הבלוג של יעל טייץ

מתבגרת מחדש

אמא לחמישה ילדים ,נשואה בהרבה אושר ואהבה ,בעלת עסק לטקסטיל יחודי chic&comfy, רוכשת אהבה גדולה מאוד לבישול ואפיה , אוהבת ספורט במינונים נמוכים,פעילה בהתנדבות בעמותת מעגל נשים 911 הרצליה-כ.שמריהו.מכורה לדיגיטל.

עדכונים:

פוסטים: 68

החל מאוקטובר 2017

קמפיין יום המאבק באלימות של נעמת, סדרה של סרטוני הפוך על הפוך סירטונים שאמורים לגרום לנו לנוע באי נוחות בכיסא נשאלתי האם הם גם אפקטיביים? וזו דעתי אחרי שצפיתי

20/11/2019

משפטים שכל אישה שמעה או תשמע בשלב כזה או אחר של חייה:

״נשים ממורמרות, עלק שוויון זכויות הן רוצות״ (סתם יום של חול)

״מי שרוצה קריירה לא עושה כל כך הרבה ילדים״ (אמא לילדים)

״סתומה סעי סעי קדימה שברי את ההגה , לא יודעת להחנות״ (נכנסת לחניה )

״פעם הבאה שתחשוב פעמיים לפני שהיא מצטלמת ככה״ (תמונה שפורסמה ברשתות)

״יאללה שני בחורים שווים מתחילים איתך זה יום המזל שלך״ (בבית קפה )

״מוט ההילוכים הוא החבר שלך, את יודעת , מכירה אותו הכי טוב ״ (שיעור נהיגה)

בקמפיין ליום המאבק באלימות של נעמת, לקחו את כל המשפטים האלו בחרו קסט של נשים מוכרות ״סלב״ כמו מנחות טלוויזיה, שחקניות ,דוגמניות וצילמו אותן במצבי יום יום בידיוק כאלו כאלו אבל הפכו את המשפטים ללשון זכר וצילמו סירטוני הפוך על הפוך .

embedded by Embedded Video

אז ראיתי את סירטון וכן זזתי באי נוחות בכיסא, הרגשתי מוטרדת באופן אישי הרגשתי הזדהות כי ברור שהייתי ברוב המצבים האלו בחיי, הרגשתי כעס כי אני יודעת שהבנות שלי גם יהיו לפחות באחד המצבים האלו בחייהן וזה מכעיס וזה מרתיח כן מאוד!

אבל ויש אבל גדול לצערי אני לא חושבת שהגברים ירגישו אי נוחות, אני לא חושבת שהם יבינו למה זה לא נוח אני חושבת שגברים יסתכלו על הסירטון הזה בזלזול , אני חושבת שהם יראו את זה כסאטירה של ״ארץ נהדרת״ .

החינוך לנושא חייב להגיע מהגן החינוך לכבוד ולאי הדרה ואי החפצה חייב להגיע מגיל קטן ולהיות מדובר בגן בביה״ס ובבית כן בבית והרבה!  לצערי הרב הסירטון יעורר שיח לא נעים ואולי אפילו אלים מקסימום זה מה שהוא יעשה, כן יש אשר יומרו שזה מה שבאמת חשוב, חשוב שיהיה שיח ושזה יהיה במודעות, נכון זה מאוד חשוב אך משם השינוי לא יגיע .

תיזכרו אהבה לא תציל את העולם אבל היא תעשה אותו מקום טוב יותר לחיות בו!
יעל טייץ
Chic&Comfy

 

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה