רכישה של גריל גז – מדריך קניה

כשרוצים להכין אוכל לכל המשפחה אין דבר יותר ישראלי מלעשות על האש – הדרך הנוחה והקלה ביותר להשביע את הרעבים ולרצות את הקהל.

כשרוצים להכין אוכל לכל המשפחה אין דבר יותר ישראלי מלעשות על האש – הדרך הנוחה והקלה ביותר להשביע את הרעבים ולרצות את הקהל.

כולנו מכירים את מנגל הפחמים שדורש התעסקות וזמן כדי להכין ארוחה גדולה לכל המשפחה, אבל יש גם אפשרות אחרת להכנת בשר בחוץ והיא גריל גז אשר מסוגל לתת את אותה התוצאה בקלות מרבית. במדריך הבא נבחן איך לרכוש גריל גז מומלץ לפי כל הפרמטרים החשובים.

גודל הגריל

את גודל הגריל נבחר בדרך כלל לפי כמות הסועדים הממוצעת – הממוצע למשפחה ישראלית הוא בערך 5 עד 10 אנשים אם כוללים את כל הילדים וגם דוד או שניים. במידה ומחשבים את כל המשפחה המורחבת אפשר גם להגיע ל-20 סועדים. גריל גז בעל שטח צלייה של 3000 עד 4000 סמ"ר יספיק בערך ל-4 סועדים בו זמנית מה שאומר שתצטרכו לעשות כמה נגלות כדי להשביע את הסועדים. אם רוצים לבחור גריל גז גדול יותר אז כמובן שהוא יעלה יותר אבל יהיה נוח מאוד לתפעול.

מספר ועוצמת המבערים

נושא דומה מאוד לגודל הגריל הוא מספר המבערים – אפשר לבחור 3 מבערים, 4 מבערים 6 מבערים ואף יותר. ככל שיש יותר מבערים כך שטח וגם פיזור החום יותר גדול ואפשר להכין יותר בשר. לגבי עוצמת המבערים אפשר למדוד את עוצמת המבערים הכללית שנמדדת ב-BTU ובגריל סטנדרטי יכול הגיע ל-30 אלף עד 60 אלף BTU. עוד דרך למדוד את עוצמת המבערים היא לפי מבער בודד ואז מבער מספק בדרך כלל עשרת אלפים BTU.

ככל שעוצמת המבערים תהיה גדולה יותר כך אפשר יהיה להכין יותר בשר לכמות גדולה יותר של סועדים ובנוסף תהיה אפשרות לצלות את הבשר במהירות גבוהה יותר.

גריל גז או פחמים

יש המון יתרונות לגריל גז על גבי גריל פחמים לכן הרבה מאוד אנשים מעדיפים אותו:

  • גריל גז קל יותר להפעלה
  • גריל גז מהיר מאוד להדלקה – תוך כמה דקות הוא מוכן לפעולה
  • בגריל גז פיזור החום שווה יותר אז אין נקודות חמות וקרות אלא חום שווה על כל הגריל
  • גריל גז קל יותר לניקוי
  • גז זול יותר מפחמים
  • הבשר שיוצא מגריל גז אינו מעושן ולכן בריא יותר

"החיסרון" היחידי של גריל גז בהקשר הזה הוא שהבשר אינו יוצא מעושן כמו בגריל פחמים. עם זאת, לחלק גדול מהגרילים יש כירת צד במיוחד לחימום באש גבוהה מה שיוצר קרמול של הבשר ונותן לו טעם מעושן.

מחיר

מחיר של גריל גז יכול לנוע בין 1000 ש"ח ל-10,000 ש"ח ומשתנה לפי כל הפרמטרים שציינו למעלה. גריל גז של מותג בעל 3 מבערים אמור לעלות בין 1500 ל-3000 ש"ח. גריל גז עם 4 מבערים הוא גדול יותר ואפשר לרכוש ב-3000 ש"ח עד 5000 ש"ח.

אמינות עמידות ובטיחות

אלה שלושה דברים חשובים מאוד כשבוחרים גריל גז – היינו רוצים גריל גז עמיד ואמין שיחזיק להרבה שנים, שעשוי מחומרים עמידים לאש חמה כמו נירוסטה. גריל גז זה לא מוצר שקונים כל יום וכמה שהגריל יהיה אמין יותר כך נהיה בטוחים שרכשנו את הגריל הנכון בשבילנו.

גריל הגז חייב לעמוד בתקן בטיחות ישראלי ואמריקאי בגלל שמדובר במוצר דליק שיכול להיות מסוכן.

 גריל גז של המותג האמריקאי קנמור

גריל גז של חברת קנמור (Kenmore) האמריקאית הוא איכותי, אמין ובעל מסורת של יותר ממאה שנים. יש לנו גרילים בעלי 3 ו-4 מבערים שמסוגלים לצלות את הבשר במהירות ואיכות שאין להרבה גרילים. אתם מוזמנים להתרשם מהמגוון שאנחנו מציעים באתר kenmoregrills.co.il.