם. נקי, אך גם נעים, מתחוכם, אך גם ביתי.

אם אתם נוטים יותר לעיצוב מינימליסטי נקי וגיאומטרי: עצבו את כלל החלל בשחור-לבן עם נגיעות חומות ואם דווקא הצד החמים מתחבר לכם יותר: הרבו בחומרים טבעיים בגווני חום עם נגיעות שחור-לבן פה ושם.

 
1. כרית נוי בד פשתן חום וכיתוב בשחור לבן (החל מ 29 ש"ח ) 2. מחזיק מפיות מעץ עם בשחור- לבן (מחיר: 19.5 ש"ח) 3. תמונה דקורטיבית עץ זכוכית וכיתוב שחור (מחיר: 29.50 ש"ח). 4. ארגז לחם מבמבוק + מכסה עץ שחור לבן (מחיר: 39.5 ש"ח). סלסלות דקורטיביות מקש בשחור לבן וחום (מחיר: החל מ 19 ש"ח ). עיצוב: גאלה מבית שופרסל

החולות של פיראוס: עיצוב בשחור-לבן כחול:

עיצוב שחור-לבן עם נגיעות כחול: מרכך ומאזן (צילום: Shutterstock)

הכחול הוא צבע קר, שמשדר רוגע, חופש וים, מה שהופך אותו למאזן המושלם שמרגיע את השחור-לבן החד והקונטרסטי, מרכך, ומוסיף רוגע בעין. להבדיל מהשילוב עם חום, השילוב של כחול רצוי שיגיע בנקודות קטנות כאשר כלל החלל נשלט בשחור-לבן. בנוסף, כדאי ללכת על גווני כחול רכים בהירים ופסטליים שמרגיעים את העין אחרי הניגוד החריף של השחור-לבן.

 Slide2_shuperssa
1. כריות נוי בהדפסים גיאומטריים של שחור-לבן (מחיר: החל מ 39 ש"ח). 2. כרית בדוגמאת ערבסקה בירוק מנטה ולבן (מחיר: החל מ 39 ש"ח). 3. ספל שתיה בשחור לבן ותכלת (מחיר:2 ב 10 ש"ח). 4. מגש דקורטיבי באפור ונגיעות כחולות (מחיר:39.5 ש"ח). 5. אגרטלי פרחים בגווני כחול מטאלי (מחיר: החל מ 19.5 ש"ח). 6. צלחות בתפזורת פסים ונקודות שחור-לבן (מחיר: החל מ 4.5 ₪ ליחידה) עיצוב: גאלה מבית שופרסל

ניגודים נמשכים: שחור-לבן צהוב

 

שחור-לבן עם נגיעות צהוב: הפכים נמשכים (צילום: Shutterstock)

שחור-לבן והצבע הצהוב הם ניגודים מוחלטים. רציני מול שובב, שמרני מול זרחני, בוגר מול צעיר, שקט מול רועש. וכמו שכבר למדנו לא פעם: ניגודים פעמים רבות נמשכים, משלימים, תורמים ומאזנים האחד את השני. צהוב הוא תוספת נפלאה לעיצוב שחור-לבן שמוסיפה הומור, קלילות, רוח נעורים, ומשדרת עיצוב שלא לוקח את עצמו ברצינות יתרה. הטריק הוא לדבוק בשחור-לבן למשטחים גדולים ולשלב את הצהוב בנקודות קטנות אך אסטרטגיות בחלל.

black white yellow
1. פרח דקורטיבי מלאכותי (מחיר: 24.50 ש"ח). 2. צלחות בתפזורת שחור לבן. 3. קופסה קרמית בצורת אננס (מחיר: 39.50 ש"ח). 4. מאגים בשחור לבן (מחיר: 2 ב10 ש"ח) עיצוב: גאלה מבית שופרסל