צילומי עירום, תנועה, מחול, ארוטיקה ואהבה בתערוכה חדשה "לילה" של הצלם אילן בשור

התערוכה מבטאת את האהבות הגדולות של בשור צילומי עירום, תנועה, מחול, ארוטיקה, אהבה, והשילוב שלהם ביצירה. צילומיו, המעידים על בימוי מוקפד של אמן יצירתי, השואב השראתו מתחומי אמנות מגוונים, הם בעלי איכות ציורית וקומפוזיציות מקוריות. הצילומים הראשונים בפרויקט 'לילה' נעשו בסביבת ביתו של בשור (הכפר הירוק) – הרפת, העצים, השבילים העזובים, הספסלים היתומים, מקומות בהם העביר את שנות ילדותו ובגרותו בקיבוץ געש, שעזב לפני שנים. בהמשך עבר לצלם בנוף אורבני יותר, בתל אביב.

צילום אילן בשור

"את לילה, פרויקט שנמשך שנה, התחלתי עם פרוץ הקורונה, ובעצם הוא התאפשר לי בזכות הקורונה", אומר אילן בשור", הרחובות הריקים, העירומים לחלוטין, בעיקר בימי הסגרים, בשעות הקטנות של הלילה, אפשרו לי לצלם באופן חופשי ללא הפרעה ולהגשים חלומות צילום שחולמים רק בלילה. קיבלתי הזדמנות לצאת מאזור הנוחות שלי – הסטודיו, ולצלם בלילות, דבר שמיעטתי לעשות בעבר. הלילה מלא מסתורין. האור אחר, כמובן, והאפשרויות בלתי נגמרות. אפשר לשמוע את השקט דרך העדשה. הסאונד בחוץ בלילה שונה מאוד מהסאונד בשעות היום" .

צילום: אילן בשור

הצילומים הראשונים בפרויקט 'לילה' נעשו בסביבת ביתו של בשור (הכפר הירוק) – הרפת, העצים, השבילים העזובים, הספסלים היתומים, מקומות המהדהדים את שנות ילדותו ובגרותו בקיבוץ געש, שעזב לפני שנים. בהמשך עבר לצלם בנוף אורבני יותר, בתל אביב.

"מצאתי סמטאות, רחובות ואתרים מעניינים, בהם חניון ריק בפלורנטין, גיליתי את גשר יהודית ואת שכונת מונטיפיורי הקסומה", מוסיף בשור, "הסתובבתי ברחוב ביאליק האהוב עליי, בית העיר ההיסטורי, מוזיאון תל אביב ועוד".

צילום: אילן בשור

התערוכה תלווה בספר עם צילומי התערוכה ועוד מספר צילומים נבחרים שלא נכללו בה, בהדפסה איכותית, בפורמט 30/30 ס״מ, כריכה קשה. בנוסף יודפס הספר במהדורה מוגבלת מיוחדת, 20 עותקים בלבד,  40/40 ס״מ [!] כריכה מהודרת.  את הספרים ניתן לרכוש בתערוכה עצמה או באתר של אילן בשור.

אילן בשור, יליד קיבוץ געש, בוגר האקדמיה לאומנות ולעיצוב בצלאל המחלקה לצילום, ירושלים 1986. בשור הוא בעליו של סטודיו לצילום בתל אביב. הוא מצלם בשביל משרדי הפרסום המובילים, חברות התקליטים, מוזיקאים, מעצבים ועוד. לצד הצילום המסחרי הוא עוסק בצילום אישי-אומנותי. הציג תערוכות יחיד והשתתף בתערוכות קבוצתיות, בארץ ובחו״ל. בשנת 2002 ראה אור ספרו "פנים מוכרות"  בספריית מעריב, ובו כמאה תצלומי דיוקנאות של הדמויות המרכזיות בתחומי הבמה והמוזיקה בישראל. את ההקדמה לספר כתב העיתונאי והסופר רון מיברג. בשנת 2017 ראה אור ספרו השני "אילן בשור מצלם תרבות ישראלית״ באמצעות 'הדסטארט', פלטפורמת גיוס חברתי לפרויקטים וליזמים יצירתיים. הספר כולל תצלומים של מאה שחקנים, מוזיקאים ויוצרים. את ההקדמה לספר כתב איש הרדיו המוערך, יואב קוטנר.

פתיחה: יום שישי 10/9 12:00

נעילה: יום חמישי  30/9

בית מרס, יוצרים ומעצבים תרבות | הרצל 158 תל אביב | קומה 4

צילום תמונה ראשית: אילן בשור