פאולה רוזנברג הגשימה חלום

מגישת תוכנית הבוקר הצטלמה מוקפת בבובות ברביות ועוררה דיון סוער ברשת על דימוי גוף. לצד התגובות המפרגנות, היו גם שליליות. "אבל סוג התגובות שמעציבות, הן אלו שטוענות שאני עוסקת בדימוי גוף בגלל שאני שמנה ושונאת את הגוף שלי. אלוהים. כמה בורות"

15/12/2019
תרבות ובידור קבלו עדכונים מתרבות
  • RSS

מגישת תוכנית הבוקר, פאולה רוזנברג, הגשימה חלום ישן במסגרת ראיון שנערך עימה ושיתפה את עוקביה הרבים באינסטגרם בתהליך המורכב שעמד מאחוריו. רוזנברג, מתברר, תמיד רצתה להצטלם עם הרבה בובות ברבי סביבה ועל מנת להגשים זאת היא גייסה כמה אנשים טובים שנרתמו למשימה המאתגרת. אי אפשר היה להישאר אדישים לתמונה המקסימה והמושקעת שהעלתה לרשת, שעוררה דיון סוער על דימוי גוף בעידן העכשווי.

פאולה רוזנברג צילום מסך

הפוסט של רוזנברג:

"היה לי חלום שהסתובב אצלי בלב כבר כמעט שנה: להצטלם מכוסה/ טובעת/ מוצפת בבובות ברבי.
נכון שאין צורך להסביר את הדימוי?

שי פרנקו אהובי אמר לי כמו תמיד: "פאולה, אני איתך כדי להגשים לך חלומות".
רק שמבחינה הפקתית אמרו לי שאין לי סיכוי להשיג כל כך הרבה בובות. וזה מה שהדליק אותי! רק תגידו לי שאני לא אצליח ואני שם, מנסה.
פירסמתי פוסט וביקשתי שיישאילו/יתרמו לנו בובות לצורך צילומים מגניבים והסברתי שיש לי שלושה ימים להשיג מאות בובות. את כל הברביות שנתרמו, נעביר השבוע לגני ילדים של פליטים, את הברביות שהשאלנו, נחזיר במהלך סוף השבוע לבעליהן.
איך נדע מה להחזרה ולמי להחזיר?
או! מרגע שסיפרתי לליאון ולשילה ולארבל על החלום, הם התגייסו במלוא המרץ, במשך שלושה ימים מילאנו את הרכבים של ליאון ושלי בברביות שאספנו מתל אביב, רמת גן, ניר אליהו, כפר סבא, הוד השרון. שילה וארבל ישבו והכינו רשימות והדביקו מדבקות קטנות עם השם והטלפון של הבעלים של כל בובה, סירקו אותן, הלבישו את העירומות וחיברו רגליים שהתפרקו.
אני דומעת כשאני מספרת לכם על ההירתמות הזו, זו אהבה.
תודה לכל מי שעזר לי להגשים את החלום.  סבבה שהיה לי חלום, אבל רק שי הצלם המושלם יכול להפוך את החלום שלי ליצירת אמנות כל כך אסתטית. אני מאוהבת בכישרון שלו, בלב שלו.
ובר שניר, האסיסטנט של שי, במשך למעלה משעתיים הוא סידר את הקומפוזיציה על הגוף שלי והחזיר למקום כל ברבי סוררת שהחליטה לקפוץ ראש מהחזה שלי אל הרצפה. אויש הוא כזה אהוב.
 רותי עדי הנשמה שלי, כמו תמיד, איפרה באופן הכי מושלם שיש. אני לא צריכה להגיד לה מילה כי היא יודעת בול. היא מבינה ויודעת אותי. ואורצ'וק המהממת שלי סירקה ועיצבה את השיער, תראו איזה יופי יצא. ♡ הילה ג'רבי היא אחת המלבישות המוכשרות, אבל מעבר לזה, אני ממש מאמינה לה כשהיא אומרת שיש לי גוף יפה, כבר יצא לי לפגוש מלבישות שעיקמו פרצוף כי אני לא מידה 36, לא הילה! להיפך. הכי מפרגנת על אמת.
אני רוצה גם להודות לשירי לוי משידורי קשת שתמיד תמיד רואה את האנושי מעבר לאינטרס. היא דבר מיוחד שאהוב עלי מאוד. ואיתי סגל.
לא הכרתי אותו לפני הכתבה, אבל הוא הוכיח לי שכישרון כתיבה עיתונאי, חדות בראיון ורגישות יכולים ללכת יחד בתיאום מושלם.

