קמתי לתחייה

מי מכם שקורא את הפוסטים שלי בשנים האחרונות מודע למסע המרתק שאני עוברת מאז אותו יום, ככה פתאום, באמצע החיים, לפני אוטוטו 5 שנים (מדהים איך שהזמן עובר). במהלכו פגשתי אנשים מופלאים ולמדתי מיליון דברים על עצמי ועל אהוביי, הפכתי למרצה ולסוג של דוברת בתחום בריאות הנפש. וכל הזמן, תוך כדי תנועה לא הפסקתי לחפש את הדבר שאני רוצה לעסוק בו בהמשך חיי. משהו שישלב את ערך הנתינה, תחושת המשמעות וכמובן יהיה גם מקור פרנסה (בסוף צריך גם ללכת למכולת). אני בטוחה שאתם יכולים לדמיין איזה כיף זה להרגיש שמצאתי אותו! המצחיק שהוא היה לי מתחת לאף כל הזמן…

מי מכם שקורא את הפוסטים שלי בשנים האחרונות מודע למסע המרתק שאני עוברת מאז אותו יום, ככה פתאום, באמצע החיים, לפני אוטוטו 5 שנים (מדהים איך שהזמן עובר). במהלכו פגשתי אנשים מופלאים ולמדתי מיליון דברים על עצמי ועל אהוביי, הפכתי למרצה ולסוג של דוברת בתחום בריאות הנפש. וכל הזמן, תוך כדי תנועה לא הפסקתי לחפש את הדבר שאני רוצה לעסוק בו בהמשך חיי. משהו שישלב את ערך הנתינה, תחושת המשמעות וכמובן יהיה גם מקור פרנסה (בסוף צריך גם ללכת למכולת). אני בטוחה שאתם יכולים לדמיין איזה כיף זה להרגיש שמצאתי אותו! המצחיק שהוא היה לי מתחת לאף כל הזמן, אבל כנראה הייתי צריכה לעבור את כל הדרך עד שבחרתי לבחון אותו ברצינות. ה-NLP נכנס לחיי כמו רוח סערה ומאז נושף לי בעורף ודוחף אותי קדימה. מאז שזה קרה כל מי שסביבי שומע עליו ויש להם שאלות לגבי הדבר הזה שאני כל כך מתלהבת ממנו. החלטתי שהגיע הזמן להחיות את הבלוג שלי פה בסלונה!

מה זה NLP ואיך זה עובד? ה-NLP היא גישה המבוססת על ההנחה שלאדם יש את המשאבים הנדרשים להשגת כל מטרה שישים לעצמו. עבורי, עצם הידיעה הזו מעניקה עוצמה, שלווה ובטחון. זו הזדמנות נפלאה לחוות כמה הכל יכול להיות פשוט. יש אמרה מקסימה שאימצתי לי לאחרונה: LIfe is simple, it's just not easy.

מה הכוונה במטרה? מטרה יכולה להיות קשורה לחיי הפרטים או העסקיים ובמידה מסוימת אפילו לדברים גדולים ממני (למשל שלום עולמי…). מטרה יכולה להיות משהו שאני רוצה שיקרה בעתיד. לדוגמא: אני רוצה שתהיה לי קליניקת NLP משגשגת. היא גם יכולה להיות רצון שלי לשנות התנהגות שמפריעה לי. לדוגמא: אני רוצה להישאר רגועה כשאני נכנסת הביתה והוא מבולגן. היא גם יכולה להיות קשורה למערכת יחסים בחיי. לדוגמא: אני רוצה שתהיה לי תקשורת טובה עם בעלי. הגדרת המטרה לא מספיקה. כדי להשיג אותה אנחנו צריכים להיות ממוקדים ולא מזיק להאמין מכל הלב באמרה "אין דבר העומד בפני הרצון!"

מה מונע מאיתנו להשיג את המטרות שלנו? הנחת יסוד נוספת ב NLP היא שהפעולות שלנו בחיים נובעות מהפרשנות שלנו את המציאות והפרשנות שלנו נובעת מהאמונות והערכים שלנו, שלעיתים נשרשו כשהיינו ילדים. דוגמא למשפטים שאנחנו אומרים לעצמנו: "אני לא מסוגלת להפסיק לעשן…" או "אני לא יכולה לעשות דיאטה…" או "אני לא יודעת לשווק. שמישהו יביא לי לקוחות ואני אתן להם שירות נפלא…" או "אין מה לעשות, אני חייבת שהכל יהיה נקי ומסודר…". כל המשפטים האלו נובעים מאמונות פנימיות שקיימות ובכדי שנצליח להשיג את המטרות שלנו, אנחנו צריכים להניח אותן בצד וכמו שאומרים: להפוך את התקליט. 

מה קורה בפגישת NLP? בשלב הראשון נדייק את המטרה, בכדי שנוכל לדעת בצורה ברורה וחד משמעית שהשגנו אותה.
בשלב השני, נעבור יחד את אחד מהתהליכים הנפלאים שקיימים בארגז הכלים החדש והצבעוני שלי, תסמכו עלי שאבחר בשבילכם את הטוב ביותר עבורכם!
בשלב השלישי, ניפרד אחרי שתקבלו ממני טיפים להמשך המסע המופלא שמחכה לכם מהרגע שאתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים ומה הכיוון הנכון להגיע לשם.

פגישה אחת זה מספיק? בשיטה שפיתח יוסי קדמי, אכן פגישה אחת מספיקה! אחריה יהיו לכם את הכלים כדי להתקדם למטרה שלכם בקצב שתבחרו.

לסיכום, NLP זו שיטה נפלאה להפוך חלום למטרה ממוקדת, לעשות שינוי בדפוס התנהגות או חשיבה שתוקעים אותנו בחיים ובכלל, הזדמנות לחוות כמה הכל יכול להיות פשוט.
מהיום, תפסיקו להגיד "זה המצב, אין מה לעשות", כי למזלכם גילו לי את הנוסחא למיגור תחושת חוסר האונים והחלפתה ביצירתיות שקיימת בתוכנו, רק שלפעמים קורה שהיא מוסתרת תחת שכבות של שמיכות ישנות שהגיע הזמן להיפתר מהן.

רוצים להיווכח בקסם הזה בעצמכם? חייגו 052-6032709 ונצא לדרך!!

 

חמוטל ינאי
מנהיגה מלידה, נשואה מעל 20 שנים ואמא לשלושה ילדים. מדעי המחשב והיי טק הם חלק מהרזומה שהביא אותי לרצות משהו לנשמה. כותבת, אשת קהילה פעילה, מקימת מעגלי נשים, ראש שבט צופים, יוצרת קהילה מחבקת ופעילה בתחום בריאות הנפש בישראל. עוסקת בפיתוח עסקי, חושבת בקול את מה שבלב ומובילה דעת קהל. לא פוחדת לטפס על סולמות גבוהים. כיום אני מרצה ומנחת NLP מוסמכת. לפני מספר שנים אובחנתי עם הפרעה דו-קוטבית ובחרתי להפוך את "הלימון ללימונדה". "ככה פתאום, באמצע החיים" היא שם ההרצאתה הסוחפת ומרגשת המגוללת את הסיפור שלי. הרצאתי החדשה, "ממשבר לצמיחה" עוסקת בתהליך אותו עברתי שהביא אותי למקום בו אני נמצאת היום.