צילומי משפחה מא' ועד ת' – מרגע ההחלטה ועד לאלבום המודפס

צילומי משפחה מא' ועד ת' – מרגע ההחלטה ועד לאלבום המודפס.
מצאתם סיבה טובה לצילומי משפחה – אז מה עכשיו?
בפוסט הזה אפרט בפניכם את התהליך שתעברו מבחירת הצלם, הלוקיישן והסטיילינג ועד האלבום המרגש שישאיר לכם חוויה ומזכרת לחיים.

צילומי משפחה מא' ועד ת' – מרגע ההחלטה ועד לאלבום המודפס
צילומי משפחה
צילומי משפחה בים

החלטתם שאתם רוצים לעשות סשן צילומי משפחה – איזה יופי!  

מצאתם סיבה טובה או יותר נכון, אמא/אבא החלטת שזה הזמן 😊 אז מה עכשיו?
בפוסט הזה אפרט בפניכם את התהליך שתעברו עד לסשן צילומי המשפחה.

מציאת הצלמ.ת המתאימים לכם

חיפוש בגוגל, אינסטגרם או פייסבוק יניב כמות גדולה של צלמים.
חשוב מאוד שתסתכלו באתר שלהם/עמודי הסושיאל – יש סגנונות טבעיים ויש שמבוימים. יש בטבע ויש בסטודיו – תראו שאתם מתחברים לסגנון הצילומי ולאופי העבודה.

הסכם העבודה

הצעת המחיר/הסכם העבודה חשובים מאוד. זהו מסמך המפרט את כל תנאי העבודה, אפשרויות הלוקיישנים, זמני הצילום, כמות התמונות, סגנון העריכה, מתי יתקבלו התמונות, תנאי הביטול, המחיר ועוד דגשים רלוונטים.

בחירת לוקיישן לצילומי המשפחה

כל התנאים מתאימים, התאריך נקבע וכעת זמן לרדת לפרטים.
מבחינת מיקומים לצילומים, יש שפע גדול וזו החלטה משותפת שלכם ושל הצלמ.ת, שמכיר היטב את האפשרויות השונות וזמני הצילום המתאימים. הצלמ.ת יכול להציע את מה שהכי נכון ומתאים לכם. ניתן להצטלם בטבע – ביערות, במטעים שונים (לפי עונות השנה), בשדות, בים ואפילו אצלכם בבית! חשוב לציין האם ישנו קושי בניידות או כל פרט שחשוב יהיה לצלם לדעת כדי שיוכל להתאים את המיקום ואת ההנחיות בסשן עצמו. הכרות מקדימה ותיאום צפיות היא ערובה להצלחה.

צילומי משפחה חוויתיים בטבע

הנחיות לבוש וסטיילינג

בהתאמה ללוקיישן הנבחר לצילומי המשפחה, תקבלו הנחיות כלליות לגבי הלבוש, מבחינת הסגנון – חגיגי או נינוח (לרוב ביגוד חלק ונקי – כדי שהסטייל יעמוד במבחן הזמן) והצבעוניות המותאמת למקום בו תצטלמו – גוונים פסטליים עדינים, צבעי אדמה וכיו"ב.

שיחה מקדימה

ההמלצה שלי – ברגע שכל הפרטים החשובים של סשן צילומי המשפחה המקצועיים נסגרו (תאריך, מיקום, לבוש ושעה) כנסו את המשפחה לשיחה קצרה. ספרו לילדים בהתרגשות על הצילומים, היכן הם יהיו וכמה כיף יהיה לכולם לבלות ביחד זמן משפחה נטול הסחות דעת, זמן של חיבור והנאה. ספרו להם גם על האלבום שניתן יהיה לדפדף בו (ושהתמונות בו יבחרו ע"י כולם) או על התמונות המודפסות שיהיו תלויות על הקיר, שכולם יוכלו להתגאות בהן וליהנות מהחוויה שוב ושוב. ככל שהם ידעו בבירור לקראת מה הולכים ולמה זה חשוב לכם ולהם, הסיכוי לקבל את שיתוף הפעולה שלהם יגדל.

ואם הם לא משתפים פעולה?

