פרדוקס המתי רואים אותך שוב

מה זה בכלל הפרדוקס ומאיפה התחיל, למה חיביים את זה בשביל להמשיך הלאה, מה קורה לבנות ש"כבר ראו הכל", ולמה לפעמים אנחנו פשוט רוצים להיות שם, בלי לחשוב יותר מידי

בחורה עם מחשב נייד

אחרי הרבה ניסיונות בתחום האהבה, פתאום הבנתי: שיש כאן פרדוקס. מה זה בדיוק הפרדוקס הזה? הנה:
יצאת עם מישהו. היה כיף, ובשבילך עצם העובדה שלא השתעממת לגמרי בעודך מעבירה בראש את כל המשימות שלך למחר או לעשור הקרוב –  זה מספיק טוב בשביל לרצות לראות אותו שוב.
והדייט אפילו נגמר בתחושה שאולי יש למה לצפות.
כשבסוף מגיעה ממנו השאלה הזו, מתי רואים אותך שוב, את כבר רואה בזה חצי מחמאה. אבל לא נותנת לזה להשפיע עלייך יותר מידי.
פה מתחיל הפרדוקס:
מצד אחד, יש מצב שאת יכולה לדמיין את מה שבקושי כרגע התחיל נגמר ב"אושר ועושר עד עצם היום הזה". ואת יכולה לומר לעצמך שעם מי שיושב פה לידך יש מצב להגיע אפילו לקפה בבוקר בלי יותר מידי בלגן מיותר.
מצד שני,  את קולטת שאת לגמרי בגישה של: "לא אכפת לי מה יהיה. גם ככה לא התלהבתי יותר מידי". עובדה! חברים ששאלו אותך איך היה הדייט  קיבלו את התשובה "היה בסדר, נראה, מוקדם מידי לדעת".
עכשיו –  את גם בכלל מאוד רציונלית, וברור שאם הוא לא יתקשר את פשוט תזכירי לעצמך שגם ככה לא היית יוצאת עם מישהו שהפעם האחרונה שהוא עשה ספורט הייתה בצו ראשון, ושמדבר איתך על מזג האוויר במובן הפשטני של המילה (שום שקע ברומטרי לא נראה באופק, אם כבר אז יותר בכיוון של חזית קרה מהצפון).
מבחינתך שום דבר לא יוכל לצאת לפועל בלי שתאמצי גישה של: אין לי מה להפסיד. זה בדיוק הפרדוקס שמניע אותנו ואילולא הוא – שום דבר לא היה ממשיך הלאה!
פגישות שניות ושלישיות לא היו נקבעות, וגני אירועים נחשבים היו הופכים בלילה אחד לפארקים ירוקים שאפשר גם לרוץ בהם – רעיון לא רע כשאני חושבת על זה.

למה זה קורה?

לא ברור. בכל זאת, מה שקובע זה התוצאה. מי יתקשר או לא יתקשר, ומי ישלח הודעת טקסט שלא פוגעת לו באגו?? זה לא מה שחשוב פה. אם זה לא קורה ביניכם – אז זה לא היה צריך לקרות כנראה. לא משנה מי כתב את זה קודם בתוספת סמיילי קורץ.
שכל אחד ישב קצת עם עצמו ויחשוב איפה זה תופס אותו. אם על כל דבר בחיים נחליט מראש שלא אכפת לנו – מבחינתי זה אומר לוותר מראש על כל מה שאנחנו חולמים עליו. אומרים שחלומות גורמים לנו לשלם מחיר יקר, אבל כל עוד לא וויתרת?? יש סיכוי שזה יקרה.
ברגע שוויתרת? הסיכוי הזה מצטמצם מאוד.
מזכיר לי את הבחורה שגרה לבד בפנטהאוז מקסים ומאוד רוצה לצרף אליה מישהו, אבל זה בתנאי שהוא מרוויח מספיק ויש לו אוטו עם סמל של חיה קופצת מקדימה. 

 מי מתי ואיפה?

ההישארות בפרדוקס וה"פני פוקר" לא יעזרו. הפרצוף הקשוח לא מחמיא לך ויוצר קמטים בפנים. הודעות טקסט שלא אומרות שום דבר לא יובילו לשום מקום.
נכון שרק בארמון של סינדרלה מאמינים שיש נסיך ויש סנדל זכוכית תואם ובקיץ שלנו המקסימום שאפשר להגיע אליו זה כפכפי אצבע, אבל זה עדיין לא אומר שאסור לך להאמין באהבה.
53-P1100505