9 השיחות השנואות על גברים בזוגיות

לפי מומחי זוגיות, אלה השיחות המאוסות שגברים ממש אבל ממש נרתעים מלנהל אותן. כן, הדרך הבטוחה לאבד את הגבר שלך היא לדון בנושאים אלה פעם אחר פעם

25/05/2016
בריטני וונג, הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מבריטני וונג,
  • RSS

מהן השיחות שבני זוג ממש נרתעים מלנהל אותן? לפי מומחי זוגיות ונישואין, אלה 9 השיחות הכי מבאסות ולא רצויות בעיני גברים כאשר הם מדברים עם נשותיהן. מתברר שנושאי שיחה אלה נפוצים יותר ממה שנדמה לכן והם חוזרים בלא מעט קשרים פעם אחר פעם עד שחלק מהזוגות פשוט נפרדים.

אז בפעם הבאה שבא לך להעלות את אחד מנושאי השיחה הבאים, תחשבי פעמיים ותשאלי את עצמך: האם זה יקדם אותנו? האם שני הצדדים ירגישו טוב יותר? האם יכולנו לנהל את הדיון באופן חיובי יותר? השיחות הבאות כאן ידועות כהרסניות לא בהכרח בגלל מהות הדבר עצמו אלא בגלל האופן בו השיחה מתנהלת, תזמון השיחה, המילים שאת בוחרת והנימה שאת מפגינה תך כדי הדברים.

1. "אני יודעת שמאוחר אבל אנחנו צריכים לדבר"

בפעם הבאה שאת צריכה להעלות נושא חשוב והוא עדיין תקוע בעבודה, עדיף שתחכי לבוקר כשהוא רענן וסבלני יותר. שיחות מהז'אנר "אנחנו צריכים לדבר" הן יותר חשובות מהרגיל וזקוקות לתשומת לב ולכן מומלץ לחכות לרגע ששניכם נינוחים, רגועים ומוכנים לדבר. "המתח בין נשים הרוצות לדבר לגברים שרוצים לישון הוא החומר ממנו עשויים סיטקומים", אומרת אליזבת  ג'יי לה מוט  (Elisabeth J. LaMotte), "אבל בימינו הורים עייפים הפך למגיפה וזוגות אינם מנהלים תקשורת נכונה ויעילה".

2. "המכנסיים הקצרים האלה נראים כמו של טינאייג'ר. אולי תשים על עצמך משהו אחר?"

נכון שאת מתבאסת כשבן זוגך יורד על התסרוקת החדשה שלך או על חולצת הפיג'מה האהובה עליך? אז הוא בטח מרגיש אותו דבר כשאת מעירה לו בצורה לא הכי מפרגנת על המכנסיים הקצרים שלו. "מי את שתקבעי את סטנדרט הלבוש עבורו?", אומרת סוזן הייטלר (Susan Heitler) "וחוץ מזה, להגיד 'אתה צריך' זה להזכיר לו כמה את שולטת בו".

3. ''הייתי מעדיפה אם רק היית מביא לי כרטיס ברכה''

"העיקר הכוונה", אומרים על מתנות, נכון? אבל כנראה שאהובך ממש הרגיש טוב כשרכש לך את תיק היד היקר שדחף לו מוכר החנות בהתלהבות. תגידי יפה "תודה" גם אם את חושבת שהוא נסחף לגמרי עם המחיר שהוציא עליך או שלא אהבת את סגנון הבחירה שלו. "גברים אוהבים להרגיש כמו מנצחים מול נשותיהם", אומרת אם. גארי ניומן (M. Gary Neuman) "והם יחושו מובסים כאשר מאמציהם לא יתקבלו בעין יפה". עדיף להביע הוקרת תודה והערכה מול מפגן של רצון טוב מהצד השני ורק אחר כך להציע בעדינות רעיונות למחוות שיותר ידברו אליך.

