איל ארד: העדפתי למנות אימא בחופשת לידה

ההחלטה הניהולית הטובה ביותר שקיבלתי בחיי היתה לקחת את מיה, אימא ל-3 שהיתה אז בחופשת לידה, כמנהלת משרד הפרסום. בסוף אותה שנה, החברה עברה מהפסד לרווח

איל ארד (צילום: אור הלר)

יום האשה? פעם היה לנו יום האם שבו חגגנו, הערצנו, היללנו והודינו לאימהות (וכן, לאבא היה חודש שלם, חודש אב, רק שאף אחד לא באמת חגג אותו) ואז הוא הפך ליום האשה.

האם זה אומר, שלאשה יש רק יום אחד משלה ולגברים נשארו רק 364 הימים הנותרים?

אם נקשיב לקולות הפמיניזם אפשר באמת לקבל את הרושם הזה. העולם, הרי, שייך לגברים, והנשים האמיצות הללו לוחמות לשוויון. אז הן לא תסתפקנה ביום סמלי אחד או אפילו בחצי יום לא פחות מ-182 וחצי ימים.

אבל האמת היא ממש אחרת. יש לנשים, בכל יום, כל כך הרבה דברים שבהם הן עולות על הגברים. ולא, אין הכוונה לבישול, עשיית פאנלים והחלפת חיתולים.

לפני מספר שנים, נדרשתי למצוא בבהילות אדם שינהל את משרד הפרסום שהיה אז בבעלותי. היו לי כמה אפשרויות ומכולן העדפתי את מ', שהייתה בדיוק בחופשת לידה עם הילד השלישי.

בסביבתי חששו ממש לשפיותי המעסיקתית. לקחת אימא? שמטפלת בשלושה ילדים קטנים? ועוד עם תינוק? ומי ינהל את המשרד, בזמן שהיא תרוץ מהגן למטפלת, תיעדר בגלל שלילד יש חום, תקבל טלפונים בהולים מהבייביסיטר שהבריזה? מתי יהיה לה ראש בשבילנו בכלל?

תאמינו לי, זו הייתה ההחלטה הניהולית הכי טובה שקיבלתי.

מ' (טוב בסדר, מיה), הופתעה אבל הסכימה. תוך שבועיים כל פעוטותיה היו מסודרים והיא נכנסה לעבודה במרץ. היא ביטלה את כל ישיבות העבודה המשעממות והארוכות והכינה טבלת אקסל פתוחה לכל, שבה מילא כל אחד מראשי המחלקות את מצב הפרויקטים שלו ומה הוא עוד צריך לעשות. בשיטה זו  כולם ידעו מה הם צריכים לעשות, עם מי ובשביל מי.

היא חילקה סמכויות לכל התקציבאיות שלה, אפילו – שומו שמיים – לזו שהגיעה רק לפני חצי שנה. כך נשאר לה זמן לטפל בלקוחות הנודניקים. שאגב, אהבו אותה, כי היא מיה.

לא ידענו מתי היא באה ומתי היא הלכה, כי העבודה תקתקה.

בסוף אותה שנה, החברה עברה מהפסד לרווח וזכתה לראשונה בתולדותיה, ליותר פרסים מקומיים ובינלאומיים מכל שנות קיומה. לה זה היה נראה טבעי והיא אפילו לא ביקשה בונוס.

מתברר, שמי שיכולה לתמרן 3 ילדים קטנים בין הגנים, המטפלות, הסבתות, החוגים והבעל, קטן עליה לנהל משרד פרסום.

מיה היא אשת יום האשה שלי, או יותר נכון כל 365 הימים.

תהיו מיה ולא תצטרכו להסביר לנו כלום. העולם כבר יסביר לנו במקומכן, בזמן שאתן סוגרות את הפרטים האחרונים של החופשה המשפחתית שלכן.

.

** הכותב הוא איש יחסי ציבור ויועץ אסטרטגי-תקשורתי ישראלי, נשיא "ארד תקשורת"

[youtube bAeBmlLG4qA nolink]

פס חסויות לכתבות יום האישה