עם יד על הלב, תמורת מה הייתם מוותרים על 150,000 ש"ח לחודש?

יום רביעי 18:00, דיאנה ואני על חוף הים בתל אביב,חמש דקות אחרי אנחנו כבר נכנסות למועדון הפוסיקט בכיכר אתרים. בחוץ מונחות מספר ספות אדומות ממוספרות במספרי מתכת קטנים,רמז למה שנראה בפנים

ספות אדומות הן רמז קטן למה אנחנו הולכות לראות ספנים

IMG-20190914-WA0017

השבוע לראשונה הלכתי למועדון חשפנות, טוב זה לא ממש מדויק כי לא הייתי מכניסה את כף רגלי למועדון חשפנות, מקום בו יחידים וחבורות של גברים מגיעים יחד לצפות בנשים במקום הכי נמוך שלהן, להתגרות מהן יחד, להשפיל אותן, לשלם תמורת זה ואז במקום להתבייש ולהסתיר את זה הם יוצאים משם מרגישים על גג העולם ומחכים לפעם הבאה, מייצג את כל מה שאני מאמינה שצריך להיות מודר מהעולם.

המיקום הכי מדהים בארץ, מטר מהים, מבנה עגול ומרשים עם חלונות שצופים לנוף של 360 מעלות אבל במשך שנים לא נכנסה בהם קרן אור. מקום חשוך,כל החלונות כוסו מבפנים בקירות גבס שנצבעו בשחור, קירות הגבס כוסו בווילונות שחורים שמעולם לא הוגפו ונורות קטנטנות שיקיר, היזם החברתי שנכנס להפעיל את המקום, מספר שהן הנורות היחידות שנתקל בהן, שניתן להגיד שעשו חושך.

מועדון חשפנות באמצע תל אביב שמקבל רישיון עסק עליו רשום וחתום "מועדון זמר (חשפנות)",מועדון שיכל לממן שכירות בגובה של 150,000 ₪ לחודש! אני מנסה ובסוף מסרבת לנסות לחשב כמה כסף עשו בחודש במועדון די קטן, מה המשמעות של אותן 40 נשים שבגופן שילמו שכירות של 150,000 ש"ח לחודש ועוד כמה מאות אלפי שקלים לממן משכורות ל-95 גברים מנהלים, ברמנים, מאבטחים, שומרים ומי יודע מה עוד.

איך בשנת 2019 זה עדיין לגיטימי? איך בשנת 2019 בן של ראש ממשלה מרשה לעצמו להגיע למועדון חשפנות?והדיון הציבורי זה על ההקלטה של השיחה ברכב .איך בשנת 2019 מועדון כזה מקבל רישיון עסק מהעירייה? איך? האמת שלא רואה שום סיבה חוץ מזה שבשנת 2019 העולם עוד מונהג ומנוהל ע"י גברים שבעיני רבים מהם זו המציאות, זו תופעה שלא ניתן למגר,ממש צורך בסיסי. בעיני רבים, גברים תמיד ירצו לרכוש שרותי מין עם מצפיה בחשפנות ועד פניה לבית בושת. זה לגיטימי ללכת כל החברה למועדון חשפנות במסיבת רווקים,לגיטימי להזמין הביתה חשפנית לכל החבר'ה, לגיטימי שכל ילד וילדה ישמעו בפלייליסטים את השיר של עומר אדם ,בוקרשט וידמיינו לבד מה קורה שם.

"הלילה אין אחד שמאושר ממני

תמיד מוקף בחמישה חברים

בדרך לבמבו שיירה של רכבים

הלילה נשמח את כל הרומנים"

כשהכל לגיטימי ולא מודר מהקונצנזוס, אנחנו מקבלים ישר לפנים את מקרה איה נפה,חבורה שלמה של נערים בוגרים, שניה לפני גיוס, כולם עם בחורה אחת וגם מצלמים הכל ואין צדיק שיגיד זה לא לגיטימי, לא ב-2019, לא בארץ וגם לא בחול למרות שזה רחוק מאימא.

המדרגות לתחתית של התחתית
המדרגות לתחתית של התחתית

הולכת בתוך המועדון ולא מעזה לגעת בכלום, חלונות סגורים ותחושה של אויר שעומד במקום, מחנק. מאחורי המועדון המרכזי, יש חדרים קטנים שלא צריך דמיון כדי להבין מה התרחש בהם, ירידה במדרגות צרות סיבוביות שלוש קומות, מרגישה כאילו יורדים לסוף עולם, הרגשת מחנק ושוב חדרונים ומקלחונים ופתאום נגלה חדר עם שאריות של כנפיים, הן הכנפיים היחידות שלראשונה שמחתי שקיצצו כי לעוף איתן אי אפשר.