4. "האקס שלי לא היה עושה לי את זה"

השוואות לאקסים רק גורמת לחוסר שביעות רצון ותסכול אצל הצד השני. "זה לא נדיר למצוא בני זוג החיים בצל האקסים של בנות הזוג שלהם", אומר קורט סמית'  (Kurt Smith), "אבל ישנן סיבות טובות שאת כבר לא עם האקס שלך. להשוות את הגבר שלך לאקס, לגבר אחר או ל'רווק' מהתוכנית אינו הוגן וגורם לגבר לחוש לא אהוב".

5. ''או, אני שונאת איך שאתה משאיר כלים בכיור"

אולי את רוצה שבן זוגך ישטוף כלים בדרך מסוימת או ינהג באוטו בצורה ספציפית אבל ישנה דרך נכונה ולא נכונה להעיר לו ולהשמיע טענות. "במקום להטיח טענות שליליות כלפיו תעירי לו הערות בונות על הדברים שהוא יוכל לעשות נכון", אומרת תמי נלסון, (Tammy Nelson), תגידי 'אני מעריכה את זה כשאתה שוטף ככה... או 'אני אוהבת כשאתה נוסע יותר לאט כי...". תזכרי שאת מקבלת יותר ממישהו כשאת מראה לו מה את מעריכה ואוהבת.

אנג'לינה ובראד

6. "כל מה שאתה רוצה זה סקס"

כן, סקס הוא זריקת מוטיבציה לא קטנה בחיים שלנו אבל את מעליבה את בן הזוג שלך כשאת מניחה שהוא עושה משהו עבורך רק בשביל זה. גברים אוהבים וחושקים בסקס אבל הם מתבאסים כאשר הנשים שלהם מניחות שהם עושים מעשה טוב רק בשביל סקס. "זה אולי נכון לאותו רגע", אומר גארי ניומן, "אבל זה לא אומר שזו הסיבה היחידה שהוא עושה עבורך דברים".

7. "אתה אף פעם לא מוריד את הפח. הוא רק הולך ונערם"

פח האשפה הוא סימבולי בכתבה הזו ומתברר שהריבים סביבו הם לא מעט. מה שגרוע כאן זה השימוש במילה "אף פעם". כשמטיחים מילה זו לאוויר או את המילה "תמיד" הסיכוי שיקרה משהו טוב הוא אפסי. תישארי מפוקסת על הדיון הספציפי מבלי להביא טענות גורפות. סביר להניח שזה לא נכון שבן זוגך "אף פעם" לא עשה משהו וגם אםכן, זה משבית את החשק לנסות לשפר, טוען גארי ניומן.

8. "כן, אבל..."

להסכים עם משפטים שנאמרים בשיחה ואז להוסיף "אבל" שולל את כל מה שהסכמת עליו קודם לכן, טוענת הייטלר. אף אחד או אחת לא אוהב ששוללים את כל מה שהוא או היא אמרו. זה מרגיש כאילו האדם רק חיכה לרגע בו יוכל להשחיל את ה"כן, אבל".

9. "זוכר שעשית את הטעות ההיא, לפני 7 שנים?"

אולי בן זוגך שכח את יום הנישואין שלכם או עשה תוכניות עם חבריו כשקבעת לבקר את הוריך יחד איתו, מה שזה לא היה, אם סלחת לו בעבר תעשי טובה לקשר שלכם והניחי לזה בהווה. "הרבה גברים מרגישים שהם לא יכולים לברוח מהעבר שלהם כי נשותיהם לא מניחות להם", אומר סמית', "והם שומעים על הטעויות שלהם בכל פעם שהם מפשלים. האמת היא שכאשר גבר מרגיש שאינו מוערך כאשר עושה משהו נכון זה גורם לו להתנכר לאשתו".

 

 

 

 

 

 

 

 

 


לכתבה המקורית בהפינגטון פוסט

הפינגטון פוסט הוא אתר החדשות והבלוגים המוביל בארצות הברית בייסודה של אריאנה הפינגטון. עם 10 מליון גולשים מידי חודש, הוא הפך למוקד עוצמה והשפעה על התקשורת ועל קובעי המדיניות בגבעת הקפיטולמיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך