איך ניתן לקנות רכב במחיר מוזל?

רכישת רכב איננה מהווה כמותרות, למעשה כיום מאוד קשה להסתדר ללא רכב. כנסו לכתבה לקריאה נוספת!

רכישת רכב איננה מהווה כמותרות למעשה, כיום מאוד קשה להסתדר ללא רכב – בעיקר כאשר מדובר במשפחות עם ילדים או באנשים אשר גרים בישובים מרוחקים. יחד עם זאת, רכישת רכב (ובעיקר רכב חדש) כרוכה בהוצאה כספית גבוהה, שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו.
החדשות הטובות הן שכיום יש לא מעט דרכים באמצעותן ניתן יהיה לרכוש רכב בהוזלה ולהלן חלק מהדרכים הבולטות שכדאי להכיר:

עסקת רכב 0 קילומטר
עסקת רכב 0 ק"מ פותחת צוהר לאנשים אשר מעוניינים לרכוש רכב חדש, אך לא יכולים להרשות לעצמם לבצע את הרכישה מהיבואן. למעשה, בכל הקשור לרכבים למכירה, ניתן ליהנות מרכב חדש "מהניילונים" במחיר מוזל. את אותן העסקאות ניתן לעשות לרוב מול חברות ליסינג, אשר קונות כמויות גדולות של רכבים מהיבואנים וכחלק מכך, מתאפשר להם למכור את הרכבים בהנחה.
למי ששואל את עצמו האם יש "אותיות קטנות" באותן עסקאות שחשוב להיות מודעים אליהן, באותה העסקה.. התשובה היא "כן", מכיוון שחברת הליסינג מהווה את ה"יד הראשונה" בבעלות על אותו הרכב, הרוכשים נרשמים כ"יד שניה". יחד עם זאת, זה עדיין לא פוגע בעובדה שמדובר ברכב חדש לכל דבר ועניין ושההנחה אשר ניתנת באותה העסקה יכולה להיות משמעותית.
כמובן, שחשוב לערוך בירורים מקדימים כמו הרכבים המוצעים, גובה ההוזלה ממנה ניתן ליהנות וכל פרמטר אחר אשר יאפשר לקבל את התמונה המלאה לגבי כדאיותה של אותה העסקה.

פתרונות מימון
ישנם לא מעט גופים אשר מאפשרים ליהנות מפתרונות מימון לצורך רכישת רכב.
המימון מהווה למעשה סוג של הלוואה, אשר באמצעותה ניתן יהיה לגייס את סכום הכסף הנדרש לצורך רכישת רכב. גובה המימון יכול להשתנות ולהתבסס על פרמטרים שונים – לדוגמא, מה מסגרת התקציב המוקצעת עבור המטרה, האם ללווים יש יכולות לעמוד בהחזרי ההלוואה (ומהו גובה ההחזר החודשי המקסימאלי אותו הם יכולים להחזיר) וכמובן, מיהו הגוף אשר מציע את ההלוואה (כאשר כל גוף יכול להציע פתרונות מימון בתנאים אחרים).
כאשר מדובר בנושא של פתרונות  מימון לרכישת רכב, ההמלצה היא לא לקחת סיכונים מיותרים ולוודא שהגוף המלווה הינו גוף אמין מעבר לכך, כדאי גם לבדוק את תנאי ההלוואה – ולשים דגש על גובה הריביות אותן תדרשו לשלם.
יש לקחת בחשבון שיש לא מעט גופים אשר מציעים הלוואות מהסוג הזה ובין היתר: סוכנויות רכבים, בנקים, גופים חוץ בנקאיים שונים ועוד..

 רכב יד 2
אם 2 האפשרויות הראשונות לא באמת ישימות בעבורכם (אולי גובה התקציב אותו אתם יכולים להקצות לצורך רכישת רכב יהיה נמוך יותר), ישנה אפשרות נוספת והיא באה לידי ביטוי ברכישת רכב יד שניה.
טווח המחירים של רכבי יד 2 הינו גבוה במיוחד – כאשר, קיימת אפשרות לרכוש רכב גם באלפים בודדים של שקלים.
כמובן, שיש לא מעט פרמטרים אשר ישפיעו על עלות הרכב וכדאי לשים עליהם דגש, על מנת לבחור בסופו של דבר את הרכב האופטימאלי.
יש לקחת בחשבון שאם אתם רוכשים את הרכב מסוכנות או מחברת ליסינג תוכלו במקרים מסוימים ליהנות מפתרונות מימון עבור סוג כזה של עסקאות.
כמובן, שאם בחרתם לרכוש רכב יד 2 בכדי לחסוך, יש לקחת בחשבון שלעיתים הוצאות התחזוקה אותן תדרשו לשלם עבור הרכב תהיינה גבוהות יותר – כך שבטווח הרחוק לא בטוח שמדובר בעסקה המשתלמת ביותר.

בשורה התחתונה ההמלצה היא להכיר את כל האפשרויות באמצעותן תוכלו לקנות רכב, גם אם אין ברשותכם את סכום הכסף ההתחלתי הנדרש עבור המטרה.