תרבות באוויר הפתוח בשדרה המרכזית בכפר יהושע

עכשיו, בזמן מגיפה עולמית, כשקשה יותר לצרוך תרבות ואמנות במקומות סגורים, דרך נפלא לעשות זאת תהיה להגיע לשדרה המרכזית בכפר יהושע, שם אפשר לטייל, ליהנות ולראות טבע, תרבות ופיסול, הכל תחת כיפת השמים ובטווח הליכה קלה, בלי פקקים ובלי לחפש חניה.

במסגרת פסטיבל "טעמים בעמקים" ביקרתי בכפר יהושע.

עכשיו, בזמן מגיפה עולמית, כשקשה יותר לצרוך תרבות ואמנות במקומות סגורים, דרך נפלא לעשות זאת תהיה להגיע לשדרה המרכזית בכפר יהושע, שם אפשר לטייל, ליהנות ולראות טבע, תרבות ופיסול,

הכל תחת כיפת השמים ובטווח הליכה קלה, בלי פקקים ובלי לחפש חניה.

אנו מתחילים עם שדרת האתרים שבמרכז הישוב, אני מפצירה בכם להתחיל עם "עץ המכשפות"  עץ פיקוס עתיק יומין שהגיע לממדי ענק ומזכיר יותר מכל מערה קרירה, לידה תמצאו את פסיפס קאופמן, אנדרטה לנופלים, פסלי ברונזה ומגדל המים הישן.

הפסיפס מנציח בצורה גרפית את רשימת היישובים שהאדריכל ריכרד קאופמן תכנן בא"י,

 

האנדרטה 'יד לבנים' המוצב בשדרת האתרים, פרי יצירתה של בתיה לישנסקי, המיוחד בה שהיא מציינת לא רק את גבורת הלוחמים, אלא גם את חשיבות וגבורת עובדי האדמה.

לידו תמצאו פסל ברונזה "ונוס אוספת בצל"– התכתבות בין היומיומי והמוכר למשהו שמימי כמו האלה ונוס, וחגיגת היופי הנשי בכל מצב ואופן.

מגדל המים הממוקם בשדרת האתרים נבנה ב-1929, ויש לו צורה אומנותית שלא ראיתי כמוה בשום יישוב בארץ, השואבת השראה מהקולוסיאום, עם עמודי קשתות, כאילו לא מדובר במגדל מים, אלא בבית כנסת או מקום קדוש.

 

משם כדאי להמשיך לבית חנקין- מוזיאון לטבע ומורשת וגלריה לאמנות עכשווית.

בבית חנקין מוצגת תערוכת הקבע ובה אוסף רב תחומי ומקיף המשלב מגוון תכנים הקשורים באדם ובסביבה בצורה של "חדרי פלאות", ותערוכת אמנות עכשווית המתחלפת מידי כשלושה חודשים.

כרגע מוצגת תערוכתו של אלי שמיר "פסטורלה".

שמיר, בן כפר יהושע מצייר לאורך השנים את נוף הכפר המשתנה ואת אנשיו.

בתערוכה מוצג סיפורו של מושב העובדים בעמק יזרעאל, כפי שנקלטו בעיניו והונחו על הבד בשפת הציור הייחודית שלו.

בתערוכה מוצגים ציורי נוף ודיוקנאות שצוירו בשנים 2020-1980, בהם ציורים הנחשפים לקהל בפעם הראשונה.

מתוך כתמי צבע מתגבשת לה זהות, אני רואה את שרידי החלוצים על נוף העמק, זאת נוסטלגיה כואבת. הציור של שמיר נוגעים ומובנים עבורי.

לקינוח אל תוותרו על סיור במרכז מבקרים תחנת רכבת העמק כפר יהושע.

לתיאום סיור בכפר יהושע: קו ליער לסיורי קק"ל >> 188-350-550

לסיורים נוספים- לחצו כאן

לילך
בלוג על אמהות, בריאות, טבע, יופי, אופנה, נשים ואוכל טוב ובריא ♥ בקרו אותנו גם בדף הפייסבוק "אמא טבע".