שבוע האיור ה-8, תל אביב 2021

שבוע האיור ה-8 שנפתח  ב־18 בנובמבר ברחבי העיר תל אביב. במשך עשרה ימים, בתאריכים 18-27 בנובמבר, מציגים ברחבי העיר כ־700 מאיירים ב־76 תערוכות.

אירועי השבוע מתקיימים במגוון של חללי תרבות ואמנות, בגלריות שיתופיות, במוזיאונים, במקומות בילוי ובמרכזים עירוניים ברחבי העיר

השתתפתי בסיור עיתונאים בשבוע האיור ה-8 שנפתח  ב־18 בנובמבר ברחבי העיר תל אביב והפך כבר למסורת עירונית.

אשתף בהצצה לחלק קטן מ-76 התערוכות שמוצגות ברחבי העיר.

על שבוע האיור

במשך עשרה ימים, בתאריכים 18-27 בנובמבר, מציגים ברחבי העיר כ־700 מאיירים ב־76 תערוכות.

שבוע האיור מתקיים בחסות עיריית תל־אביב-יפו בשיתוף פורטפוליו.

התערוכות מתקיימות במגוון של חללי תרבות ואמנות, בגלריות שיתופיות, במוזיאונים, במקומות בילוי ובמרכזים עירוניים ברחבי העיר.

בשבוע האיור  משתתפים מאיירים ותיקים וצעירים כאחד, שעוסקים בנושאים הקרובים לליבם ומתכתבים עם רוח התקופה.

במסגרת האירוע מוצגות תערוכות בנושאים כמו אדריכלות, ספרי ילדים, איכות הסביבה, טבע אורבני, אופנה, דו קיום, ילדי ישראל־עזה, בידוד ובדידות אל מול אופטימיות ונוסטלגיה, אהבה ויחסים, זהות מגדרית, נשיות ועוד.

 

השנה, השבוע מתמקד בדרום העיר, במזרח העיר וביפו, מה שבא לביטוי במיקום ובתוכן התערוכות, ובמגוון אירועים ופעילויות כמו:

סיורים מודרכים שיתקיימו ברחבי העיר

ערב הקרנה של סרטוני אנימציה שיתקיים באודיטוריום אניס

מפגשים של תצוגה ויצירה שיתקיימו תחת כיפת השמיים במתחם שולחנות האבירים בפארק התחנה

תערוכת חוצות ואירועי איור חופשי על הבר בפארק שרונה

מקבץ מובחר של תערוכות שיפתחו בגלריות ביפו העתיקה ביניהן תערוכת המיטב של שבוע האיור שתיפתח בגלריית הרחוב במתחם ועוד.

 

יובל סער, האוצר הראשי של שבוע האיור:

״שבוע האיור חוזר השנה למתכונתו המקורית – חג איור שנמשך עשרה ימים ושני סופי שבוע, וכבכל שנה מאות מאיירים ויוצרים מוצאים בו את הפלטפורמה האמנותית המתאימה להצגת עבודתם. המבט שמפנה השנה האירוע לשכונות ביפו ולשכונות הדרומיות והמזרחיות של העיר, הניב מספר רב של תערוכות שמציגות קשת רחבה של נקודות מבט: חלקן מתפייטות בשיר אהבה לעיר, חלקן מפנות מבט מהורהר אל תהליכי השינוי שעובר המטרופולין, וכדרכו של איור הן כולן מספרות את סיפור החיים האורבני היחודי של חלקיה השונים של העיר״.

 

תערוכות ומייצגים

הצצתי רק לחלק קטן ממגוון  הענק שמזמן השבוע.

גלריה BY5 ברחוב בר יוחאי 5, האמנית יעל פרידמן

 

בכניסה לגלריה חשתי סוג של חופש המוצגים המבהיקים נראו לי  ברגע  הראשון לקוחים מתקופה שאחרי השנתיים האחרונות אני מתגעגעת אליה. מאד הסתקרנתי לגבי החומר ממנו עשויה התערוכה  "השדה של גולדה" והופתעתי לגלות ששקיות הגלידה של 'גולדה' שמשו חומר הגלם ליצירת התערוכה שמעבר לשדה הפרחים , כוללת פרטים שקשורים לעיר, ציפורים,  מקקים, כלבים… הרבה דמיון ויצירתיות שפגשתי כאן התניעו את הצפייה שלי להמשך היום

גלריה P8   , גלעד סליקר

גלעד שנכח  בפסטיבל ערד ב1995 מספר סיפור בתמונות של האירוע הטראגי של הפסטיבל.  אירע שנשאר מודחק בזכרונו. הןא מתייחס לאירוע באופן חופשי , אסוציאטיבי הוא מעבד את הזכרונות במחשב . ובמרבית העבודות משתמש בתוכנת פוטושופ.  דרך גדלים וסדרות מוצג הדיסוננס בין העבודות,אוצרת: מיכל בוננו.