לקצץ את הכנפים, מועדון הפוסיקט
לקצץ את הכנפים, מועדון הפוסיקט

סגירת הפוסיקט הזכירה לי את אל קפונה, הפרצה היחידה שהפילה אותו הייתה הרשעה על העלמת מס, אז הפוסיקט לא נסגר כי העירייה החליטה למגר את התופעה ממרכז העיר ולא נסגר כי המשטרה החליטה לפעול לסגירת בית בושת לכאורה אלא נסגר בגלל עסקה נדל"נית. המתחם נמכר והיזמים סירבו להמשיך את הפעילות במקום. ויתרו על הכנסה של 150,000 ₪ לחודש כי זה פשוט לא לגיטימי לקבל שכירות על גופן של נשים. סרבו בגדול כי הם יכולים וככה מייצרים שינוי, על זה מגיע שאפו לקבוצת jtlv!

השמועות על בית כנסת במקום זה ספין, לא היה ולא נברא, המקום נסגר לפני חודש ועוד אין לו תוכניות סגורות, עדיין מחפשים את הדרך,יש רעיונות על הדף וגם קצת פעילות הכשרה לנערות בסיכון. המתחם מתוכנן להיהרס ועד שזה יקרה יש חמש שנים לייצר במקום הזה פרויקטים להעצמה נשית, פרויקטים חברתיים, הומניים, פרויקטים שיכולים להפוך את השחור הישן לורוד החדש.

רקדנית בכניסה לסרט "נוכלות בלי חשבון" עם גניפר לופז
רקדנית בכניסה לסרט "נוכלות בלי חשבון" עם ג'ניפר לופז

משם המשכנו לראות את הסרט החדש :"נוכלות בלי חשבון". ג'ניפר לופז, גם בגיל 50, בתפקיד חשפנית, נראית פשוט נפלא. זה סרט קשה לצפייה, מעלה את כל הדילמות, איך עוצרים ומתחילים דרך חדשה, איפה הגבול? מתי מותר למתוח אותו? האם גנב מגנב פטור? מה משמעות הכסף בחיינו והאם יש סיכוי שנצליח למגר את התופעה. אין לי תשובות אבל יש לי תקווה.

המשפט מהסרט שמהדהד בראשי עד עכשיו הוא:"אנשים שנפגעים פוגעים" זו תופעה מעגלית, בדיוק כמו שילדים מוכים הופכים להורים מכים. הסוף ידוע מראש והחלטה כמו לסגור את הפוסיקט יכולה לעצור את הגלגל ולייצר מציאות חדשה. יש חשפניות שמצטערות על הסגירה, בכל זאת זה היה "הדובדבן" של המועדונים אבל החלטה לסגור יכולה "להכריח" את הנפגעות לשנות כיוון. שנת 2019 ואנחנו חייבות לייצר לעצמינו מציאות אחרת, חייבות לייצר מציאות של נשים משפיעות ומנהיגות כדי שמועדון כזה ייסגר כי הוא לא לגיטימי ומחוץ לחוק ולא רק בגלל עסקת נדל"ן.

שניה לפני שאני סוגרת את העיניים עולה פרסומת של קסטרו לקולקציה החדשה עם לא אחרת מאשר רותם סלע,איך לא? על עמוד. היא על עמוד ולבושה בג'ינס וזה לכאורה לגיטימי וריקוד על עמוד מתפתח כענף ריקוד מהמניין ולזכרוני אפילו אדיר מילר באחד הפרקים של צומת מילר רושם את הבת שלו לחוג ריקוד על עמוד, אבל אפשר לשנות מציאות עם הבחירות שלנו כנשים יהיו אחרות, אנחנו כנשים נדרוש כבוד לעצמינו. לקרוא בכתבה שבעלה שמח על תקופת האימונים בסלון הבית במיוחד כשהמורה הגיעה להעביר שיעור זה לא מצחיק אותי זה בעיקר מבאס אותי, אבל ממש. התרגשתי לקרוא מה טל ואביעד כתבו על זה.

Screenshot_20190913-195156_Chrome (1)

אם יש לכן.ם רעיונות יצירתיים לפרויקטי העצמה נשית,משהו לטווח של חמש שנים או פחות,משהו שמתאים למיקום ולמקום המדהים הזה,אז חפשו את יקיר במועדון, זו ההזדמנות להפוך את השחור לוורד החדש.

מצטרפת לאביעד קיסוס ומקווה שעוד כמה שנים נגיד איזו משונה שזה מה שהיה פה פעם,עד אז לפחות נשמיע את קולנו.

הילה

לתרומה לפרויקט "קמות מההריסות" לחצו כאן

[youtube t6EcblvZVhI nolink]