שלוש מטפחות/ חנה טואג

דרך סיפורה של איסבל וסבתה גבריאלה, חנה טואג טווה חוטים של מחשבה ופילוסופיה. איסבל יוצאת למסע פנימי, מסע רוחני, דתי ואף מסע אל עבר האהבה…

 

תחילה נפרשה מטפחת שיפון ארגמנית על התקרה והתנופפה מול עיניה המשתאות, הבחינה באותיות לטיניות הכתובות על השיפון ולצידן אותיות אחרות שלא הכירה. המטפחת רפרפה מעליה ונעלמה בטרם תספיק לעיין באותיותיה.

אחר כך הגיחה מהחלון הפתוח מטפחת כחולה ונמתחה כמו דגל מעל החלונות. המטפחת ריצדה  מעליה ונעלמה אל תוך החשכה בטרם תספיק לקרוא בה.

השלישית הייתה לבנה, כמעט שקופה, וראתה דרכה אותיות חמקניות.

 

בזו אחר זו באו מידי לילה המטפחות והתייצבו לפניה ומעליה כמו פרפרים גדולים בתוך שנתה, שלא היתה שינה כי אם ערות מעולפת.

עם בוקר נעלמו המראות, מותירים בה השתאות, תהייה וסימני שאלה רבים.

 

איסבל ניסתה לטוות חוטים כדי להשלים את סיפור חייה. סיפור חייה הצעיר נטווה כבר מאליו בצעדים שנקטה: עבודתה כמורה בעיר הבירה, תלמידיה ואהבתה הגדולה ליאן.

עם מותה של סבתה גבריאל, חלומה זה שב וחזר אליה. חלום שבקש להתפענח ולהגיע לעומקו של דבר.

איסבל גדלה לתוך העולם היהודי וידעה מראש על יהדותה בקהילה הקטנה ששמרה בסתר על זהותה היהודית במשך חמש מאות שנה. אבל יש סוד שמעבר לסוד, מעטה מעל מעטה, דבר בתוך דבר, המייסר אותה ואינה יכולה לפענח אותו בכוחות עצמה. ומי יהיה לה לעזר?

סבתא גבריאלה נהגה לכנות את איסבל, אסתר המלכה. אשתר היא אלה בבלית, אבל אסתר המלכה הייתה יהודייה שהסתירה את זהותה מהמלך, כדי להציל את העם היהודי מהשמדה. היא הפכה את 'אשתר' ל'אסתר-הסתר'. איזבל ידעה שהיא היתה המלכה של האנוסים, מלכת בלומנטה של סבתה גבריאלה. מה מצפה ממנה סבתה? שתציל את כל האומה? הלוא בקושי את עצמה הא מצליחה להציל. כמה הסתר ותעלומה.

 

 

דרך סיפורה של איסבל וסבתה גבריאלה, חנה טואג טווה חוטים של מחשבה ופילוסופיה. איסבל יוצאת למסע פנימי, מסע רוחני, דתי ואף מסע אל עבר האהבה…

 

 

כשאנחנו לא חיים את ההוויה האמיתית שלנו, אנחנו צללים המגששים בסוג של עיוורון. ההוויה האמיתית שלנו עושה אותנו מאושרים, אצל האחד זו שירה, אצל השני נגינה, יש שנאחזים באמונה.  ההגשמה של כל זה ממלאת את הזמן הפנימי במשמעות.

 

האם איסבל תמצא את אותה המשמעות?

 

מאחלת לכם קריאה מהנה!

 

XOXO

 

אחת שיודעת😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)