פסטיבל הקולנוע ירושלים ייפתח ב-21 ביולי בבריכת הסולטן בהקרנת בכורה חגיגית של "משולש העצבות" הזוכה הגדול של פסטיבל קאן

"משולש העצבות" הוא סרטו החדש של הבמאי השוודי המוערך רובן אוסטלונד ("כוח עליון", "הריבוע"), קומדיה שנונה בהשתתפות וודי הרלסון. פסטיבל הקולנוע ירושלים יתקיים השנה בתאריכים 21 ועד 31 ביולי, 2022 בסינמטק ירושלים.

מהדורתו ה-39 של פסטיבל הקולנוע ירושלים תיפתח, כמיטב המסורת, באירוע חגיגי בבריכת הסולטן ב-21 ביולי, תחת כיפת השמים, בהשתתפות כ-5,000 צופים ואורחים בהקרנת הסרט "משולש העצבות".

Triangle of Sadness Fredrik Wenzel ©Plattform Produktion

"משולש העצבות", סרטו דובר האנגלית הראשון של הבמאי המוערך וזוכה הפרסים רובן אוסטלונד, סחף את הקהל בהקרנת הבכורה העולמית שלו בקאן והוכרז מיידית כמועמד מוביל לזכייה בפרס הגדול. הסרט הוא סאטירה מושחזת על האלפיון העליון, על משפיענים ומשפיעניות ועל פערי המעמדות. במרכז העלילה ניצבים דוגמנית מצליחה ודוגמן מצליח קצת פחות שמנהלים קשר הנע בין הרומנטי לאינטרסנטי. השניים יוצאים לשיט על ספינת תענוגות שרוב התיירים בה הם מיליונרים ואוליגרכים המתייחסים בפטרונות לעובדים שעל הסיפון, אבל את ההפתעה האמיתית הסרט שומר לסוף.

חמש שנים לאחר שזכה בדקל הזהב בפסטיבל קאן על "הריבוע", רובן אוסטלונד שיחזר את ההישג הודות לסרט "משולש העצבות", והצטרף בכך למועדון מצומצם של במאים שזכו בפרס היוקרתי יותר מפעם אחת (הכולל את פרנסיס פורד קופולה, מיכאל הנקה, האחים דארדן ואמיר קוסטוריצה).

"משולש העצבות" הוא סרט שלא מפסיק להפתיע, להצחיק ולהבריק, והוא מבהיר מדוע טיפס אוסטלונד לצמרת הקולנוע העולמי: הוא מיטיב לכתוב ומפליא להשתמש במצלמה, בעריכה, במוזיקה ובצוות השחקנים והשחקניות, בהם בולט וודי הרלסון בהופעה נהדרת כרב-חובל שיכור. הסרט יופץ בישראל על ידי בתי קולנוע לב.

פסטיבל הקולנוע ירושלים יתקיים השנה בתאריכים 21 ועד 31 ביולי, 2022. כבכל שנה, יציג הפסטיבל תכנית אמנותית עשירה ומקיפה הכוללת יותר מ-200 סרטים מ-50 מדינות, עשרות בכורות חגיגיות של הסרטים הישראליים הבולטים של השנה, כמו גם סרטים מדוברים שזכו בפסטיבלים מובילים בעולם ובהם ברלין, קאן, ונציה, סאנדנס ואחרים.

בעשרת ימי הפסטיבל יתקיימו הקרנות בכורה נוצצות, הקרנות סרטים, אירועי חוצות ברחבי ירושלים ולצידם שלל אירועים באולמות הקולנוע ובמתחמי הקרנה בעיר. ייערכו תחרויות סרטים נושאות פרסים עם צוותי שיפוט בינלאומיים, מפגשים עם יוצרי קולנוע מהארץ ומהעולם, קבלות פנים ואירועים מקצועיים לאורחי תעשיית הקולנוע מהארץ ומחו"ל ועוד.

פרטים באתר הפסטיבל.