יום הצילומים הגיע, כולם לבושים, מוכנים ומתרגשים, עושים הכרות עם הצלמ.ת ואופס, אחד הילדים, לא בא לו. שני עושה פרצוף, אחר מתחבא מאחורי אמא ובוכה. המתבגר מסתכל לרצפה במבט קשוח…
אז רגע לפני הגערות, העונשים, העצבים או אולי השוחד – שחררו – כי באנו להינות. המבוכה מול אדם זר, אי הנוחות לעמוד מול מצלמה, מקום לא מוכר – כל זה רק טבעי שיקרה.  זכרו שכמו שאתם מתרגשים, ואולי נבוכים – כך גם הם. וכצלמת שצילמה לא מעט משפחות, יש כמה וכמה טריקים שעובדים (ברוב הזמן, על רוב הילדים). מתחילים עם ההורים והילד שזורם.  אחרי זמן קצר, כשכל תשומת הלב שלהם מופנית אחד לשני ולילד שאיתם, האחרים רוצים גם :-). בסוף, גם את הילדים העקשנים ביותר, יש דרך להביא להיות בתמונה, גם אם זה לא יהיה בדיוק הפריים שדימנייתם. מנסיון, די מהר הם נכנסים לעניין, מקבלים את ההנחיות העדינות של הצלמ.ת (דגדודים, העפת עלים, ריצה משותפת ועוד ועוד) והסשן זורם. אפילו יש מצב שהם עצמם יבקשו פריימים מסוימים שהם רוצים וזה קורה!

הסשן הסתיים – מה עכשיו?

עכשיו מחכים 😊

יש תהליך עבודה מסודר לכל צלמ.ת. יש זמן סינון תמונות, זמן בחירת התמונות לעריכה (ע"י הצלם או ע"י המשפחה), זמן עריכת התמונות וזמן לעיצוב אלבום / הדפסת התמונות כרצונכם. זה יכול לקחת בין שבועיים לחודש ולפעמים אפילו יותר.

וכעת – דמינו לרגע את הסיום:

השליח דופק בדלת. "האלבום הגיע!".

כל בני המשפחה נאספים ביחד בסלון או עומדים לידי שולחן האוכל בהתרגשות ומדפדפים. האושר והגאווה על המשפחה היפה שלכם ניבטים מכל תמונה ועל הפנים של כל המשפחה.

"יו – איזה פרצוף עשיתי פה", "מה, עשית לי קרניים?" יא איזה יפה אני בשמלה הזו", "איזה מגניב יצא שכולנו קפצנו באוויר" ואתם ההורים, מסתכלים על הקסם הזה שיצרתם ביחד – המשפחה שלכם והלב מתרחב.

ואני אומרת – למה אתם מחכים?
מצאו את הצלמ.ת שלכם וצרו לכם חוויה וזכרון מרגשים לחיים!

שלכם, חגית

חגית אבן-חן
היי, כיף שבאתם ונעים להכיר :) אני חגית אבן-חן, צלמת בנשמה!אמא לירדן ואלמוג, נשואה לאיתי וגרה במושב חגור.מאז ומתמיד הייתי זו עם המצלמה ביד בכל אירוע, שמתעדת את מה שקורה מסביב ומאז שהילדים נולדו, הצורך והרצון לתעד ולצלם התעצם. את הפנים המתוקות, את הזחילות, הצעדים הראשונים, הפנים המרוחות באוכל, היום הראשון בבית ספר ו...הבנתם את הרעיון :-)אני אוהבת אנשים ונהנית לתעד את הקסם שקורה בפשטות של החיבור האנושי כשמתחבקים, מנשקים, מדגדגים ואוהבים (וגם כשעושים פרצופים) - קסם שיוצר תמונות אישיות וייחודיות שמרגשות כל פעם מחדש וכל זאת בתפאורה לבחירתכם - בטבע המגוון או בביתכם, בתאורה טבעית ומחמיאה.אני מתמחה בצילום משפחות, צילומי דורות (משפחה מורחבת), ילדים, היריון, בוק בת/בר מצווה, ניובורן טבעי ואירועים קטנים.