"על ארבע": מאיירים מחווה לידידו הטוב ביותר של האדם

תערוכת חוצות חדשה בחולון עיר הקומיקס והקריקטורה, מציגה כלבים במגוון איורים וקריקטורות. התערוכה מציגה תמונות מ"חיי כלב", שבגדול, יש לו חיים דיי נפלאים לצד בני האדם. הם אוהבים אותנו ללא תנאים ומספקים לנו אהבה אינסופית. וכן – הם גם נורא מצחיקים. צחקו ואיירו דודי שמאי, שלמה כהן, אדר דריאן, אורי פינק, זאב אנגלמאיר, ניר מולד ועמוס אנלבוגן. החל מה-7.12 בכיכר ויצמן בחולון נוכל לצחוק גם אנחנו.

קרדיט נירמו אלנבוגן

כלבים הם סמל לנאמנות, אינטליגנציה ואהבה ללא תנאי. תכונות אלו רקמו את הקשר המיוחד בין האדם לכלב לאורך ההיסטוריה. אמנים רבים השתמשו בכלבים כמוטיב מרכזי ביצירותיהם. ניתן למצוא יצירות החל מהעת העתיקה במאה הראשונה לפנה"ס כדוגמת מוזאיקה של כלב שנמצאה בפומפיי, המשך בעבודתו של ברויגל בתקופת הרנאסנס, "ציידים בשלג" ועד לאמנות בת זמננו כדוגמת פסליו של האמן ג'ף קונס.

קרדיט דודי שמאי

בתקופת הקורונה, קרנו של הכלב חיית מחמד עלתה, עת רבים אימצו כלבים על מנת למלא חסך של קרבה וחום. הכלב ממלא תפקידים רבים נוספים בחיינו גם מחוץ לבית, לרבות בעולם הטיפול הרגשי, כמסייע לכוחות הביטחון, כעזר לבעלי מוגבלויות ומופיע בביטוי לשון רבים בהם אנחנו משתמשים בחיינו. לא בכדי יוצרים רבים בוחרים לעשות שימוש בדמות הכלב כאמצעי להעברת מסרים חברתיים שונים.

קרדיט זאב אנגלמאיר
קרדיט נירמו אלנבוגן
קרדיט נירמו אלנבוגן

אוצרת התערוכה בחרה להציג את הכלבים במגוון איורים וקריקטורות בהם מוצג הכלב באופן מגוון, הן בחיי היומיום והן כאובייקט דרכו מועברים מסרים חברתיים והכל עם קריצה ואנלוגיה לחיינו.

קרדיט נירמו אלנבוגן

אמנים: דודי שמאי, שלמה כהן, אדר דריאן, אורי פינק, זאב אנגלמאיר ,ניר מולד ועמוס אנלבוגן.

איפה? 

כיכר ויצמן בחולון

מתי?

פתיחה 7.12.2021 נעילה: 31.3.22

אוצרת: קרין כהן הראל