"אני אישה ואני תעשיינית"

"לא חלמתי שאגיע לתפקיד מאתגר וגברי כל כך, אבל עובדה – אחרי שנתיים בתפקיד, אני מרגישה שנכנסתי לעולם שבעיני רבים נחשב לטאבו נשי". שרי גור, מנכ"לית פורום טק, מספרת על הדרך להצלחה

מאת: שרי גור

כשסיימתי את שיחת הטלפון, בשעת צהריים לפני כשנתיים, עצרתי את החיים ולקחתי נשימה ארוכה. זה עתה התבשרתי על המשרה החדשה בחיי ולקח לי זמן להתרגל לתואר החדש שיתווסף לקורות החיים שלי: תעשיינית.

אישה בתפקיד מנכ"ל של חברה תעשיינית. כן, גם לי זה לקח זמן. אחרי כמה תפקידי ניהול בתחום הכספים והפיתוח העסקי (גם משנה למנכ"ל כבר הייתי), הגיע הזמן שאקפוץ למים העמוקים ביותר. לא פחדתי, הרגשתי סיפוק עצום על כך ששוב השגתי את מה שרציתי לעצמי.

30 שנה חייתי במשפחה חרדית מחמירה בבני ברק ואת רוב חיי הבוגרים ביליתי בניתוק מחיי החברה וערכי המדינה. אבי, שהשתייך לזרם הליטאי, ציפה ממני ללמוד יידיש, להשתתף בשיעורי תפירה ביד ובמכונה, וכמובן – לכלכל את הבית. לי זה נמאס. רציתי יותר. בגיל 30 קיבלתי החלטה להיפטר מהפאה ומהגרביונים, להתגרש מבעלי לו נישאתי בשידוך, ולעבור עם שני ילדיי – אחד מהם אוטיסט בתפקוד גבוה – לעולם החילוני.

שרי גור צילום אלבום פרטי

אחרי שסיימתי תואר ראשון בניהול בהצטיינות באוניברסיטה הפתוחה והמשכתי לתואר השני במנהל עסקים (גם כן, בהצטיינות), גיליתי, באיחור ניכר, את שוק התעסוקה. התקבלתי לתפקיד חשבת בחברת הייטק, שעסקה בפיתוח תוכנה. חשבתי שאם אקח על עצמי יותר פרויקטים – אוכל להתקדם. רציתי להוכיח למנכ"ל שאני בעלת ערך. אחרי שאמרתי כן, התחלתי ללמוד את הנושא מאפס.

הרצון העז להצליח ליווה אותי גם לתפקידיי הבאים, ובמיוחד לזה הנוכחי. כשאני נזכרת בתקופת ילדותי לא חלמתי שאגיע לתפקיד מאתגר וגברי כל כך, אבל עובדה – אחרי שנתיים בתפקיד, אני מרגישה שנכנסתי לעולם שבעיני רבים נחשב לטאבו נשי. אני רואה את זה היטב כשאני מסתובבת בכנסים בעולם ופוגשת לקוחות. במקרים רבים, אני האישה היחידה בחדר, אבל הוכחתי לעצמי ששום דבר לא יעצור אותי.

שרי גור בעבודה צילום אלבום פרטי

גם לא שיחות על אלקטרוניקה, בקרת איכות על רכיבים, תכנון קווי יצור והלחמות רכיבים – מילים שנחשבות גסות עבור רוב הנשים. אני בוחרת להסתכל על התמונה השלמה: ייצור מוצרים חדשניים שמשפרים את איכות חיים בתחום הרפואה הדנטלית.

פורום טק היא אחת מחברות המכשור הדנטלי המצליחות בעולם. מהמפעל הצנוע באשקלון, מיוצרים שני מכשירי דגל שנמכרים לכ-100 מדינות בעולם: APEX Locator – מכשיר צג דיגיטלי שמודד את אורך תעלת השן ומסייע לרופאי השיניים למקם את נקודת ה- Apex בעת טיפולי שורש ו-Implant Spotter, מכשיר טכנולוגי דמוי עט שמסייע לרופאי השיניים לאתר שתלים, ללא צורך בפתיחת חניכיים, ומאפשר למטופלים החלמה מהירה, ללא הרדמה וללא כאבים.

שרי גור צילום אלבום פרטי

המדהים הוא, שחלק גדול מהשוק שלנו לא ממש יודע שאנחנו היצרן מאחורי המותגים המצליחים בעולם. זה מחייב אותנו לחשוב בשני כובעים – המפיצים ורופאי השיניים. זה דורש הבנה מעמיקה של הצרכים של שניהם ומציאת הפתרון האידיאלי. למעשה, אנחנו מעניקים ללקוחות שלנו מוצרים מותאמים וגם מסייעים להם להבין את הלקוחות שלהם.

בחודש האחרון רשמנו הישג נוסף: מנהל התרופות האמריקני (FDA) אישר לשיווק את המכשיר החדש בארה"ב. יש בי המון גאווה על כך שמישראל הקטנה יוצאת בשורה עולמית משמעותית בתחום השתלות שיניים.

שרי גור ילדות צילום אלבום פרטי

תעוזה עסקית? ניצול הזדמנויות? יצירת מנועי צמיחה? אני שם לגמרי.

מה שיותר מרגש אותי, הוא שמצאתי דרך להתמודד עם הפחד שלי מרופאי שיניים. היום אני מבינה היטב את תחושת התלות של המטופלים ברופא ואת החשש שנלווה אליו, ובכל פעם שאנחנו משיקים מוצר חדש בשוק – אני אומרת לעצמי שהמתנה שלי לעולם היא שאנשים ירגישו קצת יותר בטוחים מרופאי שיניים.

** הכותבת, שרי גור, היא מנכ"לית פורום טק, בת 45 מרמת גן

 

כסף וקריירה
איך להתנהל נכון כלכלית, איך לחסוך, איך לנהל את הקריירה, איך לקנות בחכמה, וגם דיווחים כלכליים שאסור לפספס