מרכז הקהילתי הגר״א

בנווה שאנן מציגה קבוצה נבחרת של 8 בוגרי 2020 מהאקדמיה ויצו חיפה, תערוכה שעוסקת בפטאליזם, בפחדים, בשידונים…

העבודות המוצגות הן פרוייקט הגמר של הבוגרים.

במסגרת התערוכה מוצגים הכדים עבודות שמתמקדות בתקופת הקורונה.

בית הצעירים – הקשת 49

 

בבית הצעירים שבקריית  שלום מתקיימת תערוכה קבוצתית בנושא 'הימים של בין זמנים'. התערוכה מתמקדת ברגעים שבהם החיים לא כאן ולא שם. מונח שגורם להתרגשות וציפיה מחד וכיווץ וחשש מהידך. המגיפה שמה את כולנו בהרבה רגעים כאלה. אוצרת:טל בן סירא

 

 

אודיטוריום אניס ביפו

האודיטוריום המדהים המכיל 450 מושבים , ברחוב הפעמונים 9 ביפו הפך במהלך הקורונה למרכז תרבות שמארח תערוכות וסרטים. כאן יתקיים לראשונה אירוע האנימציה של שבוע האיור שיכלול הרצאות, מפגשים, הקרנת סרטי אנימציה, של תמידי 11 בתי ספר שונים לאנימציה, תערוכה והקרנה על חזית המבנה של פרויקט ״במרפסת״.  צפיתי בשניים מבין סרטי האנימציה ונשארתי עם פה פעור, מדהים. אוצר: בן מולינה

הבית הסקוטי

המבנה העתיק , ברחוב יפת 52, שנבנה ב1882 היה סגור עד לא מזמן, שימש כבית חולים אנגלי. רגע לפני הפיכתו למלון נבחר הבית הסקוטי לשמש אכסניה לתערוכה ״טופס 17״. היוצרות בתערוכה  מנסות לנרמל את השיח על מחלות. התערוכה מציגה רומנים גרפיים, כרזות וקומיקס שעוסקים בהומור ובציניות במחלות שונות – מסרטן השד ועד אנדומטריוזיס. אוצרות: נעמה ריבה וענת שפירא.

גלריית יפו העתיקה

סגי איזקוב ונורית גרוס מציגים "חצי סוס מנצח- הברון מינכהאוזן, פרשנות גרוטסקית של בוגרי בצלאל לעלילות הברון מינכהאוזן בציורים ובתלת מימד. אוצרת: הילה נועם.

 

  B99  בכיכר  קדומים שביפו העתיקה

מוצגת התערוכה ״בית הוא רק״ עוסקת  במושג הבית והקשר שלו לבית קט עם גג אדום, ציור שגם ילדים וגם מבוגרים מציירים . במסגרת התערוכה מוזמנים המבקרים לצייר את פרשנותם למושג בית ולהוסיף את יצירתם ליצירות המוצגות.

אוצרת: רעות ברנע

 

מוזיאון יפו העתיקה

במוזיאון מוצגות שלוש תערוכות

 

 

״מילים טובות״ של מכון שנקר לחקר ולתיעוד העיצוב בישראל; אוצרת: תום כהן

בתערוכה ניתן לראות את גלגולה של המילה שלום באיורים לאורך השנים. מרתק לראות את האיורים והגרפיקה משתנים במהלך השנים

״התקופה הוורודה״ בהשראת התקופה הוורודה של פיקאסו, אוצרות:עינב  ויסמן ויולי פרץ קלצ'י.

"הומו פלורה" נועה אילן בוחנת דמיון ושוני בין מערכות הרבייה של צמחים ושל בני אדם., אוצרת טליה ינובר

 

סדנאות מקצועיות וסיורים מודרכים

אפטרסקול, בית ספר פופ־אפ למאיירים שנוסד בשבוע האיור 2018, יתקיים השנה במזא״ה 7 ויקיים סדנאות וכיתות אמן על ידי מיטב המרצים והמאיירים בארץ. בנוסף, גם השנה יתקיימו סיורים מודרכים בתערוכות ביפו וברחבי העיר. הסיורים (בתשלום) יתקיימו בהדרכת הצוות המיומן והמקצועי של Talking Art.

 

אירועי שבוע האיור מתקיימים על פי הנחיות משרד הבריאות. כל האירועים, התערוכות והפעילויות השונות מפורטות באתר עיריית תל-אביב-יפו ובאתר שבוע האיור, הקהל הרחב מוזמן להתעדכן בזמן אמת במועדי האירועים, המפגשים והסדנאות (בשל שינויים ותוספות שצפויים להתרחש בזמן אמת).

פרטים מלאים ועדכונים באתר שבוע האיור: illustrationweek.co.il

יזם ואוצר ראשי: יובל סער – פורטפוליו

צילום: נירה פרי

שלכם ובשבילכם,

נירה פרי

בלוגרית לייף סטייל,  מאמנת המתמחה באימון נשים

 

 

 

 

נירה פרי
נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים