מכונית חשמלית או אופניים חשמליות – כל מה שרציתם לדעת: מההתחלה המטלטלת ועל לראשות שוק התחבורה

בחורה עם מחשב נייד

מכונית חשמלית או אופניים חשמליות – כל מה שרציתם לדעת: מההתחלה המטלטלת ועל לראשות שוק התחבורה

 

 

תחילה כאשר שמענו על מכונית חשמלית או אופניים חשמליות לראשונה כולנו התמלאנו תקוות על פתרון טוב יותר מכל שאר כלי התחבורה השונים אליהם אנו רגילים מזה עשרות שנים. אך כאשר כלי התחבורה החשמליים הגיעו לשור התחבורה הם חוו כישלון של ממש. אנשים רבים נהרו לרכוש כלי תחבורה אשר נעים על ידי חשמל בלבש ללא כל צורך בדלק בשל ציפייה לחיסכון כלכלי אדיר וכן לנוחות נסיעה מירבית. למרבה ההפתעה כלי התחבורה החשמליים היו נחותים משמעותית מכל שאק כלי התחבורה אשר היו בשוק התחבורה מזה שנים רבות ונעו על ידי מילוי דלק.

רוב ככל הציבור התאכזב מאוד מיכולות הנסיעה המוגבלות של מכונית חשמלית או אופניים חשמליות חדשנית אשר טווח הנסיעה שלה טכן מהירות הנסיעה נפלו משמעותית ביכולות הנסיעה של כל שאר כלי התחבורה הדונים. על כן עד מהרה כלל הציבור החל לאבד אמון בכלי התחבורה החשמלי אליו הוא כל כך ציפה.

השינוי המשמעותי אשר הפך את כלי התחבורה החשמליים לטובים ביותר בשוק התחבורה

 

 

אך בשנים האחרונות טובי יצרני כלי התחבורה החשמליים לא הרימו ידיים ועמלו רבות על מנת לשפר את כלל החסרונות העמוקים של מכונית חשמלית או אופניים חשמליות על פני מכונית אשר נעה על ידי דלק. ללא כל צל של ספק ניתן לומר כי פריצתם של כלי תחבורה חשמליים הייתה מוקדמת מידי. כיום לאחר תקופה בה יצרני כלי התחבורה החשמליים עמלו רבות לשיפור כלל החסרונות ניתן לומר ללא כל צל של ספק כי כלי התחבורה החשמליים הם העתיד הטוב יותר של שוק התחבורה. בעוד מספר שנים כלי התחבורה אשר נעים על ידי דלק יהפכו לא רלוונטיים כלל ויורדו מהכבישים.

יכולות נסיעה מרשימות במיוחד

השינויים הרבים של מכונית חשמלית או אופניים חשמליות התמקדו בעיקר בסוללות חשמליות. כיום בניגוד לעבר ניתן להטעין את הסוללה החשמלית הגדולה תוך מספר דקות בודדות. טעינתה של הסוללה החשמלית תספק טווחי נסיעה מרשימים במהירויות גבוהות למדי.

ניתן לומר ללא כל צל של ספק כי כלי התחבורה החשמליים עברו שינוי משמעותי במיוחד אשר הביא אותן לראשות שוק התחבורה.