רודפי המדרכות

אתמול בקרתי בתערוכה המרכזית של 'אוהבים אמנות'  רודפי המדרכות בפארק המסילה שמאחורי בית רומנו בת אביב. הפארק משתרע כיום עד מתחם התחנה. הפרטאץ שהוא חלק מהדי נאי  של הישראליות, מושג של קישון המבטא דלות של חיבורים וקיום מערכות שונות בו זמנית  לאורך זמן,  מצא מבעים שונים בתערוכה מעניינת ומאתגרת מחשבתית.
התערוכה כוללת פסלים, מיצגים ומשתתפים בה 30 אמנים

 

אתמול בקרתי בתערוכה המרכזית של 'אוהבים אמנות'  רודפי המדרכות  בהשתתפותם של 30 אמנים. חניתי ברוטשילד 1 ואפליקציית מפה הובילה אותי לפארק המסילה שמאחורי בית רומנו . כבר במעבר בבית רומנו הופתעתי לגלות מקום שוקק חיים עם פינות ישיבה וקפה .  הוזמנתי לסיור עיתונאים בהנחיית אוצרי התערוכה : עומר שיזף ויואב וינפלד.

את פארק המסילה ששוכן למרגלות בניין נווה צדק ומשתרע עד מתחם התחנה לא הכרתי  מקום מדהים שמאפשר מבט על הערבוב של ישן וחדש  שכל כך מאפיין את תל אביב כיום.

על התערוכה

הרעיון לתערוכה 'רודפי המדרכות' עלה מתוך התבוננות בעיר תל אביב  וחיפוש מענה לשאלה מה אם נתבונן בעיר כאסופה של מרחבים פרטיים המתנגשים ונלחמים האחד בשני?

הפרטאץ שהוא חלק מהדי נאי  של הישראליות, מושג של קישון המבטא דלות של חיבורים וקיום מערכות שונות בו זמנית  לאורך זמן,  מצא מבעים שונים בתערוכה מעניינת ומאתגרת מחשבתית.

יש סמליות בבחירת המקום שבו יש מסילה שמובילה לשום מקום  ובאופן יצירתי נעצרת מול יצירה מקורית של הכותל.

המבקר בתערוכה  מאותגר באמצעות המוצגים להרים את הראש מהמדרכה ולהתבונן בנוף המקומי.

בחרתי להביא טעימה  מהמגוון העשיר שמצפה לכם  בתערוכה חייבת לציין שהבחירה אקראית  כיוון שכל מיצג מהווה שלמות  רעיונית וביצועית והסביבה היא חלק ממנו כך שאין תחליף לביקור ולחוויה.

הבנאליות של הראם- גיא זגורסקי

 

שלט לד שהשתלט על הסביבה וחטף התקף נוירוטי . השלט  שהוא סמולציה לבני האדם שחיים את תרבות הראווה ולא בוחלים באמצעים להתבלט. נו באמת, מתי שלט העליב אתכם?

שומרים- רועי כרמלי

רועי מציב בחצר פרטית פסלי נחשים משעווה שנמצאים בשלבי בעירה שונים. הנחשים המתכלים מבטאים שינוי , שינוי, טרנספורמציה ואבולוציה. כמו הנחש שמשיל את עורו כך נחש השעווה נמצא בשלבי חיים שונים  והופך לאובייקט טקסי של זיכרון.

התמזגות חלל חדר עם החלל שבחוץ-ולאד ננקה

ולאד השתמש כבסיס לעבודתו בעיור ממדריך אדריכלות משנת 1977 הממחיש קנה מידה לחדר  ביחס לגודל אדם. הפסל שהוא הגדלה של האיור  יוצר מרחב בין הדמיה אדריכלית למבנה  מושלם.

בית תה נייד-ריינר פרוהסקה (אוסטריה)

ריינר בונה  בתי תה ניידים המורכבים מפרופילי עץ ורצועות . בית התה מזמין לשבת בתוכו ולהתכבד תה. שימו לב למבנה המעניין.  חדרי התה  שנפוצים במזרח הם מקומות לאינטראקציה ופסק זמן מהשגרה.  הגרסה של בית התה התל אביבי נבנתה על ידי צוות מקומי בהנחיית האמן.

אש מדברת- אנה ווילד

עבודה מתחת לגשר המוביל לנווה צדק שמשמש מקלט לדיירי הפארק חסרי הבית . אנה הציבה מעין סנה בוער שמתלקח מדי פעם  ומזהיר את דיירי הפארק.

גב קיר- תכלת רם

ארון קיר מפורק שיצא מהבית ומוצב בחוץ כשהוא בתפקיד נוף  מפורק לריבועים המפוזרים על המדרון ומדמים את המבנים המקיפים אותם.  העץ שהיה בתפקיד הביתי חוזר לחוץ ושואף לחזור למקור להפוך לעץ.

תותחים קלים- נועה רשף

נועה רשף מציגה במתחם מוזיאון צהל הנטוש את המייצג תותחים קלים. הקהל צופה במייצג דרך חלונות הגדר של המוזיאון. במייצג נועה בוחנת את היחסים שלה עם עצמה ויחסיה עם הקהל . המייצג מתקיים בשעות המצויינות על לוח.

לסיכום

כפי שציינתי בכל אחת מהעבודות  הושקעה מחשבה ויצירתיות היצירות הן חלק מהנוף והאוירה שמסביב.

התערוכה עד מחר שבת 16.10.21

בשבת 10.00- 23.00

סיורים מודרכים ב 10.00 ב 12.00  וב 16.00

ממליצה להשתתף בסיורים.

אל תחמיצו

צילום: נירה פרי                        

שלכם ובשבילכם,

נירה פרי

בלוגרית לייף סטייל,  מאמנת המתמחה באימון נשים

 

 

 

 

נירה פרי
נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים