איך לבחור טכנאי מחשבים?

נחנו חיים בתקופה בה קשה עד בלתי אפשרי להסתדר בלי המחשב הביתי – וכאשר, מדובר במחשב אשר משמש גם ללימודים ולעבודה, המצב יכול להיות חמור אף יותר.

מחשב נייד

אנחנו חיים בתקופה בה קשה עד בלתי אפשרי להסתדר בלי המחשב הביתי – וכאשר, מדובר במחשב אשר משמש גם ללימודים ולעבודה, המצב יכול להיות חמור אף יותר.
לכן, אם בעת השימוש במחשב אתם פתאום מגלים שהמחשב נתקע, שהוא לא מגיב או שהמסך מחשיך, וששום פעולה אותה אתם מבצעים לא באמת עוזרת, מדובר במצב אשר יכול להיות מלחיץ..
החדשות הטובות הן שמכיוון שהביקוש לטכנאי מחשבים הוא כה גבוה, כך גם ההיצע יהיה בהתאמה. כך שאם אתם מחפשים אחר טכנאי מחשבים, תוכלו בחיפוש פשוט בגוגל למצוא לא מעט טכנאים הפועלים באזור המגורים שלכם.
ההיצע הרחב יכול להוות כיתרון אם תעשו בו שימוש נכון ותקפידו לבחור את אותו טכנאי מחשבים בתבונה ולהלן מספר טיפים ישימים אשר יסייעו לכם במטרה:

מחשב נייד

וותק וניסיון
תראו, טכני מחשבים טוב, לא חייב להיות בוגר תואר במדעי המחשב – למרות שאם הוא עבר לפחות קורסים ייעודיים בתחום, דבר זה בהחלט יכול להעיד במידה מסוימת על הרמה המקצועית שלו. יחד עם זאת, מה שכן חשוב שיהיה לו זה וותק וניסיון – מה שיכול להעיד שהוא ראה במהלך שנות הפעילות שלו מחשבים רבים ונתקל בלא מעט בעיות – וכמובן, גם מצא להם פתרונות. לכן, כשאתם בוחרים טכנאי מחשבים, כדאי שתבדקו כמה ניסיון יש לו בתחום.

המלצות וחוות דעת
אין מה לעשות, הדרך הכי טובה למצוא טכנאי מחשבים מקצועי ואמין עוברת בהמלצות. כאשר תמיד ההעדפה תהיה לקבל המלצות ממכרים או חברים (מקור ראשון).
אם אתם רואים שאין לכם אפשרות למצוא המלצות שכאלו, האפשרות השנייה היא לפנות לרשת האינטרנט ולהיעזר ברשתות החברתיות – שם תוכלו למצוא כמויות גדולות של חוות דעת והמלצות על טכנאי מחשבים.

התמחויות
יש לשים לב שלא כל טכנאי המחשב מתמחים בתיקון כל סוגי המחשבים וגם לא בתיקון כל סוגי התקלות. לכן, שיחה מקדימה עם אותו טכנאי יכולה לשפוך הרבה אור על השאלה אם הוא מהווה את איש המקצוע המתאים. במהלך השיחה הקפידו למסור פרטים לגבי סוג המחשב שלכם ולגבי סוג התקלה אותה הם חווים בכדי שהטכנאי יוכל להבין אם הוא אכן יכול לסייע לכם בפתרון הבעיה.

נוחות וזמינות
יש טכנאי מחשבים שיגיעו עד אליכם (ואפילו יהיה זמינים עבורכם במשך שעות ארוכות ביממה) ולעומת זאת, יהיו כאלו שיבקשו ממכם להגיע אליהם (לבית או למעבדה).
עכשיו, נשאלת השאלה מה סוג התקלה ומה סוג המחשב – אם מדובר במחשב נייח כנראה שזאת לא תהיה משימה פשוטה לקחת אותו עד לטכנאי. מצד שני יש מקרים בהם בכדי לתקן את התקלה במחשב יהיה צורך לעשות שימוש בציוד ייעודי ובמקרים כאלה לא באמת תהיה לכם ברירה אלא להביא את המחשב אל הטכנאי..

הצעת מחיר
לעלות השירות אותה יגבה הטכנאי עבור השירות שלו יכולה להיות לא מעט השפעה על הבחירה.
עכשיו, יש לקחת בחשבון שהצעת המחיר תושפע רבות מסוג ומורכבות התקלה – לכן, רוב הטכנאים לא יתנו לכם הצעת מחיר עד שהם לא יאבחנו את התקלה. במידה והטכנאי יראה שהתקלה הינה מורכבת מדי או שלא משתלם לכם להשקיע בתיקון אותו המחשב,  הוא לרוב, יגבה כסף רק עבור האבחון (מדובר בסכום אשר ינוע לרוב בין 150-250 ₪ – וגם את הנושא הזה כדאי לוודא מבעוד מועד). בכל מקרה, ההמלצה היא כן לשים דגש על הנושא של מחירים וגם לעשות עם עצמכם את החישובים אם כדאי להשקיע את אותם הסכומים או שכבר עדיף לקנות מחשב חדש.