אשה של עוצמה, יופי ואהבה

תמי מרגלית, מאפרת ומעצבת שיער לכלות, גורמת לנשים לחייך, ולאהוב את עצמן ואת מי שמשתקפת מולן במראה כפי שמעולם לא אהבו, גם לאחר שהן מסירות את האיפור

אישה שהיא כולה עוצמה, יופי ואהבה (צילום: טלי ליפשיץ)

עשר שנים עברו מאז שתמי מרגלית החלה לעסוק באיפור, עד שהפידבקים המרגשים שקיבלה מהכלות שאיפרה, ומהנערות שהתנדבה להדריך, התגבשו לכדי הבנה שהיא הרבה יותר ממאפרת.  היא מצאה את היעוד שלה, והאיפור הוא רק עוד כלי כדי לגרום לאנשים לחיות בשמחה עם עצמם ועם העולם. הכל התגבש לכדי סדנאות דיגיטליות לאיפור ולהעצמה, שהיא מקימה בימים אלו, שמאפשר לנשים לקחת בהן חלק ללא ממגבלת מרחק או זמן.

בזכותה נשים רואות שהן יפות ולומדות לאוהב את עצמן  ( צילום: טלי ליפשיץ)

"עשיתי הכל כדי להימנע מלראות את השתקפות של עצמי"

כשמתבוננים בתמונות שלה קשה להאמין שהאישה הקורנת הזו שמחייכת למצלמה כאילו מאז ומעולם עמדה מולה, היתה פעם נערה כבויה חסרת ביטחון, שרק רצתה שלא יבחינו בה.

היא מעולם לא התאפרה, ולא הקדישה זמן לטיפוח. היא נמנעה מלהביט במראה ועשתה הכל כדי לא לראות השתקפות של עצמה אפילו בחלונות ראווה.

הדימוי העצמי הנמוך ליווה אותה גם כשהכירה את אורי, לימים בעלה, ועל אף שבגיל צעיר החזיקה בתואר בתקשורת ובמדע המדינה, ובמשרה נחשקת של דוברת באחד ממשרדי הפרסום הגדולים בארץ.

השינוי התחיל משובר לסדנת איפור שהגיע אליה במקרה.

פתאום התחלתי לאהוב את מי שאני רואה במראה (צילום:  טלי ליפשיץ)

"לא יודעת איך הגיע אלי שובר לסדנת איפור"

אורי, בן זוגה של מרגלית, מצא בבית שובר לסדנת איפור שתמי שכחה מקיומו. "עד היום אין לי מושג איך הוא הגיע אלי, ומה פתאום שמרתי אותו בבית". חודשיים מאוחר יותר העניק לה לכבוד יום ההולדת את סדנת האיפור במתנה. זו הייתה תחילתו של שינוי עצום בחייה, ובחייהן של נשים ונערות רבות שתמי תפגוש בשנים שלאחר מכן.

"לשבת בסדנה, עשרים דקות מול מראה בכל מפגש, היה קשה אבל לאחר מספר מפגשים, פתאום אהבתי את מה שאני רואה במראה, היה לי נח עם עצמי מפני שהאיפור היה טבעי, וכך עד היום אני מאפרת את כולן.

"אתה עוד תראה שאצליח בגדול"

תמי ואורי נישאו, ובמהלך ההיריון הראשון תמי החליטה לחפש תחום שתוכל לעסוק בו מהבית, ונרשמה לקורס מאפרות. לתגובתו הכועסת של אורי, על כך שעשתה צעד כל כך גדול ויקר מבלי להתייעץ איתו, תמי ענתה "אתה עוד תראה שאני אצליח בגדול" וזה בדיוק מה שקרה.

"להיות הדוברת והיחצנית של עצמי"

"להעיד לטובה על עצמי עוד לא הייתי מסוגלת, אבל כשהתייחסתי אל 'תמי המאפרת', כאל עסק שאני צריכה לקדם, היה לי קל".

שלושה ימים אחרי שסיימה את הקורס, עם תינוקת בת חודשיים, התחילה לאפר כלות, והפכה לאחת המבוקשות בתחום.

"כל אישה היא אישה יפה"

סגנון האיפור של מרגלית, טבעי עד כדי כך שהנשים שהיא מאפרת לא נראות מאופרות, הן נראות הרבה יותר יפות וקורנות. "כל אישה היא אישה יפה, האיפור רק מדגיש את היופי שלהן. הכלות והנשים שאני מאפרת מרגישות טבעיות, פתאום הן רואות שהן באמת יפות ונח להן עם עצמן".

לדברים שאני עושה יש הגדרה מקצועית (צילום: טלי ליפשיץ)

"להעניק לנשים בכל גיל את הכלים להתעצם, לאהוב את עצמן ולהיות עצמאיות"

לפני מספר שנים, פנתה תמי מרגלית למוסדות חינוך לנערות בסיכון, והציעה להעביר קורס איפור בהתנדבות. ההצלחה היתה גדולה בהרבה מכפי שהיא עצמה חשבה שתהייה, והתוצאות הבהירו לתמי שהנערות שלמדו איתה, לא רק רכשו מקצוע שמאפשר להן להתפרנס באופן עצמאי, אלא עברו תהליך העצמה שהעלאה אותן על מסלול חדש וחיובי.

"היה לי קל להבין אותן, ראיתי בהן את מי שהייתי לפני שנים, מבולבלות, עם הערכה עצמית נמוכה נורא. הייתי פוגשת אותן עם איפור כבד ומוגזם, בניסיון להיות מי שהן לא, או לא מטופחות, במטרה שלא יבחינו בהן, וכשלימדתי אותן להתבונן בעצמן, להחמיא לחברות שלהן, וכתוצאה מכך להחמיא לעצמן. הן למדו לקבל ולאהוב את עצמן, ואני יודעת שעם יכולת כזו, השמיים הם הגבול".

היא העבירה סדנאות העצמה וטיפוח בכל הארץ, השתלמה בלימודי N.L.P, ופסיכולוגיה חיובית, רק כדי להבין שלדברים שהיא עושה באופן אינטואיטיבי יש גם הגדרה מקצועית.

לאור הצלחת הסדנאות לנערות, הקימה מרגלית קורסים להעצמה ולאיפור גם לנשים. וכמי שכבר הוכיחה לעצמה ולעולם שחלומות נועדו להתגשם ובגדול, היא מקימה בימים אלו סדנאות דיגיטליות שיאפשרו לנשים בכל ממקום בעולם לקחת חלק בהן.

תמי מרגלית מצטלמת לסרטוני הדרכה, ולסרטוני השראה, ומעלה אותם לעמודי הפייסבוק שלה. השינוי שהיא מחוללת בנשים, נובע לא רק מהמיומנות והניסיון שרכשה, אלא גם מהכנות נטולת הפילטרים שלה ומהאפשרות שיצרה לעצמה להיות מי שנועדה להיות.