7 פתרונות בעיצוב הבית שלא חשבתם עליהם

השליכו את גדר הקש מהמרפסת, האירו את החצר בגדול, בחרו לכם מחיצה דקורטיבית, והוסיפו מאוורר, כן מאוורר, למיזוג הקיים. לא תאמינו כמה זה יכול לשנות לכם את החיים בבית

26/11/2015
אתר בניין ודיור קבלו עדכונים מבניין ודיור
  • RSS

מאת: לימור קלר, אתר בניין ודיור

המגורים בבית מזמנים לנו בעיות שונות בתכנון ובעיצוב, שלא תמיד אנו יודעים לפתור בעצמנו, וגם אם כן, הפתרון עלול להיות צולע, לא מתאים או חובבני. רק נסו לחשוב על חדר נטול מיזוג אוויר ועל מאוורר שצריך לספק את כל הזרימה כשהוא נתלה על הקיר או מונח על הרצפה, שלא לדבר על החוטים המשתלשלים ממנו שמהווים סכנת נפילה, התחשמלות וחוסר אסתטיקה. קיבצנו כמה דוגמאות לבעיות שייתכן כי נתקלתם בהן, אבל לא תמיד חשבתם על דרך נאותה לפתרונן.

חלביות אסתטית במרפסת

למרפסות הסטנדרט בפרויקטים מרובי דירות מתלווה בדרך כלל מעקה זכוכית שקופה, שמונע מהדיירים את האינטימיות שסיפקו להם בזמנו הבלוקים המטויחים היטב, במיוחד אם הם בקומות הנמוכות. אנחנו חוזים במיני פתרונות כמו עציצים גדולים, שלא לומר ג'ונג'לים מיניאטוריים, המנסים להסתיר את היושבים במרפסת אבל תופסים מקום רב על הרצפה וגם מצריכים טיפול מסור בצמחייה. מפגע נוסף הוא גדרות קש מטים ליפול שחוסמים את האור. מה הפתרון? מדבקה חלבית מפוליאסטר תתלבש בדיוק על הזכוכיות, תעביר את האור ואף תרכך את חוזקן של קרני השמש שעלולות לחמם את הרהיטים ולפגוע בהם.

מאווררי תקרה לחללים גבוהים

בחללים עם תקרות גבוהות במיוחד קשה להרגיש את מיזוג האוויר, אם בקור ואם בחום. אופציה שמומלצת על ידי אדריכלית שירלי דן היא להוסיף מאוורר תקרה, שעוזר להוריד בשעת ההפעלה שלו את האוויר כלפי מטה, ומפזר את החום בצורה אחידה.

אלופת הזכוכיות לבית

קירות מסך, מעקות זכוכית וזכוכית בכלל הם אלמנטים עיצוביים שמשתלבים בכל סגנון ונמצאים כמעט בכל פרויקט חדש. אבל בזכוכית כמו בזכוכית - טביעות האצבעות משאירות את חותמן, במקלחונים היא טובלת באבנית כאילו יצאה לחיק הטבע, ובאופן כללי עלולים להידבק עליה גם עובש ובקטריות. פתרון מומלץ הוא להשתמש בזכוכית ננו, שאינה סופגת לכלוך, לא מצטברת עליה אבנית, והיא טובה גם לקירות המסך שקשה להגיע לכל חלקיהם כדי לנקות אותם.

הפרדת חלל דקורטיבית

מיטת טיפולים בחלל המגורים, חדר ילדים שמחולק לשניים או הפרדה בין אזור העבודה לאזור הישיבה בסלון הם דוגמאות לנחיצותה של הפרדה, שלא תמיד מוצאים לה פתרון אסתטי. מצד אחד לא מעוניינים לחלק את החלל עם קיר, שיסתיר מקור אור ויקטין את האזור השני, אבל מצד שני יש צורך בהפרדה ובקבלת האינטימיות. פתרונות ממחיצות קש לא מתקבלים תמיד יפה, מה גם שהן לא בגודל המתאים לחציצה מספקת. לשם כך ניתן להשתמש במחיצות דקורטיביות. הן אווריריות, מסתירות טפח ולא מגלות טפחיים ויכולות להיות גם ניידות. החלל נשאר מרווח ונוספת לו קישוטיות.

גוף תאורה כלבבכם

עברתם את כל חנויות התאורה, אבל עדיין לא מצאתם את המנורה שתעשה לכם את זה. בעיה ידועה, שלפעמים נפתרת "עם מה שיש בבית". במקרה הזה, אם אתם אוהבים מאוד קערה או סלסלה שמצאתם, קיבלתם או שמרתם ותרצו להפוך אותה לגוף תאורה, תצטרכו סט של בית מנורה לאהיל ומקדח כוס בקוטר מתאים לבית המנורה. מסמנים בצורה מדויקת את מרכז הצלחת. קודחים חור במרכז (אם מדובר בקערה). מחזקים את בית המנורה לצלחת באמצעות האום שלו. סט כבלים של בית מנורה ניתן לרכוש, למשל, באיקאה (סקטונד 1.8 מטר ב-29 שקלים).

להפוך את המרפסת לכוכבת

תלוי בסגנון ותלוי בשטח שבו אתם אוהבים לשבת בחוץ, וכמובן בקירוי שמגן בתנאי חוץ, אבל אם כל התנאים מתאימים, יש דרך להפוך את המרפסת שלכם למעוצבת וייחודית, בלי קשר לרהיטים שבחרתם. מנורה תלויה, מודרנית, קלאסית או כפרית, במרכז אזור הישיבה מספקת את האור הדרוש והופכת לפוקאל פוינט של הגינה.

סולם מדפים בצ'יק

את סולמות המדפים אנחנו רואים בחדרי שינה, באמבטיות ובחדרי מגורים, וכדי להשיג סולם כזה מנגר או חנות רהיטים נצטרך להשקיע סכום נכבד. פתרון פשוט וזול, לא תאמינו עד כמה, מצאה חובבת ה-DIY רויטל אוחיון: לרכוש סולם עץ נטול צבעים באחד מסניפי חנות מקס סטוק, שעלותו 100 שקל, ולצבוע אותו באיזה צבע אקרילי שרוצים.

עוד עצות קטנות לשינוי גדול:

עיצוב בזק: הדברים הקטנים שעושים שינוי גדול בבית

נגיעות סטיילינג שעושות שינוי בבית

פנג שוויי לשנה החדשה: 10 טיפים פשוטים ויעילים

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה