5 נקודות לתשומת לב בעת תביעות תאונות דרכים

תאונות דרכים לצערנו קורות ללא הרף. במרבית המקרים הנזק לא גדול, והוא נגמר בפיצוי כספי שמכסה את התיקונים ולא בפגיעה מתמשכת.

בחורה עם מחשב נייד

והאם זה חייב להגיע לבית משפט?

תאונות דרכים לצערנו קורות ללא הרף. במרבית המקרים הנזק לא גדול, והוא נגמר בפיצוי כספי שמכסה את התיקונים ולא בפגיעה מתמשכת.

אך לתאונת דרכים יכולה להיות השפעה טראומטית, הן פיסית והן פסיכולוגית. בין אם כנהג ברכב שהתנגשו בו או כהולך רגל שאופניים דרסו אותו. גם אם אתה הוא זה שהתנגשת וגרמת נזק למישהו אחר. לעיתים ההתאוששות תהיה מורכבת.

על מנת להיות ערוך לתביעת הפיצויים בתאונת הדרכים יש מספר נתונים חשובים לאסוף בעת האירוע, גם אם אתה במצב לא רגיל, אל תהסס לבקש עזרה כדי לקבל נתונים אלה. קח בחשבון שלחפש את האנשים אחר כך כדי להשלים את החסר יכול לעכב ולחבל בתהליך.

  1. מה נחשב תאונת דרכים?

תאונת דרכים אינה רק פגיעת רכבים בנסיעה על הכביש. גם אם מישהו פגע ברכבך בעודו חונה זה נחשב תאונת דרכים. כל כלי הרכב לרבות אופניים, אופנוע, אוטובוס ורכבת. כאשר הולך רגל נפגע מדלת פתוחה של אחד מכלי הרכב הללו או נפילה מאחד מהם.

קראו עוד על תביעת תאונת עבודה

  1. תביעות תאונות דרכים – למי פונים?

אחרי תאונת הדרכים הדבר הראשון שעושים זה פונים לחברת הביטוח בה אתם מבוטחים. חברת הביטוח ישמעו ממך את פרטי המקרה ועל פי רוב ייעצו לך לתבוע את צד ג'. במיוחד במקרה ש"הוא אשם". אך לא תמיד זוהי הפעולה המומלצת.

למשל במקרה שאין הסכמה או שלא ברור מי אשם, ובמקרה שלצד השני אין כלל ביטוח צד ג'. מצבים כאלה מסבכים את ההתנהלות ומעכבים את הפיצויים. יתכן שעדיף במקרים אלו לא להיות תלוי בצד השני, ולתבוע רק את הביטוח המקיף שלך, שעל פי חוק מכסה את כל ההוצאות על הנזק.

תמיד כדאי להיוועץ בעורך דין המומחה לתביעות תאונות דרכים כדי לדעת מהי ההחלטה הנכונה.

קראו עוד על משרד עורכי דין

  1. מתי הולכים לבית משפט?

במקרים שהדברים נעשים ברוח טובה, כולל חילופי הפרטים והסכמה על מי חלה האחריות לתאונה, יתכן שניתן לסיים את התביעה בין שני הצדדים בקלות וללא עיכובים. הסיבה היחידה להגיע לבית המשפט עם תביעות תאונות דרכים היא בנושא גובה הפיצויים.

  1. כמה זמן זה ייקח?

במקרה שאינך מרוצה מגובה הפיצויים שנקבעו לך ואתה מחליט, בהתייעצות עם עורך הדין לתאונות דרכים, להביא את התביעה לבית משפט, קח בחשבון שהדבר ייקח יותר זמן מאשר הפיצויים שתיתן חברת הביטוח. לעיתים בין חודשים לשנים. אך אם עורך הדין שלך סבור שיש כאן מקרה מוצדק, יתכן שתחליטו שכדאי לחכות את הזמן הזה.

  1. האם יש עוד כתובת לפנות אליה?

אחרי חברת הביטוח שלך, במקרים מסויימים ניתן להגיש תביעה גם לביטוח לאומי. לגבי פגיעות גוף ועלויות שיקום ממושכות, אם יש לך ביטוח פרטי תוכל לבדוק אצלם אם לפי סעיפי הפוליסה שלך מגיע לך החזר כספי.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין בתל אביב