אני כל כך שמחה על התמונה הזו ועל הכתבה.
שבת של שלום והגשמת חלומות".

פאולה רוזנברג צילום אינסטגרם

רוזנברג שיתפה בפוסט אחר את התגובות המגוונות שקיבלה בעקבות התמונה והסבירה את המסר שעומד מאחורי התצלום ולמעשה, העלתה לדיון את אחד הנושאים שמעסיקים נשים באופן קבוע: דימוי גוף.

"אני בשלום עם כל התגובות לכתבה שפורסמה אתמול, רובן מפרגנות באופן משוגע ואני עוד קוראת וסופגת לתוכי את העונג הזה.
אני חיה בשלום גם עם ההזויות ששואלות למה אשת איש (!) צריכה לחשוף את הגוף כדי להעביר מסר,או אלו שכותבות: "צר לי לאכזב אותך, אני לא מסכימה עם הדיעה שלך". מה קשור לאכזבה? למה שהדיעה שלך, אישה שאני לא מכירה, תאכזב אותי באופן כלשהו? כל הכיף זה שיש הרבה דיעות ואפשר לייצר שיח מכבד ותרבותי. העיקר לעורר מחשבה ולא לפעול מתוך בורות על אוטומט.
אבל סוג התגובות שמעציבות, הן אלו שטוענות שאני עוסקת בדימוי גוף בגלל שאני שמנה ושונאת את הגוף שלי. אלוהים. כמה בורות. זה כמו להגיד שמישהו עוסק בתרומה לנזקקים כי הוא נזקק.
זה עצוב מהרבה סיבות, אבל גם פותח הזדמנות לשתף למה הנושא הזה בוער בדמי:
מה שקשור בנשים, ביטחון עצמי ואכילה סיקרן אותי מאז ומתמיד. באוניברסיטה, בחוג לתקשורת, כתבתי סמינריון בנושא "אידיאל היופי המערבי בתקשורת והשפעתו על בריאות האישה". נדהמתי לגלות עד כמה הדימויים משפיעים על מה שאנחנו חושבות, אוכלות, קונות (אני מעבירה הרצאה בשם: דימוי גוף בעידן האינסטגרם בה אמי פורשת את המידע המרתק). הבנתי גם שיש לעשות עוד עבודה רבה כדי לשנות תודעה חברתית.
בעשור האחרון ישבתי בקליניקה ובסדנאות במשך אלפי שעות והקשבתי לנשים שמספרות לי שהן מפחדות מאוכל, ומוכנות להקריב זמן, אנרגיה וכסף כדי להשטיח את הבטן או לצמצם את הירכיים. חוויתי באופן ממשי את מה שלמדתי באוניברסיטה.
תוך כדי עבודה בסדנאות על דימוי עצמי וקבלת הגוף, גיליתי שהרגלים משתנים לטובה כשמשנים אמונות וצורת חשיבה, הרבה יותר מאשר כנשקלים מכתיבים מה לאכול, כמה קלוריות וכמה אחוזי שומן. קבלה עצמית מאזנת אכילה רגשית, בולמוסים ואובססיה לאוכל, הרבה יותר ממיליון תפריטים של 1,200 קלוריות.
נוכחתי לראות שזה אפקטיבי והמשכתי להתעמק בתחום, לימודי הפסיכותרפיה לאחר מכן איפשרו לי להבין עוד רבדים שקשורים ביחסים בין האישה לגופה דרך היחסים עם אמא ואבא, עם בני-הזוג.
והמטרה החשובה ביותר: הבנות שלי. העשייה בתחום היא קודם כל בשבילן, כדי שיגדלו בביטחון של הגוף ושל הנפש. טפו טפו - זה עובד. אני מרגישה את זה. זה לא קסם, כשמשקיעים במשהו, הוא מתפתח.
ובפעם האלף ל-5% מהטוקבקיסטים: חמושים שלי, לא רק שאני לא שמנה, אני מודל של יופי. רק השבוע גבר בן שלושים סיפר לי שחברים שלו בעבודה אמרו שאני הפנטזיה שלהם, וזו לא הפעם הראשונה.נשים יכולות להרגיש יפות גם כשהן לא דקיקות. ת פ נ י מ ו. ונמשיך להראות את עצמנו עד שכוווווולם יבינו. וגם לאחר מכן, כי זה כיף".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה